Shfaqjet më të mira të realitetit të reja dhe të rikthyera për t'u parë në maj 2024

Klea

Shfaqjet më të mira të realitetit të reja dhe të rikthyera për t'u parë në maj 2024

Këtë maj, ka diçka për të gjithë në botën e realitetit televiziv. Përveç shfaqjeve të rikthyera, ka diçka të re që mund të bëhet obsesioni juaj i ardhshëm i realitetit. Këtu janë të dalluarit që do të shfaqen gjatë gjithë muajit.

Mirë se vini në sezonin 3 të Wrexham – 2 maj

Seriali dokumentar fitues i çmimit Emmy rikthehet, ndonëse pak më vonë se sa pritej. Premiera e sezonit 3 të Welcome To Wrexham u shty disa javë nga data fillestare e fillimit të 18 prillit. FX ende nuk ka dhënë një arsye për vonesën. Por sezonet e mëparshme u transmetuan në vjeshtën e 2022 dhe 2023, kështu që kjo është ende më herët se zakonisht.

Shfaqja ndjek Ryan Reynolds dhe Rob McElhenney si pronarë të klubit të futbollit Wrexham. Megjithëse Wrexham AFC është klubi më i vjetër në Uells, ekipi konsiderohej i mallkuar përpara se të dy aktorët ta blinin atë. Ky qendër e vëmendjes ekstra rrit anten për të krijuar një histori të fundit të keq. Është një shfaqje e krijuar për këdo që ende i mungon Ted Lasso. Nëse dëshironi ta shikoni përpara datës së fillimit të 2 majit, dy sezonet e para janë të disponueshme për t'u transmetuar në Hulu.

Episodet e reja do të transmetohen në FX dhe do të jenë të disponueshme për t'u transmetuar në Hulu ditën tjetër. Premiera e 2 majit do të ketë dy episode të reja të njëpasnjëshme. Sezonet e mëparshme kishin respektivisht 18 dhe 15 episode.

The Real Housewives of New Jersey Sezoni 14 – 5 maj

Ndjeheni tërheqje të vërtetë të amvisave? Mos u shqetësoni, thatësira do të marrë fund së shpejti, me kthimin e Real Housewives të New Jersey në maj. Duke gjykuar nga traileri i sezonit 14, ka shumë dramë, dhe jo vetëm mes vjehërrve të grindur Teresa Giudice dhe Melissa Gorga. Fansat e dinë gjithashtu se gjërat u bënë aq keq mes Jennifer Aydin dhe Danielle Carbal sa RHONJ ndaloi xhirimet. Nuk është çudi, bashkëshorti i Tre, Luis Ruelas, vazhdon të shfaqë flamuj të kuq.

RHONJ transmetohet të dielave Bravo në orën 20:00 ET, dhe episodet janë në Peacock ditën tjetër.

Dashuria e fshehtë – 9 maj

Peacock tashmë kishte reality show-n më të përfolur të vitit me The Traitors. A mundet Love Undercover të marrë të njëjtin nivel reklamash? Seriali i ri ndjek pesë futbollistë që marrin identitete të reja në përpjekje për të gjetur dashurinë.

Në vendet e tyre, është e vështirë për Jamie O'Hara, Ryan Babel, Lloyd Jones, Marco Fabián dhe Sebastián Fassi të gjejnë dashuri të vërtetë për shkak të famës së tyre masive. Pra, ata do të provojnë fatin e tyre në Kaliforni, mes 18 grave të cilave u thuhet se kanë punë të ashtuquajtura “normale” (si reklama ose ndërtim). Por fshehja e famës së tyre rezulton më e vështirë sesa pritej. Dhe disa nga gratë fillojnë të dyshojnë.

Sezoni 2 i Gordon Ramsay's Food Stars – 22 maj

Nuk po ngopeni me Lisa Vanderpump? Ylli i Vanderpump Villa do të shfaqet së bashku me Gordon Ramsay në sezonin e dytë të serisë së tij të konkurrencës Food Stars. Kjo është larg nga hera e parë që LVP dhe Gordon kanë bashkëpunuar. Por tani, ata do të konkurrojnë kundër njëri-tjetrit. Duke shpjeguar pse e solli Lizën, Gordon e lavdëroi atë si një “restaurate të ashpër, mendjemprehtë dhe yll televiziv… një forcë e vërtetë në biznes dhe mik i vërtetë. Megjithatë, mos gaboni, konkurrenca do të jetë e ashpër mes nesh!”

Dy personazhet televizive do të formojnë ekipet e tyre dhe do të përpiqen të gjejnë sipërmarrësin e ardhshëm të kuzhinës. Fituesi merr këtë titull dhe një çmim të madh 250,000 dollarë. Ndërsa Sezoni 1 u filmua në Kaliforni, Sezoni 2 zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar, i njohur ndryshe si shtëpia e Lisa dhe Gordon.

Sezoni i parë i Food Stars ishte një hit i madh për Fox, duke u bërë një nga shfaqjet më të ndjekura të verës së kaluar. Sjellja e LVP-së mund të rrisë edhe më shumë vlerësimet.

Sezoni i America's Got Talent 19 – 28 maj

Seriali i konkursit afatgjatë i NBC rikthehet për sezonin 19 në fund të majit. Heidi Klum, Howie Mandel, Simon Cowell dhe Sofia Vergara kthehen si gjyqtarë, së bashku me Terry Crews si mikpritës. Sipas Simon, një kthesë e këtij sezoni është se gjyqtarët marrin dy sinjalizues të artë në vend të një.

Episodet e reja transmetohen të martën në orën 20:00 ET. Episodet do të jenë gjithashtu të disponueshme për t'u transmetuar në Peacock.

MasterChef: Generations – 29 maj

Ka një dozë të dyfishtë të Gordon Ramsay në TV realitet këtë muaj! Sezoni 14 i MasterChef shfaqet premierë një javë pas Food Stars. Sezoni i fundit i MasterChef paraqet garues në gjenerata të shumta – Baby Boomers, Gen X, Millennials dhe Gen Z. Ashtu si me sezonet e tjera, garuesit konkurrojnë për t'u emëruar MasterChef i Amerikës dhe për të fituar çmimin e madh prej 250,000 dollarësh. Episodet e reja transmetohen në orën 20:00 të mërkurave dhe janë të disponueshme për t'u transmetuar ditën tjetër në Hulu.