Shfaqje të anuluara Bravo që duhet të kenë një shans tjetër

Klea

Shfaqje të anuluara Bravo që duhet të kenë një shans tjetër

Ka pasur më shumë se një shfaqje që ka kaluar kulmin e saj Bravo dhe pothuajse është anuluar. Me kalimin e viteve, rrjeti ka dalë me disa ide fantastike për tregime, dhe disa ide që nuk duhet të kishin hyrë kurrë në prodhim. Por pasi kaluan disa vite të izoluara, fansat u rikthyen me emisione të cilat prej vitesh nuk transmetohen. Disa ndjekës besnikë po fillojnë edhe për një sezon më shumë. Këto shfaqje të anuluara Bravo nuk patën mundësinë të lulëzojnë kur u transmetuan për herë të parë. Por është koha për një rikthim.

Dinastitë meksikane

Dinastitë meksikane mblodhën disa nga familjet më të frikshme nga Mexico City, duke përfshirë Allendes, Bessudos dhe Madrazos. Kamerat Bravo dokumentuan marrëdhëniet e familjeve, bizneset dhe debatet kryesore.

Në vitin 2020, finalja e sezonit përfundoi me një zhurmë shkëmbi, falë këngëtarit Adan Allende që u thye, duke lënë mbrojtjen e prindërve të tij dhe duke u zhvendosur me vëllain e tij. Kur seriali debutoi në vitin 2019, ai u shoqërua nga Texicanas, i cili gjithashtu u anulua. Rrjeti kishte shpresuar të diversifikonte përmbajtjen e tij. Mjerisht, Jenny Allende konfirmoi në rrjetet sociale se Bravo nuk e kishte rinovuar serialin.

Charm jugore New Orleans

Southern Charm New Orleans u anulua pas vetëm dy sezonesh dhe la shikuesit të varur. Grupi i miqve me të vërtetë i vuri të gjitha në linjë, pasi patën disa prova dhe mundime gjatë sezonit të dytë. Jeff Charleston dhe Reagan Charleston vendosën të divorcoheshin dhe Tamica Lee, e njohur si punëtore, vendosi të kthente një fletë të re dhe të shkurtonte. Ishte edhe Justin Reese, i cili dukej se po përpiqej të mbante të ekuilibruar miqtë e tij. Justin ka zhvilluar një bisedë serioze me të dashurën e tij, Kelsey Nichols, se ku po shkonte lidhja e tyre. Ajo donte të martohej, por ai dukej i pasigurt.

Sezoni 2 përfundoi me martesën e Reagan me Reece Thomas, ndërsa ish-i i saj, Jeff, u përball me shpërthimet e tij emocionale. Tamica refuzoi të vepronte si shoqëruese e nuses, por ishte në gjendje të linte mënjanë ndjenjat e saj pasi Reagan zbuloi se ishte në pritje të fëmijës së saj të parë. Shikuesit u investuan në Jeff, pasi ai dukej se po luftonte me shumë demonë që mund të ishin shkaktuar nga lëndimet e tij në kokë në NFL.

Mjerisht, Bravo ndjeu se shfaqja nuk kishte mish. Faktet ishin se vlerësimet ranë me kalimin e kohës dhe ekskluziviteti nuk mund të përputhej kurrë me popullaritetin e Southern Charm. Por ne ende do të donim të shihnim se si po ia kalon kastit tani.

Shahët e perëndimit të diellit

Kjo shfaqje Bravo për iraniano-amerikanët në Los Anxhelos ishte një seri e zhytur në kulturë. Shumë anëtarë të kastit të Shahs of Sunset emigruan në Shtetet e Bashkuara gjatë luftës në Iran në vitet 1980. Seriali prezantoi Reza Farahan, Golnesa Gharachedaghi, Sammy Younai, Asa Soltan Rahmati, Mike Shouhed dhe Mercedes Javid, të cilët të gjithë ishin hebrenj ose myslimanë. Mënyra e jetesës persiane u shfaq plotësisht, pasi çdo personazh ftonte shikuesit në jetën e tyre dhe shpesh shpjegonte zakone të shumta. Mjerisht, pas nëntë sezonesh, seriali u anulua pasi Majk u arrestua me akuza për dhunë në familje.

Grupi i ngushtë i miqve ishte i këndshëm për t’u parë dhe siguroi disa momente të paharrueshme televizive. Ndonëse është e kuptueshme që rrjeti nuk donte të bënte më biznes me Majk, ishte tronditëse që i gjithë kasti u shfaros. U raportua gjithashtu se shfaqja thjesht u bë shumë e shtrenjtë për t’u bërë.

Euro të Hollivudit

Eurot e Hollivudit ishin gjithçka që fansat e Bravo nuk e dinin se kishin nevojë, pasi tregonte Gjashtë evropianë që lëviznin në Los Anxhelos për të ndjekur versionin e tyre të ëndrrës amerikane. Gjashtë anëtarët e kastit, Isabel Adrian, Bleona, Madona e Shqipërisë, Massimo Dobovic, Sascha Gerecht, Fawni dhe Jannik Olander, të gjithë krijuan një marrëdhënie të ngushtë, por shfaqja ishte jetëshkurtër.

Kritikët e kritikuan serialin, duke thënë se Bravo po përpiqej t’u jepte të gjithëve një shfaqje televizive realitet. Ndërsa aspiratat madhështore të kastit ishin të lavdërueshme, shfaqja ishte një dolli për faktin se sa i cekët mund të jetë Angelenos. Por edhe pse kritikët nuk ishin fansa, shikuesit do të ishin në rregull me një sezon të dytë për të parë se ku janë tani.

Në vitin 2012, Bravo solli Gallery Girls, të cilat fansat e rishikuan gjatë pandemisë mbarëbotërore dhe u dashuruan përsëri me të. Sipas Bravo, seriali dokumentar ndoqi “shtatë gra të reja dinamike dhe ambicioze në qytetin e Nju Jorkut, të cilat trajtojnë mjedisin e ashpër të botës së artit ndërsa konkurrojnë për punën e tyre të ëndrrave”. Kush nuk donte të shikonte Charlotte Yorks në jetën reale duke e shfaqur atë? Sepse ne e kemi bërë me siguri. Edhe pse emisioni zgjati vetëm një sezon, ai u bë i preferuari i kultit.

Kamerat ndoqën Chantal Chadwick, Kerri Lisa, Liz Margulies, Angela Pham, Amy Poliakoff, Claudia Martinez Reardon dhe Maggie Schaffer pasi ata kryesisht punonin praktika të papaguara, të gjitha duke vrapuar nga një hapje galeri në tjetrën. Me botën e artit që po ndryshon vazhdimisht, do të ishte mirë të shihje gratë përsëri në ekranin tonë për një moment të dytë në punët e tyre të ëndrrave.