Bravo Yjet që prishën kontratën dhe u vunë në telashe

Klea

Shenjat që tregojnë se Scheana Shay dhe Brock Davies janë fundi i lojës

Scheana Shay dhe Brock Davies aktualisht janë një nga çiftet e pakta që kanë mbetur në këmbë Rregullat e Vanderpompës. Dasma e tyre e dytë u shfaq vetëm sezonin e kaluar. Kjo bëri që të gjithë aktorët të udhëtonin në Meksikë për një ceremoni luksoze, e cila u organizua në një resort të pasur. Sa i përket ceremonisë së tyre të parë të martesës, shikuesit mësuan në ribashkimin e Sezonit 10 se dyshja ishin martuar fshehurazi përmes një shërbimi civil vetëm një vit para kësaj ikjeje të regjistruar në destinacion.

Kjo është martesa e dytë e Scheana dhe Brock. Më parë, Scheana ishte e martuar me një muzikant të quajtur Mike Shay. Dasma e tyre dhe divorci i mëvonshëm u zhvillua në Vanderpump Rules gjatë sezoneve 1-5, me besimin që ishte arsyeja kryesore për vdekjen e tyre.

Po kështu, Brock u martua gjithashtu në atdheun e tij në Australi. Duke lënë dy fëmijët e tij pas me nënën e tyre, Brock u zhvendos në Los Anxhelos, duke shpresuar të luante për NFL. Kur kjo ëndërr dështoi, ai zgjodhi të qëndronte në Kaliforni, duke pretenduar se i vinte shumë turp të kthehej në shtëpi pa diçka më shumë për t’u dhënë fëmijëve të tij.

Tani të martuar me njëri-tjetrin, Brock dhe Scheana kanë kaluar shumë. Gjatë gjithë arritjeve dhe uljeve të tyre të përbashkëta, ky çift ka qëndruar, secili i përkushtuar qartësisht tjetrit. Prandaj, sinqerisht mendojmë se ata kanë atë që duhet për të vazhduar t’i qëndrojnë provës së kohës. Këto janë shenjat që ne shohim, të cilat tregojnë se Scheana dhe Brock kanë një lloj dashurie në fund të lojës.

Ata kanë duruar humbjen si një njësi e fortë

Në vitin 2020, përpara njërës prej dy dasmave të tyre, Brock dhe Scheana mësuan se po prisnin. Nëpërmjet podcast-it të saj Scheananigans, Scheana zbuloi se ajo dhe i dashuri i saj i atëhershëm ishin të shokuar për shtatzëninë e saj. Për të shpjeguar, mjekët e Scheana-s thanë më parë se “do të ishte pothuajse e pamundur të mbetej shtatzënë vetë” për shkak të “rezervës së ulët të vezoreve”.

Pasi u treguan disa miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes, festimet e tyre u kthyen shpejt në tragjedi. Pas një fundjave me gjakderdhje, një ekografi nuk ishte në gjendje të zbulonte një rrahje zemre. Scheana kishte dështuar.

Personalisht edhe unë kam ecur në këtë rrugë. Në fakt, kaq shumë gra kanë. Kur Scheana përdori platformën e saj për të diskutuar humbjen e foshnjës, ajo ishte në gjendje të lidhej me të gjithë ne, duke e bërë këtë temë më pak të diskutuar të ndihej më pak tabu.

Përveç lidhjes me gra nga të gjitha anët, kjo humbje tragjike e lidhi edhe më tej Scheanën me Brock. Të dalësh si një njësi solide në anën tjetër të humbjes nuk është e lehtë. Sidoqoftë, kjo ndihmon për të treguar faktin se Scheana dhe Brock kanë një potencial të fundit të lojës.

Ata kanë duruar shqyrtimin publik si një njësi solide

E kaluara e Brock nuk u ka pëlqyer shumë njerëzve, përfshirë Lala Kent. Në një moment, ky kast i hapur i Vanderpump Rules madje erdhi pas Brock, duke i dhënë atij Lala për mungesën e përfshirjes së tij në jetën e fëmijëve të tij. Pasi thirri gjithashtu Brock-un për dështimin e tij për të paguar mbështetjen e fëmijëve, krahas një grindjeje fizike të dokumentuar me ish-in e tij, Brock u pa në sezonin 10, duke falënderuar Lalën për mënyrat e saj konfrontuese.

“Dje mora një mesazh nga nëna e fëmijës tim në Australi. Për shkak të presionit që kam marrë nga ju për këtë, me të vërtetë ndryshoi gjithçka,” tha ai për Lala-n në transmetim. Në përgjigje, Lala tha: “Nuk ishte vendi im për të bërë asgjë nga kjo.” Brock më pas e preu fjalën, duke shpjeguar: “Do të doja të thosha se jam dakord, por të jem i sinqertë, kjo është ajo që bëjnë miqtë e mirë.”

Gjatë gjithë shkëmbimeve të nxehta të Lalës, të cilave u bënë jehonë shumë shikues, Scheana qëndroi i vendosur, gjithmonë në mbështetje të Brock. Pasi këto pretendime u shuan, ndërsa Brock shpjegoi se tani po paguante mbështetjen e fëmijëve dhe shpresonte të rilidhej me fëmijët e tij, një tjetër hit shpejt zuri vendin e vet. Këtu, u ngritën spekulimet për një lidhje të mundshme midis Brock dhe Rachel Leviss, pasi Rachel sapo ishte kapur në një lidhje tjetër me Tom Sandoval. Në buzë, shikuesit kishin zbuluar emoji që dukeshin si flirtues në llogarinë e Rachel në Instagram, nga Brock.

Edhe një herë duke qëndruar të vendosur, Scheana dhe Brock e mohuan këtë pretendim të ri si ekip. Pas një sezoni kaq të gjatë me protesta të forta si nga publiku ashtu edhe nga aktorët e tyre, ky nivel i palëkundur mbështetjeje dëshmon më tej se Scheana dhe Brock janë fundi i lojës.

Ata kanë një rrjet të fortë mbështetës

Megjithëse grupi i miqve në Vanderpump Rules nuk është paraqitur gjithmonë si një front i bashkuar, pas lidhjes së Rachel dhe Tom, shumica tani janë të lidhur ngushtë. Thënia e vjetër e “duhet një fshat” tingëllon e vërtetë në shumë aspekte të jetës, përfshirë martesën. Me kaq shumë miq që tani qëndrojnë në qoshen e tyre, Scheana dhe Brock kanë shumë më pak gjasa të dështojnë. Këto shpatulla dhe veshë të hapur me siguri do të ndihmojnë Scheana dhe Brock në rrugët e tyre drejt përgjithmonë, duke siguruar një rezultat të fundit të lojës.

Ata kanë krijuar një familje të çmuar së bashku

Në vitin 2021, pas të gjitha dramave dhe dhimbjeve të tyre të përbashkëta, Scheana dhe Brock mirëpritën në botë mini-Sheshun e tyre të bukur, Summer Moon. Scheana më në fund tani ka familjen e ëndrrave të saj dhe ajo duket të jetë më e lumtur se kurrë. Sinqerisht, Scheana meriton gjëra të mëdha, kështu që ne sinqerisht shpresojmë (dhe besojmë) se ajo ka gjetur fundin e saj të lumtur në Brock.