Shenjat që Kyle Viljoen do të jetë problem këtë sezon

Klea

Shenjat që Kyle Viljoen do të jetë problem këtë sezon

Kyle Viljoen tashmë po e trazon tenxheren Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8. Pasi humbi kartën e parë për shkak të problemeve me emigracionin, Kyle shëtiti në bord pak para fillimit të kartës së dytë. Shefi Stew Tumi Mhlongo e quajti Kyle 2nd Stew, dhe tashmë duket se ka një vend të butë për të. Ndërsa Kyle është i shkëlqyer me shërbimin, ai nuk është më i miri për të qenë profesionist kur bëhet fjalë për anëtarët e tjerë të ekuipazhit. Kyle tashmë ka shkaktuar disa probleme në bord, dhe duket se ai do të bëhet më kaotik ndërsa sezoni përparon.

Kyle u hodh në mundësinë e parë për në Badmouth Natalya në Tumi

Bravo/YouTube

Kyle arriti të fillonte një dramë para se të hynte në bord, gjë që është mbresëlënëse edhe për të! Rastësisht, Kyle dhe Tumi u përplasën me njëri-tjetrin në konsullatë, ku u takuan për herë të parë. Ndërsa Kyle dhe Tumi nuk kishin asnjë problem për t’u marrë vesh, Kyle përdori mundësinë për të hedhur shoqen e tij me zierje Natalya Scudder nën autobus.

Menjëherë, Kyle i tha Tumit gjithçka për problemet që kishte me Natalya-n gjatë Sezonit 7 të Below Deck Med. Ndërsa Kyle dhe Natalya patën probleme gjatë sezonit 7, shumica e tyre u shkaktuan nga Kyle. Kyle shpesh e linte pjesën më të madhe të ngarkesës së tij të punës për Natalya, gjë që kuptohet që e frustronte atë. Sidoqoftë, Kyle dhe Natalya përfundimisht e lanë sezonin 7 me një notë pozitive me njëri-tjetrin.

Ishte gabim nga Kyle që ta pikturonte Natalya-n në një dritë negative përpara se Tumi të kishte mundësinë ta takonte. Kyle e dinte që Tumi do t’i besonte fjalës së tij, ndaj duhet t’i kishte menduar më me kujdes fjalët e tij.

Kyle pastaj shkoi pas shpinës së Tumit për të thashetheme me Natalya

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Mjaft interesante, Kyle nuk mund ta gjente Natalya-n mjaft shpejt pasi hipi në bord. Të dy ndanë një përqafim kaq të madh, sa nuk do ta dinit kurrë se kishin një histori të gjatë me mish viçi! Natalya nuk vonoi t’i ankohej Kyle për Tumin, duke mos ditur që ajo kishte qenë tashmë objekt bisede mes të dyve.

Kyle u përgjigj duke zbuluar tekstin që Tumi kishte dërguar në përgjigje të tij, i cili sugjeroi se ajo nuk do të hezitonte të pushonte Natalya-n nëse ishte e nevojshme. Natyrisht, Natalya u tërbua dhe urrejtja e saj për Tumin u rrit edhe më shumë. Ky ishte një lëvizje e çrregullt nga Kyle, pasi ai nuk arriti të pranonte kritikën e tij origjinale ndaj Natalyas që çoi në mesazhin e Tumit në radhë të parë. Kyle dinte gjithashtu për tensionin në rritje midis Tumi dhe Natalya, por megjithatë i shtoi më shumë benzinë ​​zjarrit.

Më vonë, gjatë Watch What Happens Live, Kyle pohoi se kishte shkuar te Natalya me tekstin në fshehtësi. Kyle theksoi se nuk kishte ndërmend të fillonte dramë dhe se nuk priste që situata të shpërthejë në atë që ndodhi. Kjo thjesht nuk shtohet, dhe dukej mjaft e qartë se ai kishte çdo qëllim për të trazuar tenxheren.

Kyle vazhdoi dramën duke i thënë Jessika-s të kujdesej për Natalya-n

Përmbledhje e Mesdheut poshtë Deck
Fred Jagueneau/Bravo nëpërmjet Getty Images

Kyle nuk u ndal me kaq, dhe ai thjesht nuk mund të mos e sillte Stew 4-të Jessika Asai në dramë. Jessika më parë pranoi në një rrëfim se sjellja e Natalyas ndaj Tumit i kujtoi asaj ngacmuesit në shkollën e mesme.

Xhesika më vonë shkoi te Kyle për të shprehur ndjenjat e saj për këtë çështje, megjithëse ajo nuk u përpoq të keqpërdorte Natalya në asnjë mënyrë. Kyle, megjithatë, përfitoi nga rasti dhe i tha Xhesikës se Natalya ishte dikush që të gjithë duhej të kishin kujdes. Kjo është ironike që vjen nga Kyle, pasi ka filluar të duket sikur ai është ai që pjesa tjetër e ekuipazhit duhet të ketë kujdes. Kjo ishte gjithashtu tepër e rreme, pasi Kyle ende po sillej sikur të ishte shoku i Natalyas.

Traileri i Sezonit 8 sjell më shumë konflikte për Kyle

Traileri i Sezonit 8 të Below Deck Med sjell shumë dramë dhe shumë të dhëna sugjerojnë se Kyle është pikërisht në mes të saj. Gjatë gjithë vrojtimit, kapiteni Sandy Yawn lë të kuptohet se një person është emëruesi i përbashkët i të gjitha konflikteve të varkës. Ky ka shumë mundësi të jetë Kyle, i cili tashmë ka trazuar tenxheren me disa nga anëtarët e tjerë të ekuipazhit të tij.

Më vonë në trailer, Natalya i thotë Kyle se ai është “një njeri i tmerrshëm”. Kyle shfaqet duke i bërtitur dikujt disa herë gjatë trailerit, i cili supozohet të jetë Natalya. Pas përfundimit të xhirimeve, Natalya deklaroi se nuk do të mund të punonte më kurrë me Kyle. Ndërsa nuk e dimë ende se çfarë ka ndodhur mes tyre, nuk duket diçka e vogël.

Duke marrë parasysh të gjitha gjërat, duket sikur Kyle do të jetë një nga zuzarët në Sezonin 8 të Below Deck Med. Ai tashmë po krijon drama të panevojshme dhe nuk duket se është besnik ndaj askujt në bord. Nëse Kyle nuk e merr vesh së shpejti, është e mundur që kapiteni Sandy mund të vendosë edhe ta shkarkojë atë.