Shenjat që Tom Sandoval nuk ndjen pendim për veprimet e tij

Klea

Shenjat që Tom Sandoval nuk ndjen pendim për veprimet e tij

Megjithëse kanë kaluar muaj që kur Scandoval tronditi për herë të parë Bravosferën, shumë fansa (dhe Rregullat e Vanderpompës anëtarët e kastit) janë ende të zemëruar me Tom Sandoval. Disa do të argumentonin se ka kaluar mjaft kohë që të gjithë duhet të vazhdojnë. Edhe pse të Sandoval ata fansa do të thosha se ka një faktor kyç që e bën faljen ju Sandoval kaq e vështirë. Ai mund të ketë deklaruar keqardhjen e tij dhe të ketë kërkuar falje, por në shumë mënyra duket sikur Tom Sandoval nuk ndjen keqardhje për atë që bëri.

Si një rifreskim, Sandoval e tradhtoi partneren e tij afatgjatë, Ariana Madix, me shoqen e tyre të përbashkët, Rachel Leviss. Ishte goxha e shëmtuar.

Një histori mashtrimi nuk është asgjë e re për shikuesit e Bravo, kështu që askush nuk mund të parashikonte se sa e madhe do të bëhej historia. Scandoval dominoi mediat sociale dhe publikimet televizive të realitetit për muaj të tërë. Të gjithë kishin një mendim për çështjen e Sandoval dhe Rachel, dhe ribashkimi i sezonit 10 të Vanderpump Rules ishte pjesë e barabartë magjepsëse dhe e vështirë për t’u parë.

Megjithatë, kjo ishte muaj më parë. Sandoval duket se pret që shikuesit dhe yjet e tij të largohen nga Scandoval. Acarimi i tij me shqyrtimin e vazhdueshëm që ai merr nuk po i ndihmon fansat ta falin atë. Nëse Sandoval me të vërtetë dëshiron që bota t’i harrojë keqbërjet e tij, basti i tij më i mirë është të duket vërtet i penduar. Por ky është problemi. Pavarësisht se sa shumë përpiqet, Sandoval po minon vazhdimisht përpjekjet e tij për t’u dukur i penduar.

Sandoval nuk e merr me të vërtetë pronësinë

Së pari, Tom nuk ka bërë një punë të mirë duke marrë pronësinë e vërtetë të gabimeve të tij. Ai kërkoi falje në kamera dhe tha se e di se çfarë bëri ishte e gabuar. Megjithatë, edhe kur thotë fjalët e duhura, Sandoval duket disi i irrituar që duhet t’i thotë ato fare. Kërkesat dhe pendimi i tij vijnë si fjalë, dhe diçka që Sandoval mendon se duhet të bëjë për të riparuar imazhin e tij, në vend të diçkaje që ndihet i detyruar ta bëjë për shkak të fajit dhe pendimit të tij.

Në muajt e fundit, kur Sandoval ka bërë paraqitje në Këngëtarin e maskuar, Forcat Speciale dhe në BravoCon, ai duket se po shmanget kur i referohet Scandoval.

Për Forcat Speciale, Sandoval foli më shumë se sa i befasuar ishte që Scandoval mori kaq shumë vëmendje kombëtare dhe sa e padrejtë ishte kjo, sesa për atë se sa i vinte keq që lëndoi Arianën. Pakoja e të dhënave të Sandoval si Zhytësi në Këngëtarin e maskuar përfshinte rreshta si, “Unë kam humbur në humnerë” dhe “Unë mund të jem krijesa më e urryer në oqean tani”. Një e dhënë më e përshtatshme mund të ketë qenë diçka e tillë: ‘Veprimet e mia ishin më të ulëta se Hendeku Mariana’.

Faljet e Sandoval do të shkonin më tej nëse ai do të ndeshej me më të vërteta, por mjerisht, kjo thjesht nuk ka ndodhur ende.

Tom ka gojë të keqe si Arianën ashtu edhe Rachel

Është gjithashtu e vështirë të merret seriozisht pendimi i Sandoval, sepse në vend që të marrë përgjegjësinë e plotë, ai ka thënë disa gjëra të rënda për Rachel dhe Ariana pas Scandoval.

