Shikuesit e DWTS nuk janë të lumtur ndërsa rishfaqet e kaluara kriminale e anëtarit të aktorit

Klea

Shikuesit e DWTS nuk janë të lumtur ndërsa rishfaqet e kaluara kriminale e anëtarit të aktorit

Kasti për sezonin 32 të Duke kërcyer me yjet sapo u njoftua, dhe tashmë ka polemika. Kasti ishte sigurisht eklektik. Aktorja Mira Sorvino dhe këngëtari Jason Mraz janë gati për cha-cha. Gjithashtu, së bashku gjatë udhëtimit janë ylli i Bachelorette Charity Lawson dhe Ariana Madix nga Vanderpump Rules.

Por emri i lojtarit të NFL, Adrian Peterson, zemëroi disa shikues të DWTS. Dhe me arsye të mirë. US Sun i ka të gjitha detajet.

E kaluara e diskutueshme e Adrianit

Në vitin 2014, Adrian u akuzua për “lëndim të pakujdesshëm ose të pakujdesshëm të një fëmije në Teksas” në vitin 2014. E! News raportoi se ai “përdori një çelës për të goditur” djalin e tij, i cili ishte vetëm katër vjeç. Kjo ngjarje ka lënë të prera dhe mavijosje tek viktima. Adrian nuk pranoi të kundërshtojë një akuzë për kundërvajtje sulmi të pamatur.

Ai u gjobit me 4000 dollarë dhe kreu 80 orë shërbim në komunitet. Atij iu dha dy vjet provë dhe NFL e pezulloi për një vit.

Sipas NBC News, Adrian u arrestua në vitin 2022 për një incident të abuzimit në familje. Incidenti, ku përfshihej gruaja e Adrianit, Ashley Peterson, ndodhi në një avion që po largohej nga LAX.

Një njoftim për lajmet e NFL thoshte: “Aeroplani ishte larguar nga porta, por u detyrua të kthehej për shkak të një zënke të supozuar verbale dhe fizike midis një të dyshuari mashkull dhe një viktimë femër, tha policia e aeroportit.” Një përfaqësues i çiftit tha për NBC News se Ashley pësoi një prerje në gishtin e saj dhe se kishte gjithashtu një debat verbal.

Ndërsa të gjithë të tjerët qëndruan në fluturim, Adriani u mor në paraburgim. Ashley nuk pranoi të ngrinte akuza dhe ai u lirua me një garanci prej 50,000 dollarësh po atë ditë.

Tifozët e DWTS nuk janë të lumtur

Për shkak të këtyre incidenteve shqetësuese, fansat ndanë zemërimin e tyre në Reddit. Personi që nisi temën postoi: “Zhgënjimi është REAL. Nuk mund ta besoj se shfaqja do të shfaqte hapur një dhunues të fëmijëve. Kjo është kaq e neveritshme.”

Një përdorues tjetër shkroi, “Jam i sigurt se ka pasur atletë të tjerë që do të kishin bërë DWTS. Pse një dhunues i fëmijëve DWTS?” Dua të them, nuk është se atletët janë një specie e rrezikuar.

Një ndjekës shtoi: “Britt [Stewart] nuk e meritonte kete. Puna që ajo bëri sezonin e kaluar ishte e pabesueshme. Dhe tani ajo ngec me të? Ai nuk duhet të ishte marrë kurrë në fillim.”

Më në fund, një tifoz futbolli hyri. “Jam i neveritur. Unë jam një tifoz i madh i Vikings dhe isha i zemëruar me të gjithë që e mbrojtën atë në atë kohë. E di që ata pëlqejnë të përfshijnë një person të diskutueshëm, por kjo nuk është një pamje e mirë”, ka shkruar përdoruesi.

DWTS bëri një gabim të madh me aktorin e Adrianit. Shpresojmë që të eliminohet shpejt.

Sezoni 39 i Dancing with the Stars jep premierë të martën, më 26 shtator në orën 20:00 në ABC, duke transmetuar drejtpërdrejt në Disney Plus dhe në dispozicion ditën tjetër në Hulu.

Linja telefonike kombëtare për dhunën në familje: 800-799-7233.