Shkallët dhe uljet e Monica Garcia nga sezoni 4 i RHOSLC

Klea

Shkallët dhe uljet e Monica Garcia nga sezoni 4 i RHOSLC

Monica Garcia erdhi i nxehtë në sezonin 4 të Amvise të vërteta të Solt Lake City. 40-vjeçari nuk humbi kohë me kënaqësitë. Në vend të kësaj, ajo filloi udhëtimin e saj RHOSLC duke sugjeruar se dinte “sekretet e errëta” për bashkëshortët e saj dhe zbuloi se divorci i saj vinte nga një lidhje mujore me kunatin e saj. Woah.

Ndjenja e humorit dhe ndershmëria brutale e Monikës e bënë atë të preferuarin e fansave, por mbështetja e fansave për të porsaardhurin filloi të zbehej me kalimin e sezonit. Ndoshta ka pasur një shumë shpërthime.

Ndërsa sezoni i parë i Monikës po mbyllet, le të shohim disa nga arritjet dhe uljet e saj nga sezoni 4 i RHOSLC.

Kur ajo u hap për pasiguritë e saj (i lartë)

Fansat rezonuan me Monikën sepse ajo ishte më e afërt se gratë e tjera. Ajo nuk mburrej me koleksionin e saj të shtrenjtë të bizhuterive apo me shtëpitë e saj të ndryshme. Në vend të kësaj, ajo foli hapur për vështirësitë e të qenit nënë beqare dhe presionin për të vazhduar financiarisht me gratë e tjera.

Në një skenë emocionuese me mamanë e saj Linda, Monica tregoi se kishte veshur një çantë Louis Vuitton sepse donte të kishte diçka të këndshme rreth grave. Hapja e Monikës për dëshirën për t’u përshtatur preku zemrat e fansave.

Pashkët greke (të ulëta)

Sjellja e Monikës në festën greke të Pashkëve të Angie Katsanevas nuk ishte momenti i saj më i mirë. Ajo u përlesh me mikpritësen (Angie), Lisa Barlow dhe nënën e saj, kështu që në përgjithësi, ishte goxha e çrregullt. Monika mori shumë nxehtësi nga kolegët dhe fansat e saj në rrjetet sociale për veprimet e saj në këtë event. Shumica e reagimeve u ngritën për shkak të një komenti që bëri nëna e Monikës. Ajo sugjeroi që fëmijët e Monikës mund ta dëgjonin luftën e saj me Angie. Megjithatë, Monika e hodhi poshtë atë pretendim në një cicërim shpërthyes.

“Thuaj çfarë të duash për mua. Kurvë, miu, mosrespektues, prishës i shtëpisë, i llastuar, i prishur, një asistent, çfarë të duash thuaj”, ka shkruar ajo. “I lashë të gjithë të vraponin me të, por SIGURUROHA që vajzat e mia të mos ishin aty për atë situatë. Kjo nuk ndodhi para fëmijëve të mi. Kaloni nëpër kazanët.”

Kur ajo ishte zëri i arsyes në Palm Springs (High)

Udhëtimi në Palm Springs këtë sezon ishte si të shikoje një aksident me makinë. Ishte një rrëmujë absolute, por ne nuk mund të shikonim larg. Ndërkohë që shumica e grave po humbnin gjakftohtësinë, Monika mbeti më e qetë në grup dhe shërbeu si zëri i arsyes. Ajo mori anën e Meredith Marks kur Angie u shfaq e paftuar, edhe pse ishte më afër Angie.

Ndërsa disa fansa e panë këtë si Monica duke u freskuar me një OG, ne mendojmë se ajo me të vërtetë pranoi se shfaqja e paparalajmëruar ishte e vrazhdë. Edhe kur përfshihej në konflikt, ajo e trajtonte mirë. Ajo shpjegoi me qetësi pikëpamjen e saj dhe doli si më e arsyeshmja në grup.

Heather’s Book Brunch (I ulët)

Heather Gay hodhi një darkë librash me temë pioniere për të festuar librin e saj të parë, “Bad Mormon”, dhe le të themi se nuk përfundoi mirë. Drama filloi pasi Lisa Barlow tha se Monica ishte e keqe për gratë. Monika, natyrisht, u përgjigj dhe nuk ishte e bukur.

Ndërkohë që Lisa hodhi gurin e parë, reagimi i Monikës ishte i tepruar dhe ajo doli duke u dukur si e keqja. Ajo u tall me zërin e Lizës, e quajti atë një kurvë të keqe dhe tha se ishte e shëmtuar nga brenda. Po, nuk ishte mirë.

Kur ajo doli të gjithë për konkursin Drag (Lartë)

Në Palm Springs, superylli i Drag, Trixie Mattel priti një konkurs zvarritjeje për ekuipazhin e RHOSLC. Trixie i udhëzoi gratë që të transformoheshin në pamjet e tyre më të mira, dhe ajo do të kurorëzonte njërën prej tyre si fituese.

Ndërsa disa nga femrat dukej se nuk e merrnin shumë seriozisht konkurrencën (po, po të shikojmë ty, Lisa), Monika ia doli plotësisht. Ajo dukej si mbretëresha e maturës nga ferri, dhe ne ishim kaq këtu për këtë. Ripërtëritja e tërheqjes tregoi anën argëtuese të Monikës dhe fitoi pikët e saj të bukura me fansat.

Kur ajo pyeti për jetën seksuale të vajzës së Heather (e ulët)

Gjatë një udhëtimi në Bermuda, Monica pyeti nëse vajza e madhe e Heather ishte seksualisht aktive. Heather pranoi se nuk ndihej rehat me pyetjen dhe e ndryshoi temën. Në vend që të kërkonte falje, Monica gërmoi thembrat e saj dhe sugjeroi që Heather nuk ishte rehat të fliste për seksin për shkak të edukimit të saj. E gjithë kjo ishte aq e vështirë dhe jo një moment i mirë për Monikën.