Shoku më i mirë i Tom Sandoval Kyle Chan: Gjithçka që duhet ditur

Klea

Shoku më i mirë i Tom Sandoval Kyle Chan: Gjithçka që duhet ditur

Tom Sandoval’s shok i ngushte Kyle Chan u bë tituj në fillim të këtij muaji për të folur në mbrojtje të të dashurës së Sandoval, Victoria Lee Robinson. Argjendarja u shfaq në një intervistë së bashku me Victoria në platformën e YouTuber Adam Newell, ku ata iu përgjigjën episodit të fundit të podcast-it të Billie Lee, duke detajuar ndarjen e miqësisë së saj me Sandoval.

Kyle është bërë më i integruar në dramën e bandës Vanderpump Rules vitet e fundit. Ai bëri paraqitje të shpeshta në sezonin 11 të VPR, kryesisht në shoqërinë e Sandoval. Përfundimi i sezonit u përqendrua rreth një udhëtimi me aktorë për të mbështetur biznesin e tij të bizhuterive në San Francisko.
Tani që Kyle është bërë një personazh më qendror në VPR, fansat mund të pyesin: “Kush është ky djalë?” Mos u shqetësoni, ne ju kemi mbuluar.

Këtu është gjithçka që duhet të dini për Kyle Chan:

Filloi në një spital

Sipas faqes së tij të internetit, interesimi i Kyle për bizhuteri filloi në një spital të Los Anxhelosit në vitin 2010. Në atë kohë, i dashuri i tij po merrte trajtim kundër kancerit. Ai filloi të bënte byzylykë Wish ndërsa ishte në spital, ndonjëherë duke shpenzuar më shumë se 8 orë në ditë për bizhuteritë e tij.

Ai foli për Page Six për historinë e tij të origjinës së biznesit në një intervistë të janarit 2019.

“I dashuri im në fakt u diagnostikua me leuçemi, kështu që ai ishte fjalë për fjalë në spital për rreth nëntë muaj,” tha ai për median. “[He] shkoi për gjashtë muaj kimioterapi. Kështu që gjatë asaj kohe, unë po menaxhoja [my old] kompania [and] duke u përpjekur të ndërtoj kompaninë time … kur isha në spital për ata nëntë muaj, thjesht vazhdova të bëja byzylykë.”

Nga atje ai filloi të shesë bizhuteri nga butiqet lokale në zonën e LA.

Ai ka punuar me yjet

Kasti i VPR nuk janë klientët e vetëm të famshëm të Kyle. Vendasja nga Hong Kongu ka punuar me disa yje të listës A, duke përfshirë Miley Cyrus, Beyoncé dhe Taylor Swift. Ai gjithashtu ofroi pjesë për filmin fitues të Oscarit LaLa Land. Gjerdani i tij i gjelbër akuamarin me myshk u shfaq në film.

Kur ai nuk bën pjesë për klientelën e tij të famshëm, ai po ndihmon miqtë e tij. Sipas Bravo.com, Kyle projektoi unazat e martesës së Katie Maloney dhe Scheana Shay (të dytë). Ai gjithashtu ndihmoi me unazën e Jax Taylor për Brittany Cartwright. Disa nga ato martesa mund të mos kenë funksionuar, por unazat ishin mahnitëse.

Dashuria e tij për bizhuteri filloi i ri

Në intervistën e tij me Page Six, Kyle u shpreh se si filloi dashuria e tij për bizhuteri. Ai i tha mediumit se ishte i interesuar për zanatin që nga shkolla e mesme.

“Kur isha 14 vjeç, gjatë shkollës së mesme, më duhej të merrja një orë arti dhe nuk doja që të ishte e mërzitshme. [class] si piktura apo zdrukthtari”, tha ai. “Kështu që pashë prodhimin e bizhuterive, klasën e bizhuterive. Kështu që mora klasën e bizhuterive dhe fjalë për fjalë mendova se thjesht po bashkoj disa rruaza, por nuk ishte ashtu. Ishte si një metalpunues i plotë… çuditërisht unë jam ende në të.”

Ai e dinte për këtë çështje

Emri i Kyle u vu në qendër të vëmendjes kur u përfol se ai dinte për lidhjen e Sandoval me Rachel Leviss disa muaj përpara se të bëhej e ditur publikisht. Rachel konfirmoi se Kyle kishte njohuri për takimin sekret të saj dhe Sandoval në një episod të podcast-it të saj Rachel Goes Rogue. Fansat e kritikuan për heshtje pasi është mik i ngushtë edhe me Ariana Madix.

Kyle shpjegoi arsyetimin e tij për fshehjen e sekretit të Sandoval gjatë intervistës së tij me Adam Newell.

“Ajo që ai i bëri Arianës, mendoj se të gjithë e dinë nuk mund të mbrohet. Nuk isha mirë me të”, tha ai. “Kam qenë shumë i sinqertë me Arianën më pas [she] kuptova. I kërkova falje dhe i thashë se unë [would have] me pelqeu shume t’i tregoja asaj por me te vertete [didn’t] mendoj se ishte vendi im.”

Kyle shtoi se ai nuk është tipi për të “dalë” mikun e tij, por ai sugjeroi që Sandoval të ishte i pastër në bisedat private.

Ai është duke u grindur me Billie Lee

Kyle e bëri të qartë se ai është “Ekipi Victoria” në intervistën e tij me Adamin. Ai hodhi poshtë pretendimet e Billie, duke e akuzuar atë se ishte e pavërtetë në episodet e saj të fundit të podcast-it për Sandoval. Billie nuk i vlerësoi komentet e tij dhe u përgjigj duke hedhur disa gërmime të saj në podcast-in e saj.

“Unë nuk mendoj pozitivisht për të,” u tha ajo dëgjuesve. “Unë gjithmonë kam menduar se ai ishte i rremë.”

Po. Të shtëna!