Shenjat që Schwartz ende dëshiron që Katie të kthehet

Klea

Shenjat që Schwartz ende dëshiron që Katie të kthehet

Pas 12 vitesh bashkë dhe vetëm pesë vitesh martesë, Katie Maloney vendosi ta quante dorëheqjen nga bashkimi i saj me Rregullat e Vanderpompës yll Tom Schwartz. The Something About Her Bashkëpronarja bëri lëvizjen e parë për të rrokullisur topin, me fansat që supozonin se ajo ishte lodhur nga djali beta i cili shpesh i hidhte tekila dhe supozime në fytyrë.

Që nga njoftimi në mars 2022, dyshja janë përpjekur të mashtrojnë fansat duke menduar se janë të divorcuar model. Katie duket se po e merr me hapa të shpejtë jetën e saj të re beqare, por Tom është në gjendje të ulët, duke e humbur atë ndërsa hyn në epokën e tij të Kenit. Në një farë mënyre, duket sikur Schwartz ende dëshiron që Katie të kthehet, por është më mirë që të heqë dorë nga kjo shpresë.

Tom ende i pëlqen postimet e Katie në mediat sociale

Asgjë nuk bërtet dëshpërimin më shumë sesa një burrë që ende kërkon një dashuri të humbur. Edhe pse Katie duket se po lulëzon, Tom ka mbetur prapa në departamentin e lëvizjes, ndoshta duke kaluar disa netë vonë duke ndjekur ish-gruan e tij në mediat sociale. Kohët e fundit, fansat menduan se Schwartzy mund të ishte duke qarë për postimin e Katie me temë vampirësh. Me fansat që komentojnë me zemërim, “QËNDRONI LARG AJO” dhe “MERI NJË PUNË”, ka filluar të ndihet sikur mbajtja e skedave për Katie është profesioni i ri i Tomit.

Tom nuk i ka pëlqyer shumë nga postimet e Katie-t, kështu që ndihet e çuditshme që ai të fillojë të kontaktojë tani. Pavarësisht nëse Tom po bën lëvizje për veten e tij ose thjesht po luan rolin e tij në sytë e publikut, motivet e tij duken të paqarta.

Si një kërpudhat, mund të ndodhë që Tom po përpiqet të luajë mashtrimin e gjatë. Ngadalë duke u futur nën thoin e këmbës (nënndërgjegjja e Katie), duke shfaqur zbardhjen e ngjyrës, pastaj BAM! Një infeksion i plotë. Por fansat besojnë se Katie është më inteligjente sesa të lërë Tomin të kthehet në zemrën e saj.

Tom u përpoq të ishte martir

Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images

Tom dikur i la të mërzitur fansat e Vanderpump Rules teksa zbuloi se do të kthehej me kënaqësi me Katie për “të mirën e grupit”. Së pari, uau, arroganca e këtij tipi. Së dyti, Katie të hodhi, e dashur – zgjedhja nuk është më e jotja.

Tom duket se po shfaq shenjat klasike të sindromës ‘ti nuk e di se çfarë ke marrë derisa të ikë’. Shikuesit bënë shaka përmes Reddit se “burrat do të të shkatërrojnë gjithë jetën dhe më pas do të kthehen për të pëlqyer një foto”. A nuk është kjo e vërteta?

Tom ndryshon pamjen e tij

Asgjë nuk bërtet më shumë se sa ndryshimi i flokëve: “Nuk po ja kaloj mirë me një ndarje”. Ndërkohë që shumë gra ndryshojnë stilin e tyre pas një thyerjeje të rëndë zemre, Tom shkoi një milje më shumë dhe i mbi-peroksidoi flokët e tij në atë që ne e quajmë një version të pavlerë të Kenit nga i cili edhe Barbie do të merrte sëmundje. Debutimi i nuancës bjonde e la yllin e Vanderpump Rules pothuajse të panjohur dhe u ndje shumë si një ulërimë për vëmendje.

Tom mund të jetë duke u kthyer drejt ditëve të tij të vjetra emo të shkollës së mesme, pasi ai gjithashtu ka filluar të veshë të zeza – ndoshta për të treguar se është ende në zi për Katie. Dramatika e gjithë kësaj duket paksa e madhe, pasi gjëja tjetër që ju e dini, Tom do të ketë eyeliner të errët dhe një pamje grunge, por dyshojmë se ai do të ketë erë si shpirt adoleshent.

Tom bëri një gabim

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Ndoshta është pikërisht tani që Tom po kupton se mund të ketë bërë një gabim të madh duke e lënë Katie të shkojë. Katie ishte jashtëzakonisht e duruar me Tomin për shumë vite, ndërsa ai u përpoq të hiqte kostumin e tij të Peter Pan dhe shpesh nuk arriti ta mbështeste atë. Mes gjithë dramës, Katie dukej se e donte vërtet Tomin, por ishte e vështirë të thuhej nëse bashkëpronari i Schwartz & Sandy i pëlqente gruaja e tij. Duket sikur Schwartz ende dëshiron që Katie të kthehet, por nëse ai me të vërtetë po mban ndonjë shpresë për një pajtim, Tom duhet ta lërë ëndrrën të vdesë.

Edhe pse prindërit tanë na thanë se mund të arrijmë gjithçka në jetë, Tom nuk do të jetë në gjendje të rifitojë besimin apo dashurinë e Katie. Tom ishte gjithçka tjetër veçse një bashkëshort i dashur, pasi ai madje pranoi se u largua disa herë. Tom vulosi fatin e tij kur u lidh me Rachel Leviss dhe në të vërtetë ka vetëm veten për të fajësuar.

Më e mira për të cilën mund të shpresojë Tom është një miqësi, por në realitet, ai duhet të përqafojë përfundimin e kohës së tij me Katie dhe të vazhdojë përpara.