Shenjat që Kyle Richards po përjeton një krizë të moshës së mesme

Klea

Shenjat që Kyle Richards po përjeton një krizë të moshës së mesme

Që nga sezoni 12 i Amvisat e vërteta të Beverly HillsJeta e OG Kyle Richards me siguri ka ndryshuar. Kur e pamë për herë të fundit Kyle në ribashkim, ajo po grindej me motrën e saj, Kathy Hilton.

Tani Kyle po përballet me problemet martesore. Ndarja e saj nga bashkëshorti i saj prej shumë vitesh, Mauricio Umansky i tronditi të gjithë. Ata me të vërtetë dukeshin të ishin një nga çiftet më të lumtur dhe më të martuar në Bravo.

Pastaj Mauricio tregoi krizën e tij të moshës së mesme duke tundur gjënë e tij në Dancing with the Stars. Ai nisi të shoqërohej me partneren e tij, profesioniste e kërcimit Emma Slater. Dhe më pas ai u vu re duke u shoqëruar me këngëtaren braziliane Anitta në një klub Aspen, duke spërkatur të gjithë me shampanjë. A nuk e kaloi kohën e gjumit të Mauricios?

Ndërsa Mauricio mund të sillet si budalla, unë mendoj se Kyle është ai që ka një krizë të vërtetë të moshës së mesme. Le të hedhim një vështrim në të gjitha ndryshimet kryesore të jetës që ajo ka bërë.

Kyle vendosi të bëhej i matur

Kyle, e cila ishte e njohur për hedhjen e disa koktejeve, ndarjet dhe goditjen e bishtit të saj, është bërë esëll. Vendimi i saj tronditi bashkëpunëtorët e saj RHOBH, të cilët donin të rrinin me Kyle argëtuese.

Ajo vendosi të bëhej në formë dhe hoqi alkoolin, sheqerin, makaronat dhe bukën nga dieta e saj. “Nuk e shoh veten duke pirë më. Më pëlqen mënyra se si ndihem dhe dukem”, tha Kyle për US Weekly. Ajo vazhdoi: “Nuk kam pirë asnjë pikë alkool që nga 15 korriku 2022. Nuk më mungon. Pas dy gotave verë, zgjohesha dhe ndihesha [like I was] duke u zvarritur”, shtoi ajo.

Le të jemi të qartë: nuk ka asgjë të keqe të jesh esëll. Nëse Kyle ndihet më i lumtur dhe më i shëndetshëm për shkak të tij, atëherë ne jemi këtu për të! Megjithatë, është një ndryshim i madh për t’u bërë, veçanërisht pasi me sa duket nuk u nxit nga problemet e varësisë. Nuk është për t’u habitur që maturia e Kyle është konfuze për fansat dhe kolegët e shtëpisë.

Fatkeqësisht, megjithëse Kyle e do jetën si një grua esëll, vendimi i saj për t’u betuar nga pijet ndikoi negativisht në martesën e saj. Mauricio duhet të dalë dhe të shoqërohet me klientët, dhe Kyle preferon të qëndrojë brenda. Kjo nuk është një shenjë e mirë.

Vendimi i Kyle për t’u ndarë nga Mauricio

Më 4 korrik 2023, People raportoi se Kyle dhe Mauricio lëshuan një deklaratë që konfirmonte ndarjen e tyre pas 27 vitesh martesë. “Kemi pasur një vit të vështirë. Më sfiduesja e martesës sonë. Por ne të dy e duam dhe e respektojmë jashtëzakonisht njëri-tjetrin”, thuhet në deklaratë. Gjithashtu thuhet se çifti nuk kishte në plan të divorcohej.

Gjatë premierës së sezonit 13 të RHOBH, shoqja e ngushtë e Kyle, Dorit Kemsley, e pyeti Kyle për gjendjen e martesës së saj me Mauricio. Kyle shpjegoi me ngurrim: “Ndihem sikur kisha nevojë për pak liri – liri dhe pak hapësirë.”

