Shfaqjet reale të amvisave të renditura nga më e keqja te më e mira

Klea

Shfaqjet reale të amvisave të renditura nga më e keqja te më e mira

Në vitin 2006, kur Bravo prezantoi një shfaqje për jetën e grave të pasura në Orange County, ato ndoshta nuk e kuptuan se kishin një sukses të madh. Ose që Real Housewives do të transformonte kulturën pop.

Përfundimisht, Real Housewives of Orange County u shndërrua në një ekskluzivitet që mbulonte dhjetë qytete. Ajo gjithashtu debutoi ekskluzivitetin e saj të parë ndërkombëtar, Real Housewives of Dubai. Por dy ekskluzivitete, Real Housewives of DC dhe Real Housewives of Dallas, kafshuan pluhurin.

Le të hedhim një vështrim në shfaqjet më të mira dhe më të këqija aktuale të Real Housewives.

9. Amvisat e vërteta të Dubait

Real Housewives of Dubai ndoqën një grup grash që jetonin vërtet një jetë ekstravagante. Ky serial, i cili debutoi në qershor 2022, tregoi se si është të jesh tepër i pasur. Ata nuk e quajnë Dubain “Qyteti i Arit” pa arsye. Çdo ngjarje ishte mbi krye.

Ky serial shfaqi ish-yllin e Zonjave të Londrës, Caroline Stanbury dhe yllin e famshëm Chanel Ayan. Anëtarja e kastit Nina Ali u largua nga RHODubai përpara se të fillonte xhirimet e sezonit të dytë.

Pati disa reagime në lidhje me vendimin e Bravo për të vendosur një serial në Lindjen e Mesme dhe shumë shikues u mërzitën nga ligjet shtypëse për komunitetin LGBTQ+ dhe gratë.

Fansat kanë parë vetëm sezonin e parë, kështu që shpresojmë se sezoni 2 do të jetë edhe më magjepsës. Dhe dramatike.

8. Amvise të vërteta të Orange County

Seriali që nisi të gjitha! Tani jemi në sezonin 17 të Real Housewives të Orange County. Nuk është çudi që interesi për këtë shfaqje ka rënë.

Sezonet e fundit kishin vuajtur nga humbja e OG Vicki Gunvalson dhe fishekzjarrë Tamra Judge. Por Tamra u kthye për sezonin 17, së bashku me Vickin si mysafir. Ky sezon është më i mirë se sezoni 16, kështu që ndoshta RHOC do të rikthehet!

7. Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut

Sezoni 13 i Real Housewives të New York City ishte një dështim. Aq shumë sa Bravo vendosi të rifillojë serialin. Ndërsa sigurisht që do të na mungojnë zonjat origjinale RHONY, do të shohim shumë nga të preferuarat tona në Sezonin e ardhshëm 5 të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls.

Të rinjtë Jessel Taank, Sai De Silva, Erin Lichy, Brynn Whitfield, Ubah Hassan dhe Jenna Lyons po lënë gjurmën e tyre në qytet. Kasti është dinamik dhe i larmishëm.

Jenna dhe personaliteti i saj i çuditshëm tashmë e kanë bërë atë të dallohet në mesin e kastit. Dhe dollapi i saj është legjendar. Kjo ekskluzivitet ka një ndjenjë të freskët me kastin e ri. Mezi pres të shoh se çfarë do të sjellin në të ardhmen.

6. Amvise të vërteta të Atlantës

Në një kohë, Real Housewives of Atlanta ishte kremi i të korrave të amvisave. Por që kur NeNe Leakes u largua nga ndërtesa, ajo është ngadalësuar pak. Mbajtësit e vjetër të pjeshkës Cynthia Bailey dhe Porsha Williams gjithashtu u larguan nga seria.

Kandi Burruss fitoi titullin e amvises më jetëgjatë, me 14 sezone nën brezin e saj. Por me sezonet e fundit të dobëta të RHOA-s, mund të jetë koha për një ndryshim të aktorëve.

