Shfaqjet më të mira televizive të realitetit në Netflix

Klea

Shfaqjet më të mira televizive të realitetit në Netflix

Nuk ka asgjë që më pëlqen më shumë se kalbja në shtëpi dhe shfaqjet e tepruara, ndërsa bota rrotullohet çmendurisht. Gjithashtu, nëse sapo ke kënduar këtë këngë nga The Weepies, atëherë më telefono, sepse të dua. Pavarësisht mungesës së fokusit tim, më lejoni t'ju ndihmoj të mësoni mënyrat e mia. E shihni, unë jam një fans i Bravo në zemër, por aktualisht kam një pjesë anësore të quajtur z. Netflixdhe ai është fantastik.

Seriozisht, e Netflix Shfaqje televizive departamenti është në pikën. Unë do t'ju drejtoj të gjithëve drejt zgjedhjeve të mia kryesore që gjenden atje tani. Mbani në mend megjithatë se zgjedhjet e mia janë të gjitha goxha të ndryshme sepse më pëlqejnë shumë gjëra të ndryshme. Por gjithashtu, kam fëmijë që shpesh më bashkohen në fshikëzën time të Netflix dhe unë mbështes zgjedhjet e tyre të zjarrit.

Plani i Djallit

Ka vetëm një sezon të Planit të Djallit në Netflix, por sezoni 2 është konfirmuar. Pavarësisht shfaqjes së tij të veçantë, kjo shfaqje e lojërave koreane është ende një seri e denjë për qejf. Ka 12 episode, secili prej tyre zgjat pak më shumë se një orë. Prandaj, lehtë mund të zhyteni fort në divanet tuaja, duke e bërë të pamundur të dini se ku filloni dhe ku përfundon pëlhura e divanit tuaj.

Sa i përket premisës, 12 garues jetojnë së bashku për një javë. Ka të qara, aspekte sociale, matematikë, një burg, të qara, lojëra, “ndeshje vdekjeje”, garues të zhveshur dhe gjithashtu të qara. Sa i përket titullit, konkurrentët kanë një “djall” të zgjedhjes për të bërë kur vendosin të zgjedhin ose “Interesat e tyre individuale” ose një “Interes të përbashkët”. Nëse jeni të hutuar, thjesht vazhdoni Ramyeon mokugaleo (kjo është koreane për Netflix dhe qetësi).

Gozhdoi atë!

Unë jam aq i çmendur sa nuk e kam shpikur konceptin e Nailed It! Këtu është gjëja që të gjithë ne ndoshta e kemi të përbashkët. Të gjithë duam të jemi prindër, miq, fqinjë dhe/ose njerëz epikë, apo jo? Për shkak të kësaj, sa herë që lind një ngjarje, ne i drejtohemi profesionistëve, si Pinterest, duke kërkuar ide.

Pastaj, pasi kemi gjetur gjënë më mahnitëse që mund të imagjinohet, ne të gjithë mendojmë “Unë mund ta bëja këtë”. Por kur e “bëjmë këtë”, gjithçka shkon në ferr. Njihuni me shtatë sezone histerike, të lidhura dhe familjare të Nailed It! në Netflix.

Dashuria në spektër

Miqtë e mi, përfaqësimi dhe diversiteti kanë rëndësi. Pavarësisht nëse është raca, gjinia, orientimi seksual, aftësitë e ndryshme ose pikëpamjet fetare, ne kemi nevojë për perspektiva më të gjera në ekranet tona. Love on the Spectrum e bën këtë, me dy sezone të shëndetshme të ngarkuara tashmë në Netflix.

Në këtë seri, të rriturit në spektrin e autizmit lundrojnë në botën komplekse të takimeve. Ata janë të bashkuar nga familjet e tyre, si dhe një ekip prodhimi jashtëzakonisht mbështetës, të cilët shpesh thyejnë murin e katërt për të udhëhequr yjet e tyre. Oh, dhe fat të mirë që të largosh lotët e tu të lumtur pas shikimit të duetit “Can You Feel The Love Tonight” në sezonin 2. IYKYK.

