Shenjat që Kody Brown po përmirësohet (lloj)

Klea

Shenjat që Kody Brown po përmirësohet (lloj)

Në thelb, kushdo që shikon Gratë Motra e di se sa e një prapanicë Kody Brown ka qenë gjatë sezoneve të fundit. Pavarësisht nëse ai po përpiqej të mbante frenat e pushtetit mbi familjen e tij poligame ose thjesht duke injoruar tre nga katër gratë e tij, ai nuk ka lënë një përshtypje shumë të mirë te shikuesit e TLC. Vendasja e Uajomingut është parë si tepër egoist dhe narcisist. I ka lënë fansat të pyesin se kush në mendjen e tyre të drejtë do të tërhiqej ndonjëherë pas tij.

Kody i është dashur të përballet me shumë reagime që kur Christine Brown zgjodhi të largohej nga familja në nëntor 2021. Menjëherë pas kësaj, Kody humbi Meri Brown dhe Janelle Brown, të cilat vendosën të ndiqnin gjurmët e gruas së tij të tretë.

Për vite me radhë, dukej sikur Kody nuk donte të bënte përpjekje për gratë dhe 18 fëmijët e tij, duke e bërë të qartë se ishte rruga e tij apo autostrada. Më në fund, familja e tij e gjerë filloi ta merrte patriarkun me vlerë, duke e lënë yllin e TLC të pyeste se ku gaboi.

Kody mori pjesë në dasmën e Gwen

Ishte prekje dhe shkoja nëse Kody do të merrte pjesë në martesën e vajzës së tij, Gwen Brown me Beatriz Queiroz muajin e kaluar. Nusja e kishte bërë të qartë se nuk po fliste me gruan e preferuar dhe të vetme të mbetur të babait të saj, Robyn Brown. Në më shumë se një rast, Gwen foli për hipokrizinë e Kody-t ndaj fëmijëve të tij, duke vënë në dukje se ai kujdesej më shumë për fëmijët e tij që ndante me Robyn sesa për fëmijët e tjerë të tij.

Gwen zbuloi gjithashtu gjatë dushit të nusërisë së saj për Ditën e Shën Valentinit se nuk ishte në marrëdhënie të mira me Robyn. Vajza e Christine dhe Kody zbuloi se kishte ftuar Robyn dhe vajzat e saj, por ato kishin refuzuar, duke theksuar se nuk ndiheshin të sigurt emocionalisht. Gwen as nuk e dinte nëse Kody do të përfundonte duke e çuar në rresht te gruaja e saj e ardhshme.

Megjithatë, në foton e dasmës së Christine në Instagram, Kody u pa duke u shoqëruar me nipërit e tij në sfond. Edhe pse ishte i rrethuar nga ish-bashkëshortet e tij, Kody përsëri bëri një përpjekje për t’u paraqitur për vajzën e tij. Është e paqartë nëse ai eci Gwen-in në korridor, por të paktën ai nuk e ngriti atë.

Kody festoi diplomimin e Savanah

Kody zgjodhi të mos ishte pranë shumë prej fëmijëve të tij më të mëdhenj në vitet e fundit, veçanërisht gjatë gjithë pandemisë. Për shembull, ai vendosi të mos merrte pjesë në operacionin e shpinës së vajzës së tij Ysabel Brown në New Jersey, duke e lënë vajzën e tij adoleshente të ndihej e braktisur. Por Kody duket se po përpiqet të punojë në marrëdhënien e tij me fëmijët e tij të rritur. Vetëm qershorin e kaluar, Kody u fotografua duke përqafuar vajzën e tij, Savannah Brown, në diplomimin e shkollës së mesme.

Janelle ka postuar një foto prekëse familjare të saj dhe të gjithë fëmijëve të saj. Por në rrëshqitjen tjetër ishte një foto e babait dhe vajzës. Kody, i cili dihej se ishte larg tubimeve publike, dukej se bënte një përjashtim për diplomimin. Sinqerisht, ishte bukur të shihje yllin e Sister Wives të tregonte se sa krenar ishte për një arritje të tillë.

Kody thuhet se është miqësor me Christine

Edhe pse sezoni 17 tregoi një Kody shumë të mërzitur në lidhje me tre divorcet e tij të parë, duket se babai i 18 fëmijëve po përpiqet të ketë marrëdhënie të mira me Christine. Lëvizja ka kuptim pasi ai dhe Christine kanë një vajzë adoleshente, Truely Brown.

Kur ndodhi ndarja për herë të parë, Kody e bëri të qartë se nuk ishte i lumtur që vajza e tij do të kthehej në Utah dhe do të largohej nga Arizona. Megjithatë, ish-çifti dukej se po kalonte një plan për kujdestarinë e fëmijëve pa pasur nevojë për ndonjë ndihmë ligjore.

Nuk ka dyshim se Kody ka një rrugë të gjatë për të bërë në rrugën e tij drejt shëlbimit. Jo vetëm që duhet të punojë për mënyrën se si flet me bashkëshortet e tij, por duhet të korrigjohet edhe me fëmijët e tij, të cilët i ka larguar për të jetuar një jetë monogame me Robin. Edhe pse duket sikur Robyn merrte të gjitha vendimet, Kody po përpiqet qartë të presë fijet e kukullave dhe të marrë disa vendime vetë, në mënyrë që të përpiqet të shërojë familjen e tij shumë të thyer rëndë.

NA THONI – A MENDONI KODY BROWN PO BËHET NJË Djalë më i MIRË?