Familja Umansky ka vite që ndiqet nga thashethemet mashtruese. Zakonisht, Mauricio ishte fokusi i këtyre pëshpëritjeve. Por miqësia e ngushtë e Kyle me këngëtarin e kantri, Morgan Wade, bëri që disa të spekulonin se ata ishin të përfshirë në mënyrë romantike.

Sipas Page Six, Kyle dhe Morgan u panë duke u dukur “shumë intime” në Paris. Për rekord, Kyle ishte duke filmuar një dokumentar në rrugë me Morgan. Pasi Kyle luajti dashurinë e Morgan-it në videoklipin e saj muzikor për këngën “Fall in Love with Me”, bisedat rreth mashtrimit të Kyle vetëm u shtuan. Të dy Morgan dhe Kyle i mbyllën vazhdimisht thashethemet dhe këmbëngulin se ata janë thjesht miq të ngushtë.

Ajo transformoi trupin e saj

Kyle zhvilloi një dashuri për të punuar. Ajo jo vetëm që ha pastër, por edhe punon çdo ditë. Bashkë yjet e saj e tallnin kur ajo u ngrit herët për të ushtruar, ndërsa zonjat ishin në Las Vegas. Ajo gjithashtu filloi të vraponte, gjë që e ndihmon për t’u çlodhur gjatë periudhave stresuese.

Bashkë yjet e saj Sutton Stracke dhe Dorit vunë në dyshim përkushtimin e papritur të Kyle ndaj stërvitjes. Ata të dy mendonin se kjo ishte e lidhur me problemet e saj martesore. Por a mund të jetë vetëm Kyle duke e rishpikur veten?

Kyle kënaqet duke bërë tatuazhe

Është një shenjë tepër shqetësuese kur burri juaj nuk e di se sa tatuazhe ka në trupin tuaj. Po! Dhe kur Mauricio e ndaloi të merrte më shumë, Kyle i tha të bënte një shëtitje të gjatë nga një skelë e shkurtër. Kyle është e gjitha për të bërë atë që dëshiron të bëjë. Periudha.

E dashura e saj e re, Morgan, është e mbuluar me tatuazhe. Jo vetëm që shkuan dhe u bënë bashkë, por Kyle bëri tatuazh inicialin e saj të parë në krahun e Morganit.

Ajo po largohet nga miqtë e vjetër dhe po afrohet me Morgan Wade

Dorit nuk ishte i kënaqur që Kyle po bënte tatuazhe me Morganin. Ose Kyle kishte punuar në disa projekte për të cilat Dorit nuk dinte asgjë.

Morgan ka hyrë dhe e ka nisur Doritin në frenimin e miqësisë së Kyle. Kyle dhe Morgan janë të matur, duan të punojnë dhe adhurojnë tatuazhet. Dorit nuk kontrollon asnjë nga ato kuti. Kjo është shqetësuese për Doritin mes të gjitha zgjedhjeve të reja të Kyle.

Kyle po ndjek interesat e saj

Kyle ka qenë e fokusuar në projektet e saj. Ajo ka qenë duke aktruar, duke punuar në dokumentarin me Morganin dhe duke kënaqur dashurinë e saj për të lexuar.

Ajo sigurisht ka pësuar një mori ndryshimesh. Ndërsa katër vajzat e saj janë fokusi kryesor i saj, ajo ka vendosur të kujdeset për veten dhe të bëjë atë që i ndihet mirë. Duke gjykuar nga koha e mbushur me tension që ajo kaloi në ekran me Mauricio, kjo mund të jetë për mirë. Përsëri- yIKES!

Nëse shikoni të gjitha ndryshimet që Kyle ka bërë, sigurisht që duket si një krizë e plotë e moshës së mesme. Por ndryshimet janë pozitive. Pra, për sa kohë që ajo është e lumtur dhe e shëndetshme, kjo është gjithçka që ka rëndësi.