Shfaqjet ekskluzive të të fejuarve 90 ditë të renditura nga më e keqja te më e mira

Klea

Shfaqjet ekskluzive të të fejuarve 90 ditë të renditura nga më e keqja te më e mira

I fejuari 90 ditor ekskluziviteti ka ofruar spin off-e të reja majtas dhe djathtas, që nga debutimi i shfaqjes origjinale në 2014. Ndërsa disa spin-off kanë qenë një hit i madh nga shikuesit, të tjerët janë pritur më negativisht. Këto janë nëntë spin off-et më të zakonshme të renditura nga më e keqja tek më e mira, së bashku me shfaqjen origjinale, natyrisht.

I fejuari 90 ditor në MB

Edhe pse koncepti për 90 Day Fiancé UK ishte i zgjuar, seriali përfundimisht nuk arriti atë që fansat kishin shpresuar. Premisa është saktësisht e njëjtë me shfaqjen origjinale, që po zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar në krahasim me Amerikën.

Ndërsa shumë nga çiftet në 90 Day Fiancé UK ishin të pëlqyeshëm, spin off-it thjesht i mungonte drama dhe kaosi që i bën shumë nga spin-off-et e tjera kaq joshëse.

Pas 90 ditëve – Loren & Alexei, David & Annie

Pasi Loren Brovarnik dhe bashkëshorti i saj Alexei Brovarnik u bënë të preferuarat e fansave, TLC i dha çiftit spin off-in e tyre të titulluar Loren & Alexei: After The 90 Days. David Toborowsky dhe gruaja e tij Annie Suwan iu dha një shfaqje pothuajse identike, David & Annie: After The 90 Days.

Ndërsa nuk ka asgjë të keqe me asnjërin nga këto spin-off, atyre u mungon drama në mënyrë të ngjashme me 90 Day Fiancé UK, duke i bërë ato të mërzitshme për shumë shikues.

Darcey & Stacey

Darcey & Stacey i ka mbajtur shikuesit të përditësuar me jetën e Darcey Silva dhe motrës së saj binjake Stacey Silva për katër sezone tashmë, megjithatë, disa fansa kanë ndjenja të përziera në spin off.

Ndërsa është interesante të mësosh më shumë rreth Stacey-t, shumë nga tregimet e Darcey-t ndihen të bezdisshme dhe të përsëritura. Darcey ka vuajtur shumë në fushën e takimeve, megjithëse shikuesit kanë filluar të lodhen duke e parë atë duke ndjekur burra të ngjashëm pa dobi.

90 Dita: Dashuria në Parajsë

90 Day: Love In Paradise ishte një spin off për të cilin shumë shikues fillimisht u ndjenë të pasigurt, megjithatë, me kalimin e kohës ka ardhur për të provuar veten.

Ndërsa Love In Paradise filloi ngadalë, seriali tërhoqi vëmendjen pasi çifti kontrovers Daniele Gates dhe Yohan Geronimo u shfaqën. Sezoni i fundit 3 u bë gjithashtu i njohur pasi nëna e Pedro Jimeno, Lidia Morel, ndoqi një lidhje me amerikanin Scott Wern.

I fejuari 90 ditor

Shfaqja origjinale 90 Day Fiancé pati një shfaqje të shkëlqyer në fillim, megjithatë shfaqja OG ka humbur sharmin e saj vitet e fundit. Sezoni 8 kishte një kast të bezdisshëm, por nuk ishte aq i lodhshëm sa sezoni 9 i fundit.

Shfaqja OG ndjek çiftet teksa një partner zhvendoset në Amerikë nga një vend tjetër për të filluar një jetë të re. Megjithatë, shumë nga këto histori janë bërë më pak interesante se ato të paraqitura kohët e fundit në disa nga ekskluzivitetet e ekskluzivitetit 90 Day Fiancé.

Chantel Familjare

Family Chantel është padyshim spin off-i më i mirë i dedikuar për një grup të caktuar anëtarësh të kastit, natyrisht që janë Pedro dhe ish-i i tij Chantel Everett, së bashku me familjen e saj ikonë.

Ndërsa Pedro dhe Chantel kishin një marrëdhënie të trazuar, pjesa më e madhe e historisë së tyre u fokusua rreth marrëdhënies së Pedro me familjen e këtij të fundit. Prindërit dhe vëllezërit e motrat e Chantel vërtet ndihmuan për ta kthyer spin-in në atë që është, pasi drama dhe kaosi i tyre është i varur për t’u parë.

I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve

E fejuara 90 Day: Before The 90 Days ishte një nga spin off-et e para të shfaqjes origjinale, e cila tradicionalisht ndjek çiftet përpara se të aplikojnë për vizën K1. Spin off-i shpesh ndjek partnerin amerikan që udhëton jashtë shtetit për të takuar të dashurin e tyre të huaj për herë të parë, gjë që është shumë argëtuese për t’u parë.

Ndërsa Before The 90 Days ka shfaqur shumë anëtarë të pëlqyeshëm të kastit, disa shikues ndihen të frustruar me përqindjet e ulëta të suksesit të spin off-it.

90 Dita: Jeta Beqare

90 Day: The Single Life është një nga spin off-et më të mira të të fejuarit për 90 ditë. Ai ndjek anëtarët e kastit teksa nisin udhëtime të reja dashurie.

The Single Life ka shfaqur shumë anëtarë ikonë të kastit, duke përfshirë Danielle Mullins, Natalie Mordovtseva dhe Debbie Johnson, të cilët e kanë bërë vërtet shfaqjen të mrekullueshme. Është kënaqësi të shohësh anëtarët e kastit të dalin jashtë zonave të tyre të rehatisë, veçanërisht ata që nuk kishin marrëdhënie të shkëlqyera herën e parë në shfaqje.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? është spin off-i i dytë më i mirë i ekskluzivitetit 90 Day Fiancé, që vërtet i tërheq shikuesit me dramën.

Të lumtur përgjithmonë? ndjek çifte nga sezonet e mëparshme teksa lundrojnë në jetën martesore, megjithëse fansat e dinë se historitë e tyre shpesh nuk janë të lumtura. Të lumtur përgjithmonë? është një nga spin-off-et më të pëlqyeshme pasi përmban anëtarët e kastit me të cilët janë njohur shikuesit, kështu që shumë ndihen më të joshur për ta parë.

I fejuari i 90 ditëve: Rruga tjetër

90 Day Fiancé: The Other Way është ekskluziviteti më i mirë deri tani, pasi nuk bëhet shumë më i mirë sesa të shikosh amerikanët naivë të përballen me tronditje kulturore pasi lëvizin nëpër botë për dashuri.

Sezoni i 5-të i The Other Way u shfaq së fundmi dhe tashmë po formohet të jetë një nga sezonet më të mira në historinë e fundit të të fejuarit 90 Day me një kastë të pëlqyeshëm, por kaotik. Për më tepër, The Other Way tenton të jetë një nga shfaqjet më dramatike të ekskluzivitetit, të cilin shikuesit janë gjithmonë të lumtur ta dëgjojnë!