Shenjat paralajmëruese para-skandovale të Rachel 'Raquel' Leviss

Klea

Shenjat paralajmëruese para-skandovale të Rachel ‘Raquel’ Leviss

Një nga arsyet që Scandoval i tronditi të gjithë ishte për shkak të Rachel ‘Raquel’ LevissReputacioni si ish-i fejuari i ëmbël dhe naiv i James Kennedy. Por veprimet e saj të çuditshme pas zbulimit të aferës Tom Sandoval treguan se nuk ishte vetëm një gabim i vetëm.

Më pas, ndërsa u transmetua sezoni 10 i Vanderpump Rules, shikuesit e panë sjelljen e saj egoiste tronditëse për t’u parë. A kishte të drejtë nëna e Lala Kentit që e quajti Rashelin një gjarpër? Këtu janë shenjat paralajmëruese të Rachel ‘Raquel’ Leviss para skadovalit që miqtë e saj (dhe shikuesit) duhet t’i kishin marrë.

Akuzoi Lalën për përdorimin e ‘kartës së babait’

(Foto nga: Trae Patton/Bravo)

Lala ishte padiskutim e tmerrshme për Rashelin, por ky koment i sezonit 7 ishte ende jashtë linjës. Dhimbja e Lalës për vdekjen e babait të saj nuk është një justifikim i pandërprerë për një varg të keq të gjatë. Por kur njerëzit po kalojnë diçka kaq të vështirë, ata shpesh veprojnë në mënyra për të cilat më vonë pendohen.

Dhimbja është një temë prekëse dhe të akuzosh dikë për përdorimin e “kartës së babait” është një koment mjaft i dobët dhe i pashpirt. Nëse Rasheli ishte vërtet personi empatik që pretendonte se ishte, ajo mund të ishte përgjigjur duke marrë rrugën e lartë dhe duke i dhënë Lalës hir.

Debutimi i Rachel’s Reunion

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo)

Pas dy vitesh në shfaqje, Rachel më në fund u shfaq në një ribashkim në sezonin 7. Mes veshjes së saj të çuditshme që kërkon vëmendjen dhe rënies së rastësishme që filloi të punonte në SUR, mënyrat e Rachel për të ndjekur famën ishin të dukshme. Kjo nuk është një gjë e keqe në vetvete, por është gjithmonë më mirë ta zotërosh atë.

Në vend të kësaj, Rachel këmbënguli se të gjithë kishin përshtypjen e gabuar dhe se ajo thjesht donte të ishte pjesë e grupit të miqve. Kjo nuk u kontrollua për shumë arsye. Dhe pas vitesh përplasjeje ndaj kujtdo që nxori pabesinë e James, ajo më në fund pranoi se e dinte se ai nuk ishte besnik. Ribashkimi vetëm sa përforcoi pretendimet se ajo u takua me të për të marrë pjesë në shfaqje, siç bëri ai me Kristen Doute.

Duke e quajtur Arianën ‘Fake’

Raquel Leviss
[Photo Credit: Emma McIntyre/WireImage]

Në sezonin 9, Rachel u pa në grup për operacionin e saj të gabuar të hundës. Ariana Madix u trondit kur dëgjoi se Rachel e mori fare procedurën, duke këmbëngulur se nuk ishte aq e dukshme. Por Rasheli e goditi Arianën, u tall me përgjigjen e supozuar të të dashurit të saj dhe e quajti atë “kaq false”.

Në atë kohë, dukej si një moment i jashtëzakonshëm, ose sikur Rasheli thjesht po projektonte pasiguritë e saj. Por në pamje të pasme, duket se maska ​​e vogëlushit në pyll ka rrëshqitur.

Duke refuzuar që James të shohë Graham

(Foto nga Rodin Eckenroth/Getty Images)

James ishte një i dashur i tmerrshëm për Rachel dhe ishte thirrja e duhur që ajo të vendoste kufij pas ndarjes së tyre. Por refuzimi për ta lënë atë të shihte Grahamin, qenin që ata adoptuan së bashku si një qenush, ishte shumë mizor. Sidomos kur ajo ende refuzoi pasi ai qau për dëmtimin e foshnjës me gëzof.

Ndërsa askush nuk mund ta parashikonte Puppygate 2.0, kishte ende një numër shenjash gjatë sezonit 10 që Graham do të ishte më mirë me James.

Xhupi TomTom

Kur Rachel iu shfaq BravoCon me një xhup TomTom, dukej si një lëvizje për të fshirë thashethemet për të dhe Tom Schwartz në fytyrën e Katie Maloney. Rachel mbrojti veshjen e saj, duke thënë se ishte “për atmosferat komode” dhe për të mbështetur miqtë e saj.

Duke ditur se çfarë bëjmë tani, duke veshur këtë xhup dhe duke u deklaruar si një fanse e të dy Toms, duket pozitivisht e keqe.

Schwartz Decoy

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Obsesioni i supozuar i Rachel për Schwartz vazhdoi për muaj të tërë. Në kohën kur ajo postoi një foto me të “vetëm sepse”, edhe komentuesit kishin filluar të ktheheshin, duke rënë dakord me vlerësimin e Katie se ajo ishte një vajzë e dëshpëruar fanse.

Në intervistat e bëra disa ditë përpara se të shpërthejë Scandoval, Rachel shfrytëzoi çdo mundësi për të kënduar lavdërimet e Schwartz-it, ndërkohë që sulmonte ish-gruan e tij të fundit. Arsyetimi i saj ishte se Katie nuk ishte kurrë një shoqe e mirë, duke treguar mënyrën se si Ariana dhe Scheana Shay e mbështetën atë në krahasim. Duke marrë parasysh se kjo ishte një mashtrim për lidhjen me të dashurin e Arianës dhe atë që Rasheli i bëri Scheanës, duket se interpretimi i saj për “miqësinë” ka qenë gjithmonë i shtrembër.

Përfundimi i sezonit origjinal të 10-të

(Foto nga: Casey Durkin/Bravo)

Shikimi i sezonit 10 me njohuri për Scandoval ishte një përvojë magjepsëse. Shumë fansa të VPR pyesnin veten nëse Rachel do të kishte qenë heroi i sezonit ndryshe. Por duke gjykuar nga veprimet e saj në finalen e sezonit origjinal, përgjigjja duket se është jo. Është e vështirë të imagjinohet ndonjë botë ku qëndrimi i saj ndaj Katie dhe Teri Maloney do të merrej pozitivisht. Edhe shikuesit që nuk e pëlqejnë Katie ranë dakord që Rachel shkoi shumë larg dhe se nënat janë jashtë kufijve.

Pa Scandoval, Rasheli mund të jetë dukur si një shoqe mbështetëse gjatë asaj bisede me Arianën për çështjet e intimitetit. Në vend të kësaj, për të cituar Andy Cohen, doli djallëzore. Ne mund të mos e dimë kurrë me siguri nëse Rachel e lirë nga skadovalët do të kishte qenë më shumë një hero sesa një zuzar. Por veprimet e saj jashtë lidhjes e bëjnë të qartë se ajo kurrë nuk ishte plotësisht e pafajshme.