Michael Ilesanmi

Klea

Shokeri i të fejuarit 90-ditor: Angela Deem KURRË s’ka dorëzuar letrat e kartonit jeshil për Michael Ilesanmi

Shokeri i të fejuarit 90-ditor: Angela Deem KURRË s’ka dorëzuar letrat e kartonit jeshil për Michael Ilesanmi

I fejuari 90 ditor yll, Angela Deemka konfirmuar se ajo kurrë nuk ka paraqitur dokumentet për bashkëshortin e saj, i Michael Ilesanmi kartonin jeshil, që nga ardhja e tij në Shtetet e Bashkuara, vitin e kaluar.

Angela Deem

Çifti bëri bujë në fillim të kësaj jave më pas Anxhela raportoi zhdukjen e bashkëshortit të saj, përmes rrjeteve sociale, të hënën.

e Michael i zhdukur që nga data 23. Policia është e përfshirë, nuk e gjejmë dot.” Anxhela58, shpjegoi në një video të TikTok të hënën.

Michael la gjithçka këtu. E di që ka njerëz që ndoshta mendojnë, ‘Oh, ndoshta ai sapo u largua.’ Por si, asgjë, asnjë letërnjoftim, asgjë për të treguar emrin e tij, pa veshje, as furçë dhëmbësh. Pika zero zero zero. Pa portofol, asgjë. Rrobat në shpinë janë ato me të cilat u largua të premten,” vazhdoi ajo.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Siç është raportuar, Michael ishte gjetur shëndoshë e mirë pasi kontaktoi policinë të nesërmen. Nigeriani u tha autoriteteve se ai kishte frikë për jetën e tij dhe kërkoi që ata të mos zbulonin vendndodhjen e tij Anxhela.

Anxhela më parë pretendonte se ajo ishte përgjegjëse financiare për Michael sepse ajo kishte nënshkruar deklaratën e mbështetjes pas mbërritjes së tij në Shtetet e Bashkuara. Ajo pretendoi se Michael ishte e zemëruar sepse ajo kishte ende për të marrë kartonin e tij jeshil.

“Unë nuk i kam marrë kartonin jeshil apo licencën e tij dhe kjo është arsyeja pse ai është i inatosur dhe kjo është arsyeja pse ai po e bën këtë,” pohoi ajo. “Ai më ka nxituar që nga dita e dreqit kur zbarkoi për licencën e tij f-king dhe kartën e tij jeshile. Kështu që tani ai shkon për vizën legale, do t’ia japin.”

Angela Deem

Alumja e TLC i uroi fat burrit të saj në përpjekjen e tij për të fituar një vizë.

Anxhela vazhdoi — “Por nëse nuk kam çfarë të bëj me të, do të më japësh më shumë se një karton jeshil. Kjo është ajo që ndodh me disa njerëz që vijnë këtu, ata mendojnë se janë të paprekshëm dhe nuk mund të kthehen në shtëpi. Ju nuk mund të shpifni për njerëzit dhe të gënjeni njerëzit.”

Anxhela dhe Michael u martuan në vitin 2020, gjë që i lejoi dyshes të kalonin procesin e vizave K-1. e Michael Viza CR-1 do ta vinte në radhë për një karton jeshil, por Anxhela iu kërkua të dorëzonte deklaratën e mbështetjes dhe dokumentet shtesë përpara se të miratohej kartoni i tij jeshil.

Angela Deem

Michael hoqi pretendimet për abuzim, pasi ai u rishfaq të martën. Anxhela tani beson se burri i saj do t’i jepet një vizë urgjente, e cila përfundimisht do të çojë në një karton jeshil.

Anxhela i akuzuar Michael të “përdorimit” të saj dhe të serive TLC për vetëm një arsye – për të arritur në Shtetet e Bashkuara.

“Ai mashtroi gjithë botën e mallkuar, o njeri,” Anxhela deklaroi me lot.

90 Ditë të fejuar

Anxhela dhe e Michael histori dashurie jokonvencionale u shpalos fillimisht në sezonin e dytë të I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve. Dyshja, të cilët u takuan në rrjetet sociale në vitin 2018, u martuan në Nigeri në vitin 2020. Ata u ndanë për pak kohë në vitin 2023 pasi Michael u kap duke tradhtuar gjatë martesës së tyre në distancë. Dyshja u pajtuan dhe supozohet se i trajtuan problemet e tyre më vonë atë vit, ndërsa u shfaqën Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit.