Shenjat që Schwartz i vjen keq që është mik me Sandoval

Klea

Shenjat që Schwartz i vjen keq që është mik me Sandoval

Nga shokët e dhomës tek partnerët e biznesit, Tom Schwartz dhe Tom Sandoval kanë qenë në një udhëtim miqësie. Bromance gjithmonë dukej të ishte po aq e fortë sa urrejtja e Herës për Zeusin. Kjo do të thotë, derisa Scandoval i tronditi deri në palcë. Në mars 2023, Rregullat e Vanderpompës fansat mësuan se Sandy kishte pasur një lidhje të fshehtë me Rachel Leviss. Doli gjithashtu se Schwartz ishte në skandal. Dy pronarët e lokaleve thjesht nuk mundën të riktheheshin në këmbë dhe tani janë në mosmarrëveshje me njëri-tjetrin.

Schwartz është i zemëruar

Nuk është çudi që Schwartz është i zemëruar për atë që bëri Sandoval. Sandoval vendosi dëshirat e tij përpara biznesit të tyre, duke u kushtuar të dyve një brumë të madh. Si një anëtar i kastit kryesor në një reality show popullor, Sandoval duhet të jetë i vetëdijshëm se veprimet e tij mund të kenë pasoja të mëdha. Të tradhtosh të dashurën tënde prej nëntë vitesh nuk është një pamje e mirë dhe nuk do të ishte çudi që fansat të largonin zemërimin e tyre ndaj biznesit të Sandoval. Kjo do të ishte mirë dhe mirë nëse Sandoval do të ishte pronari i vetëm i lokalit. Por Sandoval kishte një partner biznesi për t’u marrë në konsideratë – një që ishte gjithashtu miku i tij më i mirë.

Pavarësisht se i dinte pasojat e mundshme, Sandoval vazhdoi lidhjen e tij, duke vënë në rrezik biznesin e tij dhe të Schwartz-it. Plus, pasi Scandoval shpërtheu dhe Schwartz & Sandy’s filluan të godasin, Sandoval u hodh. Në vend që të kërkonte falje dhe të qëndronte pranë kur kohët bëheshin të vështira, Sandy vrapoi në turne me grupin e tij, duke e lënë Schwartz-in me një barrë të madhe. Kjo lëvizje ka bërë që Schwartz të rivlerësojë miqësinë e tij.

Schwartz u përdor si një mburojë njerëzore

Gjatë një takimi me yllin e tij të vjetër, Jax Taylor, në podkastin e tij When Reality Hits, T-Schwa vuri në dukje se edhe pse ai kishte qëndruar pranë Sandy, të dy nuk kishin folur për “pak kohë”. Schwartz u hap për ndjenjat e tij të vërteta. “Ai bëri një rrëmujë të madhe dhe na la të pastronim,” pranoi Schwartz. “Është e vështirë për mua të mos jem i indinjuar prej tij… Unë jam duke marrë një pushim nga Tom tani.”

Kjo deklaratë është një shenjë e madhe se babai i qenit nuk është në rregull me atë se si ka shkuar miqësia e tij. Marrja e kohës për të reflektuar në fakt duhet të ndriçojë më shumë se sa keq është trajtuar Schwartz gjatë viteve.

Jax theksoi se Schwartz është përfituar prej vitesh nga Sandy sepse ai ishte thjesht një person shumë i sjellshëm. Schwartz u pajtua, duke pranuar se është ndjerë “i përdorur” gjatë muajve të fundit. Ai nuk u përmbajt ndërsa vuri në dukje: “Në këtë rast veçanërisht, me të vërtetë ndihem sikur më ka shfrytëzuar”, duke thënë se ai u bë një “i besuar fatkeq” në çështjen “e poshtër”.

Kush shkon në turne mes një skandali?

Schwartz ka një kockë për të zgjedhur me Sandoval, dhe kjo ka të bëjë me atë që shkon në turne me grupin e tij. Steven Tyler mund të marrë një psherëtimë të lehtësuar pasi grupi i kopertinës është padyshim një hobi pa asnjë linjë të vërtetë të drejtpërdrejtë për t’u bërë një yll rock. Megjithatë Sandoval ndjeu seriozisht se një përdorim i mirë i kohës së tij ishte të këndonte në skenë. Çfarë arrë!

Schwartz gjithashtu bëri një shënim mendor për Tomin që po largohej nga qyteti. “E di që ai është shumë i apasionuar pas grupit, por optikën e tij – as nga këndvështrimi im, por njerëzit e shohin se ai është atje lart dhe ai po këndon zemrën e tij me këmishën e hequr”, zbuloi Schwartz në podcast. “Duket se ai nuk ka pendim; duket sikur ai thjesht nuk jep një zemërim dhe po jeton ëndrrat e tij të yllit të rock-ut.”

Unë e urrej të ta thyej atë, Tom, por Sandoval nuk bën një fu*k. Asnjë.

Sandy është një abuzues

Arsyeja kryesore që Tom duhet të rimendojë marrëdhënien e tij me Sandoval është se nuk ishte Katie Maloney ajo që e la atë si një grua të dhunuar. Ishte Sandy. E kuptova, siç mendoj se e ka bërë edhe Schwartz-i, pas shikimit të tepruar të sezoneve të mëparshme. Ishte e qartë se Sandoval po përfitonte, manipulonte, ndezte dhe izolonte Tom Schwartz-in.

Nëse e mendoni prapa, ishte Sandoval ai që vazhdoi të vononte hapjen e lokalit të tyre të ri, Schwartz & Sandy’s, edhe pse po derdhnin para, gjithçka në emër të një drejtimi krijues. Kur Sandoval shkoi në turne, tregoi se ai ishte më se i lumtur që e la shokun e tij të paaftë për të përmbushur detyrimet e tyre të përbashkëta. Miqtë e mirë nuk të bëjnë të ndihesh si mut.

Kjo miqësi mbahet së bashku me shirit ngjitës; u bë e qartë se Schwartz-i po zhvillonte më shumë një zë, por nuk ishte në gjendje të fliste, sepse tashmë ishte heshtur nga Tom Sandoval. Gjëja më e ngatërruar është se është mjaft e qartë se Sandy madje luajti një rol në divorcin e Schwartz.

Unë mendoj se Schwartz duhet të bëjë një bilanc të asaj që përcakton një mik të mirë për të. Ai nuk mund ta mohojë më se është manipuluar deri në skajet e tokës, dhe ndërsa mund të mos jetë në dijeni të resë tinëzare që është Sandoval, mendoj se po e kupton se nuk mund të qëndrojë më mik i ngushtë me një njeri që e braktisi. e vuri në rrezik biznesin e tij dhe e bëri të dukej budalla.