Shenjat që The Valley do të përfshihet në sezonin 11 të VPR

Klea

Shenjat që The Valley do të përfshihet në sezonin 11 të VPR

Për të qenë plotësisht i sinqertë, tashmë kam mbaruar Lugina si një koncept spin-off dhe dëshirë Rregullat e Vanderpompës për ta mbyllur gjithashtu. U bë shumë e qartë se sezoni 10 i VPR supozohej të ishte i fundit. Lisa Vanderpump madje mbajti një fjalim shumë prekës për t’i dhënë fund serialit të gjatë. Emisioni origjinal është transmetuar që nga viti 2013. Ndërsa dikur ishte një fenomen kulturor, stinët kanë filluar të tregojnë moshën e tyre, me fansat që janë lodhur nga grupi WeHo.

Megjithatë, Scandoval i dha jetë të re ekskluzivitetit dhe i dha Bravo idenë për një koncept të ri. Me disa nga OG-të që kthehen për të kërkuar vendin e tyre, nuk mund të mos pyes veten se si do të ndikohet spin-off nga shfaqja që erdhi para tij. Do të doja të shihja pak origjinalitet nga The Valley. Shpresojmë që kjo të mos largohet vetëm nga formula e Rregullave të Vanderpump. Por një pjesë e imja e di tashmë se ky grup i ri nuk do të më fitojë. Ndoshta do të përfundoj duke lëvizur nëpër kanale te njerëzit e Bushit të Alaskës apo diçka tjetër.

Por nëse duam apo jo, spin-off-i i ri i Vanderpump Rules po vjen, ndoshta më shpejt nga sa mendojnë shikuesit. Ka indikacione që The Valley do të përfshihet në sezonin 11 të VPR. Fansat mund të kenë një vështrim në shfaqjen e re edhe para se të shfaqet premierë.

Momenti i rrethit të plotë

Ashtu siç bënë Real Housewives of Beverly Hills me Vanderpump Rules, duket se The Valley do të ketë një segment për të prezantuar veten kur të transmetohet Sezoni 11. Kur Vanderpump Rules la shenjën e saj për herë të parë, skena e tranzicionit u vendos falë Lizës që ftoi kamerat në SUR. Pothuajse menjëherë, tifozët u tërhoqën. Ndihmoi që Scheana Shay dhe Brandi Glanville kishin një histori në RHOBH, kështu që lidhja kishte kuptim për shumicën e shikuesve. Dhe ishte bukur të shihje se si Lisa i fitoi paratë e saj nga pjesa e pasme e topave të saj të famshëm të djathit të dhisë.

Traileri për Sezonin 11 të Vanderpump Rules tregoi Jax Taylor dhe Lisa të ulur për një takim të shumëpritur. Por natyrisht, biseda mori një kthesë. Jax u kap duke i thënë ish-shefit të tij, “Ti më shkrove mua”, ndërsa Lisa ia ktheu: “Ti je një hipokrit i mrekullueshëm!” Unë kam një supozim se biseda i referohej kur ai u pushua nga seriali në 2020 për pjesën e tij në skandalin racist me Faith Stowers. Gjithashtu nuk ndihmoi që Jax tallej me gjendjen mendore të kolegëve të tij dhe, në përgjithësi, ishte jashtëzakonisht i vrazhdë ndaj grave. Mendja ime është ende e hutuar se Bravo po i jep atij një shans tjetër.

Dhe ashtu si kjo

Është shumë ikonë që Bravo do të përdorë një skenë kalimtare për të prezantuar një seri krejtësisht të re. Për të mos ngatërruar shikuesit, producenti ekzekutiv Alex Baskin tha për Deadline se ata do të përdorin një bisedë midis Jax dhe Tom Sandoval. “Është Jax duke folur me pak fjalë me Tomin – ai ka qenë duke pritur për këtë moment,” zbuloi EP. “Dhe pastaj ai shkon mbi kodër, dhe ne jemi në një seri të re. Pra, kjo është argëtuese.”

Dhe me mbi kodër, ata nuk nënkuptojnë festën e ditëlindjes së tij të 50-të, por përkundrazi shtëpitë e tyre në fshatin Lugina që pushojnë midis Sherman Oaks dhe Beverly Hills. Sipas Alex, do të ketë kryqëzime të tjera pasi do të ketë “disa paraqitje të tjera në të dy drejtimet”.

Një fillim i ri

Premiera e The Valley është vendosur në pranverë. Kasti i spin-off-it të ri përfshin OG si Kristen Doute, Brittany Cartwright dhe Jax. Në The Valley, ata të gjithë do të kenë një fillim të ri pasi të lirohen nga Vanderpump Rules. Kristen u pushua nga puna së bashku me Stassi Schroeder pasi rrjeti mësoi se dyshja thirri policinë në Faith për një krim që ajo nuk e kreu. Sidoqoftë, pasi Scandoval shpërtheu në verën e vitit 2023, kamerat u rikthyen dhe kapën disa nga OG-të duke ngushëlluar Ariana Madix-in në kohën e saj të nevojës.

Sin-off-i do të fokusohet tek OG-të dhe grupi i tyre i ri i miqve ndërsa ata lënë SUR dhe Pump-tinis pas për një jetë të rritur dhe prindëror. Së bashku me Kristen, Brittany dhe Jax, kasti do të përfshijë Luke Broderick, Danny Booko, Nia Booko, Jesse Lally, Michelle Lally, Jason Caperna dhe Janet Caperna. Personalisht, nuk po e pres me padurim The Valley pasi ndihet si një version bootleg i VPR. Por kasti duket i emocionuar për të pasur një goditje në duart e tyre, shpresojmë.