Shenjat që Sezoni 8 i Shtëpisë Verore do të jenë të gjithë Lindsay dhe Carl

Klea

Shenjat që Sezoni 8 i Shtëpisë Verore do të jenë të gjithë Lindsay dhe Carl

Alarm premierë! Shtëpi verore Sezoni 8 më në fund filloi, dhe më lejoni t’ju them, unë jam më i emocionuar për këtë se sa Taylor Swift të shfaqet në Super Bowl dhe Scandoval së bashku. Që kur e mësova Karl Radke dhe Lindsay Hubbard’Marrëdhënia e prishur gjatë regjistrimit të verës, unë kam qenë si një mace në buzë, duke pritur me durim të nxjerr me thua sytë metaforikë të televizorit tim.

Gjithmonë më pëlqente të shikoja Lindsay duke lundruar në rrugën e saj gjatë muajve të verës në Montauk. Duket se ajo nuk mund të gjejë kurrë dashurinë që meritonte. Kështu që kur Carl u kthye nga një djalë fu*k në Princ Charming, unë kisha shumë shpresa. Por në vend që të shikoj dasmën e tyre në Meksikë në finalen e sezonit, unë do të shikoj që lidhja e tyre e dashurisë të përplaset dhe të digjet mbi Gurney’s në Old Montauk Highway.

Carl dhe Lindsay ishin vullkane me emocione

Përpara premierës, mësova përmes People se Carl dhe Lindsay ishin në një kuti qelqi me emocione. Shtëpia e tyre e përbashkët e pushimeve përfundimisht u shndërrua në Pompein e ditëve moderne. Me sa duket, ndarja, si tymi dhe hiri, u pa nga një milje larg nga pjesa tjetër e kastit. Kyle Cooke, miku më i ngushtë i çiftit, tha për median se ai ishte dëshmitar i çështjeve kryesore që “ishin më të mëdha se shumica”. Edhe në mjegullën e turbullt të grindjeve të vazhdueshme, Kyle ende nuk e kishte menduar kurrë që ish-çifti nuk do të ecnin nëpër korridor.

41-vjeçari u tha lexuesve: “Kam parë gjëra që më shqetësonin, por si e gjeni kohën dhe vendin e duhur për t’u përballur jo vetëm me Carl, por edhe me Lindsay?” Kyle vuri në dukje, “Këta të dy janë miqtë e mi dhe ju jeni kapur në mes të këtij vendi të çuditshëm ku nuk doni të thoni thjesht mendimin tuaj. Ju mund të thoni diçka që mund të rrezikojë miqësinë tuaj. Ndonjëherë, unë nuk jam shumë elokuent me kohën time ose me formulimin tim, kështu që më duhet të zgjedh dhe të zgjedh betejat e mia.”

Unë mendoj se Bravo do të zgjedhë të shpenzojë pjesën më të madhe të vëmendjes për të treguar se ku u prish marrëdhënia e tyre. Premiera e sezonit tashmë i tregoi ata të stresuar për planifikimin e dasmës. Ka kuptim që rrjeti do të dëshirojë të përfitojë nga grindjet e vogla. Do të jetë e vështirë për të mposhtur dramën bindëse që RadHouse do të sjellë në tryezë këtë sezon. Edhe talljet e Paige DeSorbo nuk do të jenë të mjaftueshme për ta kthyer anijen drejt ditëve të lehta dhe me erë në Hamptons.

Carl është ende beqar

Edhe pse Carl mund t’i përballojë të gjitha në emisionet e bisedave gjatë ditës, i varuri që po shërohet është ende shumë beqar. Dua të them, pa ofendim, por nëse do të njihja një djalë që e kishte anuluar dasmën ashtu siç e bëri ai, nuk do ta prekja me një shtyllë dhjetë këmbësh. Për të gjitha qëllimet dhe qëllimet, ai do të kishte murtajën. Carl i tha People: “Nuk mendoj se është e përgjegjshme apo e drejtë të përpiqem të ndjek një marrëdhënie të re kur ka ende disa ngatërresa. Unë personalisht ndjej se është më mirë për mua të marr pak më shumë kohë, të përqendrohem vërtet te vetja ime, karriera ime, familja ime dhe miqësitë e mia. Unë mendoj se, ndërsa vazhdoj të punoj drejt kësaj, diçka do të ndodhë në anën e takimit.”

Carl ka qenë mjaft i hapur për ndarjen e tij me Lindsay. Ai vuri në dukje se kishte shumë gjëra që ishin gjithmonë para çiftit dhe se ai duhet të kishte vënë re pengesat e saj të mëdha. Sipas Carl, ata kurrë nuk e kuptuan vërtet njëri-tjetrin. Por atëherë pse të biesh në një gju, Carl? Nuk mund të mos ndiej se lëvizja ishte paksa një marifet PR që ka dështuar seriozisht tani.

Një tjetër shenjë e qartë se sezoni do të fokusohet në marrëdhënien e dështuar të çiftit është se çdo vështrim i fshehtë ka një skenë të pakëndshme me Lindsay dhe Carl. Të dy janë kapur duke folur me miqtë dhe familjen për shqetësimet e tyre. Është padyshim një parathënie e asaj që do të vijë. Redaktorët e Bravo ishin në të në momentin që Carl i thirri ata për të marrë kamerat për të filmuar ndarjen.

A do ta marrë Lindsay ndonjëherë sanduiçin e saj?

Vështrimi paraprak i Sezonit 8 tregoi Carl-in në thelb duke i dhënë fund Lindsay-it me ndarjen. Zemra ime u thye për pronaren e Hub House, veçanërisht sepse më la në dyshim se sa herë burrat në jetën e saj do ta zhgënjenin këtë grua përpara se ajo të zgjidhte të ishte beqare. Lindsay ka marrë rolin e Girl Boss, i cili është i shkëlqyeshëm në një masë. Por diku përgjatë linjave, ajo u shfaq si e zemëruar dhe e “aktivizuar”. Ne e pamë këtë veçanërisht kur ajo u nda me Stephen ‘Stravy’ Traversie pas prezantimit të tij emocionues në PowerPoint, ku ajo bërtiti, “Çfarë ke bërë për mua?”

Ishte një pyetje e vlefshme, për të qenë i sinqertë, pasi Lindsay ishte në qoshe duke bërë një plan familjar në fletoren e saj Lisa Frank. Marrëdhënia e tyre arriti në pikën e vlimit kur, pasi i bëri të dashurit sanduiçin e tij të miliardë, ajo bërtiti: “Sa sanduiçe ke bërë për mua?” Përgjigja ishte zero. Sanduiçi ishte një metaforë, padyshim, por goditi shtëpinë. Pritej që bjondja të luante këtë rol të detyrueshëm për asgjë në këmbim, madje as një unazë. Kështu, ndërsa jam ulur këtu dhe shkruaj, thjesht pyes veten se kur do t’i jepet Lindsay sanduiçin e saj dhe çfarë mbushjeje do të jetë, ose nëse ajo do të caktohet përgjithmonë në një sallatë të mërzitshme.