Shëtitjet më të mira (dhe më të këqija) me varkë poshtë Deck Med

Klea

Shëtitjet më të mira (dhe më të këqija) me varkë poshtë Deck Med

Ju i njihni anëtarët e ekuipazhit tuaj nga afër kur jeni të bllokuar në një varkë për gjashtë javë, veçanërisht në Below Deck Med. Meqenëse shumica e jahteve janë të rinj, të nxehtë dhe në terren, disa në mënyrë të pashmangshme përfundojnë duke u dashuruar me njëri-tjetrin. Pavarësisht nëse është një qëndrim për një natë apo diçka më shumë, ka disa udhëtime mjaft interesante me varkë Poshtë Deck Mesdheut.

Jess dhe Rob (më i keqi)

Gjatë sezonit 5 të Below Deck Med, Rob Westergaard dhe Jess More ishin ngjitur në ijet e njëri-tjetrit që në fillim. Xhesi kishte një rast të keq të përbindëshit me sy të gjelbër që ajo nuk mund ta zbuste. Pra, kur Aesha Scott e vuri krahun e saj rreth Robit për një fotografi të të ftuarit, i gjithë ferri shpërtheu. Modelja u mërzit dhe filloi të besonte se diçka po ndodhte mes Aeshës dhe Robit. Ajo nuk i besoi Robit, veçanërisht kur zbuloi se ai po i dërgonte mesazhe një ish të dashurës.

Por Rob u investua emocionalisht te Jess. Epshi i tij për të e dëmtoi performancën e tij në punë, dhe Xhesi gjithashtu filloi të luftonte. Të dy u grindën shpesh dhe fort, gjë që krijoi një atmosferë të tensionuar për të gjithë. Edhe pse ata lanë varkën së bashku për t’u nisur për në Bali, ata janë ndarë që atëherë.

Malia dhe Adami (më i keqi)

Që nga momenti kur Malia White hyri në jaht, ajo u konsiderua si një nga kuvertët më të nxehta nga burrat. Para se të fillonte xhirimet e Sezonit 2 të Below Deck Med, Adam Glick zbuloi se ai dhe Malia kishin një marrëdhënie fizike. Megjithatë, ajo që ka ndodhur në të vërtetë mbetet një lloj mister. Ndërsa sezoni përparonte, ishte e qartë se Adami po parashikonte një të ardhme me Bosun-in tani. Por Malia e kishte vënë syrin te një çmim tjetër, Wes Walton.

Malia një herë i tha Bravo-s: “Unë mendoj se pasi e njoh pak më shumë Adamin, ai është i shpejtë për të investuar në diçka. Ai bie, dhe ai bie fort, dhe unë nuk e kuptova këtë.” Në fund, ajo përfundoi duke zgjedhur Wes. Dyshja ishin në lidhje për disa vite, por që atëherë kanë marrë rrugë të ndara.

Aesha dhe Jack (Më i miri)

Siç e dinë fansat e Below Deck Med, Aesha ka gjetur një dashuri të vërtetë tek i fejuari i saj, Scott Dobson. Por, para se të shpërngulej në Kolorado dhe të dashurohej marrëzisht, ajo pati një romancë me Jack Stirrup të Liverpool-it. Dyshja ishte ndoshta romanca më e mirë në serial, pasi ata gjithmonë kishin buzëqeshje dhe fjalë të mira për njëri-tjetrin. Jack ishte i sikletshëm, por tregoi dashuri për Aeshën duke planifikuar një takim surprizë të plotë me shampanjë.

Ishte e vështirë për shikuesit dhe bashkëpunëtorët e tyre që të mos rrënjoseshin për ta. Edhe pse ata u përpoqën të takoheshin pas përfundimit të sezonit të charterit, të dy nuk mbijetuan. U raportua se Jack u largua nga Aesha për ish të tij. Por e gjithë kjo është në të kaluarën ndërsa Aesha planifikon martesën e saj të ardhshme.

Natalya dhe Storm (më e keqja)

Sezoni 7 i Below Deck Mediterranean na dha Storm Smith dhe Natalya Scudder. Nuk ishte marrëdhënia më e shëndetshme nga një pamje e largët, por ishte shumë argëtuese në TV realitet. Edhe pse Stuhia e ndihmoi Natalinë t’i shpëtonte presionit të stinëve, të dy po zienin emocione. Storm dukej se donte ta bënte lidhjen të funksiononte, por Nat vazhdonte të shkaktonte zënka të kota, veçanërisht pasi kishte pirë. Tifozët menduan se Natalya po pajtohej pasivisht me Storm. Kështu, fatmirësisht, të dy vendosën të linin dramën në jaht dhe të largoheshin nga njëri-tjetri.

Tash dhe Dave (më e keqja)

Ndoshta një nga udhëtimet më të këqija në Below Deck Med duhet të jetë Natasha Webb dhe Dave White. Përpara se të nisnin sezonin 7, Tash dhe Dave ishin lidhur me varkën e tyre të mëparshme. Por merak kryesor donte ta mbante sekret nga ekuipazhi. Kjo lëvizje e hëngri Dave brenda. Shefi i kuzhinës u përplas sa herë që pinte një pije. Marrëdhënia ishte përtej problematike pasi ekuipazhi u ndërpre rëndë.

Problemet e tyre u përhapën gjatë një darke me verëra, e cila ishte e pakëndshme për të gjithë. Më pas Dave e quajti Tash-in çdo emër nën diell dhe u largua nga dhoma e tij e përbashkët me krevat marinari me të.

Luka dhe Natalya dhe Jessika (Më e mira)

Luka Brunton i sezonit 8 ishte një shfaqje duhanpirëse. Me të hipur në jaht, Luka krijoi një marrëdhënie shumë flirte me Natalya. Të dy ishin të lezetshëm. Të dy ishin të bukur dhe dukeshin kryesisht të padëmshëm. Në atë kohë, Nat po përpiqej të kuptonte marrëdhënien e saj të hapur me të dashurin e saj në tokë. Përfundimisht, Nat u largua nga varka dhe Luka i ktheu sytë te Jessika Asai. Të dy përfunduan duke pasur një udhëtim me varkë një sezon, por dështoi. Lidhjet thjesht dukeshin si një flirtim i padëmshëm në fund.

Ndihuni me Below Deck Med, tani duke transmetuar në Peacock.