Shfaqja e re e krimit të vërtetë të kapitenit Lee Rosbach është një koncept i shkëlqyeshëm

Klea

Shfaqja e re e krimit të vërtetë të kapitenit Lee Rosbach është një koncept i shkëlqyeshëm

Plaku i detit dhe Poshtë kuvertësKapiteni i preferuar nga fansat Lee Rosbach, mund të mos jetë më në ekranet tona të vogla, por ai tashmë po mendon të bëjë një rikthim të madh. Shikuesit fillimisht e takuan kapitenin Lee si plakun inatçi, i cili filloi me një astar që kthente kokën. Tifozëve u pëlqente mënyra se si ai iu referua varkave të tjera si “ajo shpim” dhe nuk pranuan asnjë gufim nga askush. Ai shihej si një gjuajtës i drejtë që nuk gënjeu kurrë dhe gjithmonë bënte gjënë e duhur.

Pas një sezoni të ashpër 10, kapiteni Lee u shkarkua nga posti i tij dhe Bravo. Me problemet e këmbëve, dukej sikur rrjeti donte ta çonte ekskluzivitetin në një drejtim të ri. Ky veprim habiti fansat dhe vetë yllin. Kapiteni ende priste shfaqjen pas shfaqjes, por kishte humbur vendin e tij si kryedetar. Marinari nuk u pyet mbrapsht, gjë që i la shikuesit të pyesnin se çfarë do të bënte më pas.

Ideja e miliona dollarëve të kapitenit

Edhe pse Kapiteni Lee nuk do të ngjitet më poshtë Deck, kjo nuk do të thotë që ju duhet të llogaritni ende vendasin e Floridës. Sa i përket daljes në pension, ylli i Bravo po merr një qasje të ndryshme dhe po e mban veten mjaft të zënë. Deadline ndau një ekskluzive që vërteton se nuk mund të numërosh ende kapitenin. Kapiteni Lee është rekrutuar nga kanali i motrës së Bravo, Oxygen, për të ndihmuar në zgjidhjen e një vrasjeje në det në serinë e re, Ujërat Vdekjeprurëse. Fut muzikë horror këtu!

Seriali thuhet se është ende në prodhim. Megjithatë, nëse shfaqja arrin të transmetohet, fansat do të dëgjojnë edhe një herë tingëllimin e linjës së kapitenit Lee. Shpresoj që 74-vjeçari të bëhet Robert Stack i ri nga Unsolved Mysteries. Ai burrë më krijoi frikën e Zotit pasi pashë çdo episod kur isha fëmijë. Ndjej se kapiteni gjithashtu mund të ketë të njëjtën prani në shfaqjen e tij të re.

Kapiteni Lee është një përshtatje e përsosur

Kapiteni OG Below Deck është i përsosur për këtë koncert pritës të Deadly Waters. Me zërin e tij kokrrizor dhe mënyrën e fortë të dhënies së fakteve, shikuesit ka shumë të ngjarë të jenë ngjitur pas ekranit. Kapiteni Lee njihej se drejtonte një anije të ngushtë dhe sigurohej që t’i trajtonte të gjithë njësoj. Ky tipar personaliteti është i shkëlqyeshëm për të parë rastet e ftohta me një palë sy të rinj. Pa dyshim, ai drejtonte një anije të ngushtë dhe mendoj se ai punoi në mënyrë metodike për të zbardhur edhe vrasjet.

Tragjedia godet afër shtëpisë

Kapiteni Lee i është dashur të përballet me tragjedinë e tij afër shtëpisë, dhe megjithëse nuk ishte një vrasje, personaliteti Bravo e di se sa e rëndësishme është që anëtarët e familjes të kenë përgjigje. Në korrik 2019, kapiteni Lee e gjeti djalin e tij në divanin e tij, ende të veshur me kapelën e tij, kur u kontrollua për të. Pas 20 vitesh varësie, djali i tij Josh Rosbach e kishte humbur betejën. Që nga ajo ditë, kapiteni Lee dhe gruaja e tij kanë mbrojtur rregulla më të rrepta për opioidet, duke mos dashur që familjet e tjera të vuajnë siç vuante ai.

Të njëjtën ndjenjë humbjeje dhe pikëllimi mund ta ndjejnë edhe familjarët që kanë humbur dikë për vrasje. Shpresojmë, kapiteni Lee mund të sjellë përvojën e tij të humbjes në tryezë dhe të mbrojë viktimat që nuk kanë më zë.

Kapiteni Lee njeh varkat

Ka edhe një gjë jashtëzakonisht të rëndësishme që ka kapiteni Lee, dhe kjo është përvoja e tij. Pas dhjetë vjetësh në Below Deck dhe tre dekada përvojë në jaht, ai do të jetë në gjendje të shpjegojë saktësisht se çfarë po ndodh me shikuesit. Kurvari i detit ka shumë vlerësime nën brezin e tij dhe madje ka një sfond ushtarak.

Ndërsa dyshoj shumë që linja hapëse e kapitenit Lee do të jetë “Viktima ishte më e ngordhur se një peshk shpatë në shkretëtirë”, seriali është i detyruar të joshë ish fansat e Below Deck. Kapiteni Lee nuk ka konfirmuar ende ndonjë detaj, por do të jetë interesante ta shohim atë në veprim me një cilësi të ndryshme nga sa jemi mësuar ta shohim. Ndonëse ai nuk është pirat, sigurisht që nuk do të doja të merrja teknikat e tij të hetimit, dhe sapo të kaloni në ujërat ndërkombëtare, njerëzit e këqij mund të jenë në telashe të mëdha.