Shfaqja e Kelly Clarkson: Performancat më të mira të Kellyoke

Klea

Shfaqja e Kelly Clarkson: Performancat më të mira të Kellyoke

Pasi fitoi sezonin e parë të American Idol, Kelly Clarkson fitoi famë dhe nuk u kthye kurrë pas. Ndërsa talentet e saj vokale e bartën atë, ajo gjithashtu kishte një aftësi për të folur, gjë që e ndihmoi pasi tani asaj i është dhënë talk show-i i saj. Shfaqja gjatë ditës e fituesit të çmimit Grammy, Shfaqja e Kelly Clarkson, është plot zemër, humor dhe lidhje. Kelly ka intervistuar disa nga yjet më të mëdhenj dhe është argëtuar duke e bërë këtë. Sigurisht, shfaqja nuk do të ishte e plotë pa disa këndime, kështu që le të hedhim një vështrim në disa nga performancat më të mira të Kellyoke të Kelly.

'Edge of Midnight' nga Miley Cyrus dhe Stevie Nicks

Tani, Stevie Nicks dhe Miley Cyrus janë dy nga gratë më të mëdha në biznes, kështu që të bashkëpunonin në Edge of Midnight ishte gjithçka. Kënga është e zhurmshme me vibra rock, dhe Kelly i arrin notat në mënyrë perfekte. Kelly më dha të dridhura ndërsa më ktheu menjëherë në kohën e saj në American Idol. Nota e lartë në 1:28 është tronditëse. Mund ta dëgjoja këtë kopertinë pa pushim.

'Mbi Ylber' nga Judy Garland

Jo të gjithë mund të këndojnë një këngë të lëshuar për herë të parë në 1938. Por Kelly e bëri drejtësinë e Judy Garland pasi bëri çmos për të kanalizuar yllin e Magjistarit të Ozit. Pas shumë e shumë kopertinave, ky është interpretimi më i mirë që kam hasur. Kënga e Kelly-t la pa mundim një buzëqeshje të bukur në fytyrat e fansave. Ky version i Over the Rainbow është në formën e tij më të pastër, pa ndryshime lirike dhe pa rripa ekstra të mëdhenj. Kelly performon një kopertinë të pambrojtur me asgjë tjetër përveç zërit të saj.

“Dikush si ti” nga Keith Urban

Kthimi në rrënjët e saj të vendit nuk është i vështirë, veçanërisht kur mbulon një këngë të Keith Urban. Prezantuesja e emisionit të ditës, e lindur në Teksas, përqafoi fjalën e saj dhe u sigurua që të gjithë ata që po dëgjonin të ndiheshin mirë. Është një bop veror që mund ta keni lehtësisht duke luajtur në oborrin e shtëpisë. Me këtë Kellyoke, Kelly po dëshmon se mund të zotërojë çdo këngë të vendosur para saj. Tani do të më duhet një duet Kelly dhe Keith, statistika!

'1985' nga Bowling for Suup

Jo për të dalë me veten, por jam rritur me këtë këngë si adoleshente. Bowling for Soup do të ishte krenare për versionin e Kelly-t pasi ajo derdhi shpirtin e saj në këtë kopertinë. Fituesja “American Idol” e kanalizoi perëndeshën e saj të brendshme rozë pop me një bluzë të zezë bardo dhe xhinse. Kënga më bëri të ndihesha sërish 16 vjeç, ulur me të dashurin tim të shkollës së mesme nën zbardhues. Jam e fiksuar sesi ajo udhëton pas në kohë me këtë këngë!

“Unë mendoj se jemi vetëm tani” nga Tiffany

Duke kanalizuar princeshën e qendrës tregtare të viteve 1980, interpretimi i Kelly-t i hitit kryesor të Tiffany-t ishte perfekt. Nuk mund të mos këndoja së bashku me këtë teksa mendova për videoklipin muzikor të fuzzy neoni me bishtin anësor. Kelly ka një zë që është atje lart me të mëdhenjtë, dhe ashtu si Meryl Streep mund të luajë çdo personazh, Kelly mund të këndojë çdo këngë që ju vendosni përpara saj.

“Kur nuk thua asgjë” nga Keith Whitley

Versioni im i preferuar i kësaj kënge është nga Alison Krauss, por Kellyoke e Kelly më bëri të qaj. Përsëri, zhurma e saj në jug u bë e qartë dhe ajo u sigurua që të shprehte çdo fjalë, duke ditur se si të godiste fundin e çdo rreshti. Kënga e dashurisë ma shkriu zemrën. Kelly e bëri këngën të drejtë, pasi e bëri të gjithë pjesën kaq bukur. Muzika e viteve '90 mund të jetë thjesht zhanri i saj i përsosur për t'u mbuluar, për mendimin tim.

'Let's Get Loud' nga Jennifer Lopez

Duke e menduar mbrapa, nuk jam i sigurt se kam dëgjuar vërtet dikë që të përpiqet të performojë një kopertinë të J-Lo. Por Kelly e bëri, dhe ishte gjithçka. Tempoja e lartë dhe atmosferat latine ishin gjithçka. Në fakt u shpërqëndrova duke shkruar sepse fillova të kërceja. Kjo këngë shpjegon pse ajo ishte fituesja e parë e American Idol: Ajo ka diçka në çantën e saj për çdo zhanër. Ajo është muzikalja Mary Poppins.

'Don't Worry Baby' nga The Beach Boys

Djema, Kelly këndoi Beach Boys! Ishte një gjë që John Stamos t'i binte baterive për këtë grup epik në Kaliforni, por një kopertinë? Mendova se Kelly mund të ishte jashtë thellësisë së saj, por përsëri, u vërtetova se e kisha gabim. Kelly na çoi menjëherë në plazh me një nga interpretimet më të mira ndonjëherë.