Shenjat që Dorit dhe PK janë thyer fshehurazi

Klea

Shenjat që Dorit dhe PK janë thyer fshehurazi

Dorit dhe Paul “PK” Kemsley kanë kaluar vite të vështira. Siç u transmetua në Amvise të vërteta të Beverly Hills, martesa e tyre ka rënë në qetësi. Kjo vjen pasi dy prej shtëpive të tyre u grabitën brenda pesë viteve. Të vetmit janë kapur autorët e grabitjes së parë, ndërsa ende nuk zbardhet vjedhja e shtëpisë së dytë. Në mënyrë të ngjashme, Dorit sapo i vodhën 10 mijë dollarë ndërsa bënte pazar, megjithëse për këtë, historia gjithnjë në ndryshim e Dorit duket në rastin më të mirë.

Kur ndodhin vjedhjet, politikat e sigurimit zakonisht e kursejnë ditën. Megjithatë, Kemsleyt kanë borxhe të tjera të papaguara që kartat e tyre të sigurimit thjesht nuk mund t’i shlyejnë, të cilat do t’i shpjegojmë në vijim. Këta të dy po rrjedhin aq shumë para, sa nuk kanë mundësi as t’i “kushtojnë” vëmendje rrëfimeve të tyre të rrëshqitshme, si jashtë transmetimit ashtu edhe në RHOBH. Këtu janë të gjitha shenjat që kemi kapur, të cilat të gjitha tregojnë drejt një Dorit dhe PK të thyer fshehurazi.

Dorit dhe PK i detyrohen shumë para

Kohët e fundit në internet u përhapën thashethemet për borxhet e Dorit dhe PK-së. Për të shpjeguar, The US Sun raportoi fillimisht se PK kishte shlyer një borxh prej 2.27 milionë dollarësh ndaj kazinosë Bellagio në vitin 2022. Por mos u emociononi shumë. Ka edhe detyrime të tjera financiare që presin në krahë, gjithashtu që duhen paguar.

Sa për një, dokumentet e gjykatës tregojnë se Dorit pagoi një barrë tatimore prej 635,887 dollarësh nga taksat e saj dhe të PK-së për vitin 2015. Thënë kështu, një certifikatë lëshimi për këtë barrë federale e pastronte vetëm veten nga ky borxh, jo PK. Po kështu, taksat e tyre të viteve 2017 dhe 2018 kanë të bashkangjitura edhe borxhe, të cilat ende nuk janë shlyer. Në fakt, një barrë tatimore që u depozitua në vitin 2021 tregon se Dorit ka ende një bilanc të papaguar prej 90,269 dollarësh që i detyrohet Xha Semit.

PK ka borxhe edhe më të mëdha për të skuqur. Në mënyrë tronditëse, dokumentet gjyqësore tregojnë se ai ende i detyrohet IRS një total prej 986,887 dollarësh. Oh. Këto borxhe ndaj shtetit të Kalifornisë vijnë nga taksat e PK të vitit 2014 dhe 2016.

Me kaq shumë para borxh, aftësia e Dorit dhe PK-së për të jetuar në masë të madhe si më parë do të reduktohet. Shfaqjet e kësaj gjëje në të vërtetë po zvarriten në heshtje në sezonin 13 të RHOBH. Këto shenja na bëjnë të besojmë se të dy fshehurazi po prishen.

Dorit hoqi bravat e saj me firmë platini

Zonja Kemsley e do modën dhe nuk ka frikë të tregohet e guximshme me paraqitjet e saj. Prandaj, dukja e Dorit ka ndryshuar shumë me kalimin e viteve. Modelet e saj të flokëve janë kthyer nga të mëdha dhe të guximshme në elegante dhe seksi. Megjithatë, ngjyra e saj e flokëve ka mbetur në nuanca të ndryshme të bjondes së lehtë.