5. Amvisat e vërteta të Potomac

Real Housewives of Potomac ka ofruar çdo sezon. Dhe ndërsa sezoni 7 nuk shërbeu aq dramë si zakonisht, pati disa polemika. Gizelle Bryant u akuzua se kishte shpikur histori kur ajo pretendoi se burri i Candiace Dillard Bassett, Chris Bassett, e bëri atë të ndihej “jo rehat”.

Dhe kur doli pas përfundimit të sezonit se bashkëshorti i Robyn Dixon, Juan Dixon, thuhet se ishte i pabesë (përsëri), fansat u tërbuan. Robyn dhe Gizelle nuk e përmendën kurrë pakujdesinë e tij në kamera. Robyn përjetoi reagime për fshehjen e asaj që po ndodhte në jetën e saj reale.

4. Amvise të vërteta të Solt Lake City

Epo, ky ishte turpi i fundit i Jen Shahut si anëtar i kastit të Real Housewives of Solt Lake City. Kur kjo ekskluzivitet u shfaq për herë të parë, ishte në zjarr. Çështjet ligjore të Jen-it janë bërë për televizione magjepsëse. Të mos harrojmë momentin e arrestimit të furgonit Sprinter.

Sezoni 3 nuk ishte më i miri për serialin. Historia me sy të zi të Heather Gay ishte qesharake. Dhe grindja e Heather dhe Whitney Rose ishte e dhimbshme për t’u parë.

Edhe pse, të shikoje Jen-in të ruante pafajësinë e saj përpara se të pranohej fajtor për komplot për të kryer akuza për mashtrim me telegram ishte e egër. Ajo u dënua me 78 muaj burg. Le të shpresojmë që Sezoni 4 t’i tregojë zonjat RHOSLC përsëri në rrugën e duhur.

3. Amvise të vërteta të Majamit

Real Housewives of Miami transmetoi sezonin e tij të fundit në Bravo në 2013. Megjithatë, ekskluziviteti u rikthye në listë nga Peacock për sezonin 4 në 2021. Tifozët ranë në dashuri me kastin e zjarrtë dhe ndjesinë tropikale.

Sezonin e kaluar pa martesën e Lisa Hochstein me Lenny Hochstein. Dhe Adriana de Moura u grind me Alexia Nepola dhe Marysol Patton. Ishte një sezon shpërthyes i mbushur me skandale mashtrimi dhe përplasje miqësie.

2. Amvise të vërteta të Beverly Hills

Sezoni i fundit i Real Housewives of Beverly Hills ishte i errët. Lisa Rinna u largua nga ekskluziviteti pas sjelljes së saj toksike.

Problemet ligjore të Erika Jayne, mirësjellja e bashkëshortit të saj të larguar, Tom Girardi, nxitën interesin për shfaqjen. Mospërfillja e saj për viktimat ishte tronditëse.

Duket se sezoni 13 do të mbulojë gjithashtu problemet martesore midis OG Kyle Richards dhe burrit të saj, Mauricio Umansky. Mos flini në këtë shfaqje.

1. Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit

A kishte ndonjë dyshim se Garden Ladies do të ishin numër një? Grindja rraskapitëse mes Teresa Giudice dhe vëllait të saj, Joe Gorga, më në fund shpërtheu. Teresa ishte ende e çmendur që gruaja e Joe, Melissa Gorga, iu bashkua Real Housewives of New Jersey gjatë sezonit të 3-të. Nuk ka asnjë mënyrë që Teresa ta lërë atë të shkojë.

Më pas Teresa u martua me Luis Ruelas në gusht 2022. Melissa dhe Joe nuk morën pjesë në dasmën luksoze. Për ta, pika e thyer erdhi kur Teresa dhe Luis i treguan Joe për thashethemet se gruaja e tij ishte mashtruese.

Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Teresa hodhi poshtë Joe dhe Melissa. Nuk jam i sigurt se ku shkon shfaqja prej andej. Por unë do të akordoj.