Shenjat që tregojnë se Rachel Leviss është kthyer në një qoshe

Klea

Shenjat që tregojnë se Rachel Leviss është kthyer në një qoshe

Rachel Leviss është rikthyer në Instagram! Ish-ylli i Bravo ka qenë aktive në mediat sociale këtë muaj për herë të parë që kur postoi faljen e saj publike si përgjigje ndaj Scandoval në mars 2023.

Turneu i kthimit të Rachel filloi në gusht 2023 kur ajo u shfaq në podkastin e Bethenny Frankel, Just B. Në intervistën shpërthyese trepjesëshe, Rachel foli për lidhjen e saj me Tom Sandoval, ribashkimin e Vanderpump Rules, dhe duke u larguar nga shfaqja. Ajo konfirmoi në intervistë se nuk do të rikthehej për sezonin 11. Që atëherë, Rasheli duket se është në një rrugë të re, duke shkëputur ish-shoqet, përfshirë Sandovalin, dhe duke u fokusuar në shëndetin e saj mendor.

Vazhdoni të lexoni për të parë të gjitha mënyrat në të cilat Rachel është kthyer pas Scandoval.

Ndryshon emrin e saj në Rachel

Toni Anne Barson/WireImage

Ndërsa shfaqej në podcastin Just B, Rachel zbuloi se nuk do ta përdorte më emrin “Raquel”. Në vend të kësaj, ajo do të donte t’i referoheshin me emrin e saj të lindjes, “Rachel”. Mbretëresha e bukurisë tha se e mori vendimin ndërsa po trajtohej në The Meadows, një institucion i shëndetit mendor në Arizona.

U zbulua se emri i vërtetë i “Raquel” është Rachel gjatë dramës Scandoval. Anëtarët e kastit dhe fansat e Vanderpump Rules përdorën informacionin kundër Rachel, duke e quajtur atë me emrin e saj jo të preferuar në atë kohë për ta fyer.

Duke vendosur të emërojë emrin e saj të lindjes, Rasheli po ua merr pushtetin atyre që u përpoqën ta përdornin emrin si mënyrë për ta fyer.

Largimi nga Shfaqja

Scott Gries/Getty Images

Në podcast, Rachel zbuloi gjithashtu se nuk do të kthehej në Vanderpump Rules. Duke mos u rikthyer në emision, ajo po humb mundësinë për të mbrojtur veten dhe për të ndarë këndvështrimin e saj në një shkallë më të gjerë.

Megjithatë, nëse rikthimi në emision do të ishte i dëmshëm për shëndetin e saj mendor, mendojmë se ajo bëri thirrjen e duhur. Largimi nga televizioni i realitetit do t’i lejojë Rachelit të krijojë një identitet përveç shfaqjes dhe veç Sandoval. Ajo tani mund të krijojë rrugën e saj.

Kalimi i kohës në natyrë

Natyra mund të jetë shumë shëruese. Dhe nga shikimi në Instagramin e Rachel, është e qartë se ajo po mbështetet te natyra për të ndriçuar shpirtrat e saj pas Scandoval. Më 9 shtator, bukuroshja brune ka shpërndarë në Instagram një video ku shihet duke shijuar pak kohë në natyrë e rrethuar me lule.

“Kam ëndërruar për një vend si ky,” shkroi ajo në mbishkrim. Ajo përfshinte hashtags “rregullimi i luleve” dhe “ferma e luleve”.

Më 14 shtator, ajo ndau një TikTok të saj në male. Ajo përfshinte pamje të kafshëve të egra, shtigje biçikletash dhe përrenj.

Rasheli duket se po largohet nga skena e barit dhe në vend të kësaj po e zhvendos fokusin e saj te të qenit në natyrë dhe t’i japë përparësi shëndetit të saj mendor. Ajo madje ndryshoi biografinë e saj në Instagram për të shënuar epokën e saj të re, duke shkruar, “Epoka e shërimit”.

Bllokimi i Sandovalit

Djalë Bye! Rachel e bëri të qartë se Sandoval nuk ka vend në udhëtimin e saj shërues. Pasi Sandoval komentoi në postimin e saj të fundit në Instagram, ish-ylli i VPR-së hyri në Story-n e saj në Instagram për t’i bërë të ditur ndjekësve të saj që Sandoval nuk është më në jetën e saj. Ajo postoi një screenshot për të treguar se kishte bllokuar flakën e saj të mëparshme. Ajo përfshiu një ngjitëse ku shkruhej: “Ok bye!”

Sandoval iu përgjigj Rachel duke e bllokuar atë në një intervistë për Extra TV, duke e quajtur ish-bashkëjetuesin e tij “të etur”.

“Unë mendoj se është pak e etur dhe e papjekur,” tha ai. “Ajo është ajo që është. Unë ende i uroj më të mirën asaj. Shpresoj se ajo është duke bërë mirë dhe shpresoj që ajo të gjejë lumturinë e saj.”

Ku do të shkojë Rachel nga këtu?

Charles Sykes/Getty Images

Ndërsa është e paqartë se cili është plani i ardhshëm i Rachel, ajo është e qartë se po bën ndryshime në stilin e saj të jetesës. Pavarësisht nga opinionet personale për yllin e realitetit, ne mbështesim dikë që kujdeset për shëndetin e tyre mendor. Mendoj se do të duhet të presim dhe të shohim se çfarë do të bëjë ajo më pas. A do të fillojë ajo një podcast? A do të kthehet ajo ndonjëherë në TV realitet? Koha do të tregojë.