Britanikja e Madhe Piqet

Mund të humbisni një javë të tërë duke parë The Great British Bake Off. Ka 14 sezone që mund të konsumohen, me speciale shtesë për festat, si dhe disa mbledhje fondesh bamirësie në anën tjetër. Nuk mund ta shpjegoj pse, por më pëlqen t'i dëgjoj këta britanikë zemërmirë ndërsa shoh pjatat e tyre të marrin jetë në një tendë. Nëse mendoni se kjo tingëllon e çalë, atëherë mund (me dashamirësi) të largoheni.

Dubai Bling

Sezoni 2 i Dubai Bling sapo u shfaq në Netflix në fillim të këtij viti, dhe nëse ju pëlqen Real Housewives of Dubai, do t'ju pëlqejë ky serial i ngjashëm. Ndërsa RHODubai përqendrohet te amvisat, Dubai Bling tenton të përqendrohet te njerëzit e profilit të lartë të biznesit, secili prej të cilëve jeton një mënyrë jetese jashtëzakonisht magjepsëse, që të bën të ndihesh i varfër. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pasi të gjithë janë ende njësoj të çuditshëm dhe të çrregullt. Përveç kësaj, familjet e tyre shpesh shfaqen gjithashtu në transmetim, kështu që jepen shumë histori, të cilat do t'ju ndihmojnë të lidheni plotësisht me secilin prej këtyre anëtarëve të kastit.

Duke u rregulluar me Marie Kondon

Një jetë e organizuar përkthehet në një mendje të organizuar. Insert Tidying Up me Marie Kondo, e cila i ndihmon të ftuarit e saj të vendosin se çfarë të mbajnë dhe çfarë të hedhin. Pasi pashë një sezon që Netflix ka për të ofruar, kalova gjërat e mia dhe dhurova gjërat që nuk “shkëndijën gëzim”. Më pas, m'u duk sikur mund të merrja frymë më lehtë, gjë që më bëri të kuptoja se kjo gocë Marie Kondo ishte në diçka.

Mjaft e vjetër!

Fëmijët e mi janë të fiksuar pas Old Enough!, gjë që e marr sepse ky serial në Netflix është përtej histerike dhe të çmuar. Në këtë, fëmijët shumë të vegjël, të moshës rreth 2-5 vjeç, dërgohen vetë në porosi, ndërsa një grup kamerash i ndjek. Ata bëjnë gjithçka, nga pazari për ushqimet e familjes së tyre, tek vizitat e faltoreve dhe shpërndarjen e sendeve. Ka dy sezone të Old Enough! transmetohet tani, kështu që kontrollojeni nëse keni nevojë për një qeshje të mirë.

Kati është lavë

Duke folur për gjërat që fëmijët e mi adhurojnë, takoni serinë Floor Is Lava. Ka tre sezone në Netflix deri më tani, dhe është pikërisht ajo që prisni. Garuesit duhet të përshkojnë rrugën e tyre përmes një kursi me pengesa, ku një lëvizje e gabuar mund t'i shtyjë ata të zbresin në gropën e llavës pikërisht nën këmbët e tyre. Megjithatë, pasi ta shikoni këtë, mos u habitni nëse familja juaj përpiqet të ngrejë kurset e veta, me një anë të shpejtësisë perëndimore për llambat tuaja të këndshme.

Rrethi

Sezoni 6 i Circle ka mbërritur në Netflix dhe duket se do të jetë i mirë. Në këtë seri, një pjesë e vogël e lojtarëve lëvizin në apartamente të veçanta, të gjitha të vendosura brenda së njëjtës ndërtesë. Ata komunikojnë vetëm përmes një aplikacioni, por disa nga konkurrentët gënjejnë se cilët thonë se janë. Pas shumë renditjesh, vetëm një anëtar i kastit ka mbetur në këmbë, duke marrë një çmim në para nga ana tjetër.