Edhe pse ishte Ariana ajo që Sandovali bëri më shumë keq, ajo nuk ka marrë trajtim më të mirë prej tij pas Scandovalit sesa Rachel. Sikur të mos i mjaftonte Tomit që të turpëronte në mënyrë delikate Arianën në ribashkimin e sezonit 10 të VPR, ai së fundmi bëri disa komente të këqija për të në BravoCon. Sandoval tha se Ariana kishte një “fytyrë të ndyrë”, duke e bërë atë gati aq të zgjuar sa mesatarja juaj 7-vjeçare.

Në episodin inaugurues të podcast-it të Sandoval, Everybody Loves Tom, ylli i VPR hodhi një hije të madhe mbi Rachel. Tom foli për Rachel duke pretenduar se, në retrospektivë, ajo kurrë nuk e ka dashur atë. Ai tha se mungesa e ndjenjës së saj të vërtetë e bëri pjesëmarrjen e saj në lidhje “shumë më keq”. Tom gjithashtu pretendoi se ai ishte “në [Rachel’s] beck and call” ndërsa ajo ishte në një institucion të shëndetit mendor, duke u pikturuar në mënyrë tragjike në grep. Më falni për rrotullimin e syve.

Sandoval nuk i bëri ndryshimet që bëri Rachel

Duke folur për Rachelin, ajo ka marrë një reagim jashtëzakonisht joproporcional nga Scandoval. Në fund të fundit, Sandoval ishte ai në lidhje dhe ajo që bëri ishte padyshim më e keqe se ajo që bëri Rachel.

Megjithatë, Rakela nuk ishte engjëll. Megjithatë, ndryshe nga Sandoval, Rachel e kuptoi këtë dhe bëri disa ndryshime të mëdha. Ajo kaloi disa muaj në një institucion të shëndetit mendor duke punuar për veten dhe nevojën e saj për miratim dhe vëmendje nga burrat me të cilët takohej. Rachel gjithashtu mori vendimin befasues për të mos u kthyer për Vanderpump Rules Season 11, pavarësisht se Bravo ka të ngjarë ta lut atë ta bëjë këtë. Përveç disa paraqitjeve të fundit dhe podcast-it të saj të ardhshëm, Rachel ka qëndruar kryesisht jashtë vëmendjes që nga Scandoval.

Megjithatë, Sandoval nuk ka bërë të njëjtat ndryshime që ka bërë Rachel. Edhe pse ai pretendon se e ka lënë të pijë, Sandoval nuk ka bërë një pushim nga publiku. Jo vetëm që Sandoval shkoi në turne me grupin e tij, ai gjithashtu ka bërë paraqitje të shumta televizive në shfaqje të ndryshme, është shfaqur në BravoCon dhe do të rikthehet në sezonin 11 të VPR. Sado që Tom pretendon se është i ndikuar nga reagimi skadoval, ai po Nuk duket se ka shumë interes për anonimitetin.

Tom nuk duket i përulur nga Scandoval

Ndërsa veprimet e Rachel kanë përputhur kryesisht me fjalët e saj të pendimit dhe faljes, fjalët e Sandoval nuk përputhen me veprimet e tij. Sandoval është ende duke mbajtur një qëndrim viktimë, ai është ende duke bërë pallua, dhe ai është ende në rregullat e Vanderpump.

Gjatë disa muajve të fundit, Sandoval ka folur gjerësisht për ndikimin që Scandoval pati në jetën dhe shëndetin e tij mendor. Megjithatë, ai gjithmonë duket se e bën këtë me një nënqeshje në sy.

Nëse Tom do të kishte dalë në anën tjetër të Scandoval dhe do të thoshte diçka të tillë si, ‘Kam bërë diçka të tmerrshme, më vjen shumë keq dhe do të largohem për një kohë’, fansat e Vanderpump Rules ndoshta do të kishin më shumë respekt për të. . Por siç është, është e vështirë të besohet se Sandoval ndihet vërtet keq për atë që bëri, duke e bërë edhe më të vështirë faljen e tij.