Shkëlqime të vërteta shtëpiake

Klea

Shkëlqime të vërteta shtëpiake

Ajo që na pëlqen të shikojmë ndonjë Amvise të vërteta ekskluziviteti është shansi për të parë një amvise të zakonshme duke ngritur stilin e saj falë presionit të kolegëve të kamerave Bravo. Kur filloi seriali, shumica e grave po përqafonin stilin e viteve 2000, i cili përfshinte gjithçka prej lëkure të zezë, kapele Ed Hardy me stuko dhe kostume veluri Juicy Couture. Duke parë mbrapa, nëse alienët do të kishin vendosur të vizitonin planetin tonë, ata ndoshta do të kishin menduar se ne të gjithë po pengonim acidin.

Megjithatë, me kalimin e viteve dhe amvisat filluan të merrnin çeqe më të mëdha, stili u zhvillua. Me ndihmën e stilistëve personalë, skuadrave glam dhe trollëve, gratë me të vërtetë filluan të ndryshojnë OOTD-në e tyre dhe përqafuan emrat dhe etiketat e stilistëve. Le të hedhim një vështrim mbrapa nëpër dollapët e disa prej yjeve tanë të preferuar të Bravo dhe t’i japim meritat shkëlqimeve më të mira të Real Housewives.

Kim Zolciak

Edhe pse Kim Zolciak Biermann tani po përqafon veshjet e saj tërësisht të zeza, ajo e ka dhjetëfishuar stilin e saj. Çfarë thotë kjo? Sa më të larta të jenë flokët, aq më afër Zotit. Kim duket se e jeton jetën e saj me këtë moto. Siç do ta kujtojnë fansat, ajo dikur i mbante flokët jashtëzakonisht me pupla. Në ditët e sotme, ajo shkon për një model flokësh më elegant me veshje më të rafinuara. Për foton promovuese të Sezonit 1, Kim u fotografua e veshur me një fustan të gjatë rozë, të zhveshur, të cilin nuk do ta kapte e vdekur këto ditë.

Përsëri, vitet 2000 nuk ishin të sjellshme me shumicën. Kim u kap duke veshur mishërimin e modës së lartë në ato ditë, e cila ndoshta përbëhej nga veshje të shumta Limited 2. Fustani me triko ishte i preferuari i Kim-it për një tapet të kuq, i kompletuar me thonj akrilik francez. Por pas shkëlqimit të saj Real Housewives, ajo tani vesh më shumë veshje të përshtatshme për të theksuar kthesat e saj dhe i shtoi kostumet e kombinuara në formacionin e saj javor.

Luann de Lesseps

Ylli i Mirëseardhjes në Crappie Lake është një nga ato amvise të vërteta që është përmirësuar vetëm me moshën, ashtu si një verë e mirë. Luann de Lesseps doli në skenë në Real Housewives të New York City me një stil të veçantë. Nëna e dy fëmijëve ishte këmbëgjatë dhe e gjatë, gjë që e përdori në avantazhin e saj.

Luann shpesh vishte veshje më konservatore për faktin se ajo, në atë kohë, ishte martuar me një kont francez. Së bashku me veshjen e saj të Zonjës së Parë, ajo kishte veshur gjerdan të trashë dhe flokët e saj në një bob të shkurtër dhe të ndezur. Por pas divorcit, ajo filloi të dilte nga kutia e pantallonave të saj të zbukuruara.

Tani, fansat e shohin Luann të veshur me bikini mikro, të hapura bluza dhe fustane të shkurtër. Luann gjithashtu ka ende dashuri për magjepsësit dhe shpesh do të veshë një fustan Jovani për netët e saj kur është një yll kabare. Stili i ri i konteshës ka një ndjenjë të lehtë, të freskët dhe të bukur Covergirl, me fansat që e miratojnë kryesisht pamjen.

NeNe Leakes

Thuaj çfarë të duash për NeNe Leakes, por stili i saj ka qenë gjithmonë në zhvillim dhe paksa ekscentrik. Kur NeNe u fut për herë të parë në Real Housewives të Atlantës gjatë sezonit 1, ajo solli një zjarr që askush nuk e kishte parë më parë. NeNe i mbante flokët më të errët në vitet e para dhe përsëri bëri çmos për të tronditur modën Y2K. NeNe shpesh mund të shihej fustane sportive saten ose thurje të mëdha. Fatmirësisht, moda e saj është përmirësuar në mënyrë eksponenciale me kalimin e viteve, dhe tani ajo është bërë disi një ikonë e modës.

Edhe pse NeNe ende rrezikon shumë me dollapin e saj, ato janë më të llogaritura. Nëna e dy fëmijëve ka tundur një prerje bionde në plazh, si dhe flokët e gjatë bionde. NeNe vendosi të ndiqte një look komplet glam, i cili përfshinte më shumë fustane bodycon dhe diamante. Personalisht, NeNe e ka kuptuar pamjen e saj në tapetin e kuq, pasi “Glam-ma” shpesh mahnit kamerat gjatë paraqitjeve të saj.

Teresa Giudice

Zoti e bekoftë Teresa Giudice dhe zgjedhjet e saj ekstreme, në ndryshim të modës, pasi u ka dhënë fansave karburantin që u nevojitet për t’u përballur ndonjëherë me shpërthimet e saj. Nëna e katër fëmijëve është mishërimi i një kameleoni kur bëhet fjalë për stilin e saj Real Housewives of New Jersey.

Teresa e filloi karrierën e saj në Real Housewives duke veshur bluza të verbuara dhe shirita kokë të fryrë për të mbajtur flokët e saj të gërvishtur të shkaktuar nga vetë. Teresa ka bërë një rrugë të gjatë që nga sezoni 1, i cili përfshinte veshjen e saj me mishërimin e modës së mijëvjeçarit. Falë pantallonave të ngarkesave, tankeve për fëmijë dhe mushkave me pykë, Teresa mund të ishte ikona e stilit për dekadën.

Tani, e sapomartuara ka tonifikuar pamjen e saj (gjithnjë kaq pak) dhe përfshin fustane topash ekstreme, më të spikatur, por disi më të sheshtë, flokë dhe një ton grim. Kohët e shiritit kanë kaluar, pasi Teresa është shumë më e dashur për xhinset e montuara me një trup dhe fustanet e ngushta me takat më të larta. Tereza duket mirë, por të gjithë e dimë se ajo ka pasur ndihmë nga një ose dy filtra.