Këtë sezon në Bravo, Dorit hyri me bravë shumë më të errët seç kemi parë ndonjëherë, megjithëse duhet t’i dhurojmë pak dashuri, pasi duket e mrekullueshme. Për t’u kthyer prapa, kur biondja nuk është ngjyra natyrale e dikujt, nevojiten $$ për të marrë dhe ruajtur nuancën perfekte. Për të filluar, një stilist duhet të bëjë një proces të dyfishtë, i njohur gjithashtu si zbardhues dhe ton. Për më tepër, nuanca e platinit e Dorit është një ngjyrë me mirëmbajtje të lartë, me prekje shtesë të rrënjës që kërkohen çdo disa javë.

Shkurt, kushton para për të mbajtur flokët e vjetër të Dorit. Tani, ajo është një brune e plotë. Për ne, kjo duket si një shenjë se paratë e saj glam po thahen.

Dorit hoqi dorë nga Skuadra e saj Glam

Kur Erika Jayne hyri në skenë në sezonin 6, asaj iu bashkua skuadra e saj glam në çdo hap. Në transmetim, ajo pranoi se kostoja për mirëmbajtjen e saj arrinte në rreth 40,000 dollarë çdo muaj, gjë që është shumë. Nga ana tjetër, Dorit ndoqi shembullin, duke punësuar skuadrën e saj glam për udhëtimet e saj dhe shfaqjet e saj lokale me kastin. Kyle Richards madje i bërtiti Dorit në sezonin 9 për këtë çështje, pasi Dorit kishte kaluar aq shumë kohë duke u përgatitur, ajo ishte vonë për një pushim shëndetësor në Malibu.

“Mos vini me rrobat tuaja të rreme të stërvitjes kur nuk do të bëni stërvitje! Mendoj se është e çuditshme, në rregull!” Kyle bërtiti. “Unë kam një jetë, Kyle!” Dorit ia ktheu. Duke hedhur hijen që të gjithë e kemi njohur dhe e duam, redaktorët më pas treguan Instagramin e Dorit, ku ajo kishte postuar pamje të pamjes së saj nga momenti kur ajo po “vënonte”.

Mirëpo. Këtë sezon, Dorit ka kaluar në skuadrën e saj të glam. Ata tashmë kanë shkuar në një vendstrehim dhe kanë bërë një udhëtim në Vegas, dhe megjithatë, pamja e saj ka qenë e gjitha e saj. Ne në fakt jemi të lumtur që ajo po i zbut të gjitha, pasi jeta është shumë e shkurtër për t’u humbur në një karrige, por kjo është vetëm një shenjë tjetër që ajo dhe PK fshehurazi po prishen.

PK ka marrë me qira gjerdanin e përvjetorit të Dorit

Aktualisht, Dorit dhe PK janë duke punuar për martesën e tyre, kështu që në Episodin 2, PK i ka organizuar një surprizë përvjetorit bashkëshortes së tij. Kjo surprizë përfshinte një foto nga grupi Berlin, një fustan, një skuadër glam, një vakt dhe një gjerdan prej 5,000,000 dollarësh. Përsa i përket karrierës, PK menaxhon disa artistë. Këta jemi ne që thjesht po dalim në gjymtyrë, por sa i përket paraqitjes si mysafir në Berlin, ka mundësi që tarifa e tyre të jetë hequr në këmbim të kohës së transmetimit dhe/ose një miqësie me PK, por siç nuk mund të jemi të sigurt, thjesht do t’i përmbahemi faktet në lidhje me gjerdanin, i cili ishte thjesht “në hua”.

Ne do t’i japim kredi PK-së, pasi ne e pamë se kjo ishte një përvojë e ëmbël përvjetori në përgjithësi. Gjithashtu, le të jemi real; në përvjetorin tim të fundit, mora një kartolinë dhe një vizitë në Olive Garden, kështu që po, PK është ende një pimpin i madh, duke shpenzuar g-të e tij. Sidoqoftë, këto dy zakonisht nxjerrin para, si në transmetim ashtu edhe jashtë saj. Prandaj, kjo shfaqje ishte një hap poshtë nga norma e tyre.

Ne do ta themi përsëri – të gjitha shenjat tregojnë se Dorit dhe PK do të prishen fshehurazi, pasi ata po shkurtojnë shpenzimet e tyre ndërkohë që borxhet e tyre rriten.