Shefi i kuzhinës zbulon ushqimin Lisa Vanderpump refuzon të shërbejë

Klea

Shefi i kuzhinës zbulon ushqimin Lisa Vanderpump refuzon të shërbejë

Në botën e realitetit televiziv, Lisa Vanderpump është një legjendë. Kur ajo zhyti për herë të parë gishtat e saj të lëmuar rozë në këtë arenë, ishte për të luajtur në Real Housewives of Beverly Hills. Megjithatë, pati disa pasoja, kështu që LVP u largua. Këto ditë, ajo kryesisht po qëndron jashtë dramës, pasi tani është një producente ekzekutive për shumë seriale të tjera.

Vanderpump Rules ishte ideja e parë e Lizës, e cila u shfaq në Jax & Brittany Take Kentucky. Nga atje, Lisa u përball me Overserved With Lisa Vanderpump, Vanderpump Dogs, The Valley, dhe më në fund, Vilë Vanderpump. Në të gjitha këto seri, Lisa gjeti formulën e saktë të nevojshme për këtë zhanër. Sa për shfaqjet e saj me menu, preferencat e saj për servirje këtu janë gjithashtu të sakta, dhe një artikull i veçantë nuk do ta bëjë atë kurrë të prerë.

Shefja Caroline Byl flet

Përpara se të hyjmë në atë për të cilën Lisa nuk është këtu, Caroline Byl, e njohur si Sous Chef i Vanderpump Villa, foli me Mashed, duke zgjedhur fillimisht të derdhte pak çaj për atë që ishte sikur të punonte për mbretëreshën e veshur me kurorë të Bravo. Vigjilent spoiler, ajo e do llambë Lisa. “Është përvoja më e mirë,” filloi Caroline, duke shtuar se Lisa është “Gruaja më e bukur. Ajo është mbresëlënëse. Unë gjithmonë them se ajo është magjike dhe pioniere. Ajo e di se çfarë dëshiron dhe gjëja është se ajo nuk ka nevojë të thotë shumë, por ju do të ekzekutoni atë që ajo dëshiron.”

Për atë që Lisa nuk dëshiron të ekzekutohet, Caroline tregoi se “Lisa është shumë e apasionuar pas kafshëve. Pra, sigurisht, është diçka që ne e shmangim sa më shumë që të jetë e mundur, gatimi i kafshëve si qengji dhe gjëra të tilla. Ajo është më shumë një peskatariane.”

Kjo ka kuptim të plotë dhe të plotë. Dhe nuk jam aspak i tronditur.

Qëndrimi i Lizës ndaj kafshëve ka qenë gjithmonë i qartë

Në secilën prej këtyre serialeve që shfaq ngjashmërinë e saj, dashuria e Lizës për kafshët ka qenë gjithmonë e qartë. Fjalë për fjalë çdo episod, ka ose një qen në krahët e saj, një kalë i vogël që rrotullohet rastësisht në pronën e saj, ose një mjellmë që noton me hijeshi pranë hyrjes së pasur të rezidencës së saj. Për shkak të dashurisë së saj për të gjitha gjërat jo-njerëzore (e njëjta), ajo e ka përdorur platformën e saj shumë herë për të folur hapur kundër Festivalit të mishit të qenit Yulin që zhvillohet në Kinë, ku masakër qentë e panumërt të pafajshëm theren çdo vit.

E urrej kete. Por më pëlqen që Lisa po bën gjithçka që mundet për të ndihmuar në ndalimin e këtij festivali vjetor nga ferri. Unë gjithashtu gërmoj se ajo po i përmbahet armëve të saj, duke zgjedhur t'i mbajë restorantet e saj sa më humane të jetë e mundur. Gjithashtu, jam i hapur për të fluturuar për në Francë (i klasit të parë apo edhe privat, unë jam fleksibël) për ta ndihmuar atë të provojë të gjitha këto artikuj të menusë. Thjesht më njofto, ekipi i Lizës.

Vanderpump Villa tani po transmetohet në Hulu, me episode të reja të mbushura me peskatarianë që bien çdo të hënë.