Sharon Osbourne

Klea

Sharon Osbourne SHPËRTHON Kanye West: “Ai u përlesh me hebreun e gabuar” Pavarësisht se Ozzy e lavdëron Hilterin!

Sharon Osbourne SHPËRTHON Kanye West: “Ai u përlesh me hebreun e gabuar” Pavarësisht se Ozzy e lavdëron Hilterin!

Sharon Osbourne i përplasur Kanye West për përdorimin e burrit të saj, i Ozzy Osbourne këngë pa lejen e tij gjatë ngjarjes së fundit të dëgjimit të albumit të tij.

Sharon i tha TMZ të premten – “Kanye f–kam me hebreun e gabuar këtë herë.”

Sharon Osbourne

Sharon zbuloi se reperit i ishte dërguar një letër ndërprerjeje, pasi atij i ishte ndaluar më parë të përdorte versionin e “Iron Man”, të interpretuar drejtpërdrejt në festivalin amerikan të vitit 1983.

Ozzy zakonisht pranon kërkesa nga muzikantë të tjerë për të përdorur këngët e tij, por Sharon, e cila ishte rritur si hebre, deklaroi se kishte një “rast të veçantë f-mbret për t’i thënë jo” këngëtares “Heartless”. Ajo gjithashtu thirri Kanye një “antisemit pa respekt” që “përfaqëson urrejtje”.

Sharon Osbourne

71-vjeçarja hodhi poshtë dramën në Instagram, duke ilustruar pikëpamjen e saj duke postuar një klip të Lionel Richie duke u përballur me Dave Grohl duke luajtur mega-hitin e tij, “Hello”, nga filmi i vitit 2022, “Studio 666”.

Këngëtarja e “All Night Long” i tha muzikantit të Foo Fighters në film – “Ne të gjithë kemi bllokun e shkrimtarit – por kjo është kënga ime f-king … e kupton çfarë po them? Më pëlqen ajo këngë. Jo jo jo, e dua atë këngë… Merre këngën tënde!”

Sharon Osbourne

Ajo e ka mbishkrimin e videos: “Mirë se erdhe në Karnaval @kanyewest 🤡 #leja nuk është dhënë #ironman.”

Ozzy, 75, gjithashtu përdori mediat sociale për të shpërthyer Kanye për përdorimin e këngës së tij, papagallëzimin e gruas së tij kur ai shpjegoi se ata “refuzuan lejen sepse ai është një antisemit dhe u ka shkaktuar shumë njerëzve dhimbje të patregueshme”.

“Ai vazhdoi dhe përdori mostrën gjithsesi në festën e dëgjimit të albumit të tij mbrëmë,” vazhdoi rockeri. “Unë nuk dua asnjë lidhje me këtë njeri.”

Sharon Osbourne

Te enjten, Kanye, 46, organizuan një festë dëgjimi së bashku me Ty Dolla $ign për të promovuar albumin e tyre të ardhshëm, Vultures, në Qendrën e Bashkuar në Çikago. Artisti kontrovers debutoi këngë të reja, duke repuar – “Dhe unë jam ende i çmendur, bipolar, antisemit / Dhe unë jam ende mbreti.”

e Kanye Pikëpamjet e shprehura kanë ndezur polemika që nga tetori 2022, kur ai shkoi në X për të bërë thirrje për “vdekje 3 MBI POPULLIN HEBRENJ”.

Kanye West

Këngëtari i “Bound 2” humbi disa marrëveshje miratimi dhe llogaritë e tij në mediat sociale u mbyllën ndërsa ai vazhdoi të lavdëronte nazistët dhe Adolf Hitlerin.

Kanye i kërkoi falje komunitetit hebre në dhjetor, por nuk pushoi së shprehuri retorikë antisemitike.

Ironikisht, në 1982 Ozzie intervistoi me Night Flight dhe ai përmendi veçanërisht Hitlerin si një ndikim midis temave të tjera.

Kanye West

Duke u futur drejtpërdrejt në citat, kur u pyet për frymëzimin pas shfaqjes së tij skenike dhe ndikimet, Ozzy u përgjigj drejtpërdrejt: “Adolf Hitler”. Përballë kësaj përgjigjeje, intervistuesi, duke ruajtur gjakftohtësinë, pyeti për kontekstin e vërejtjes së tij.

“Adolf Hitleri kishte një karizëm, në një mënyrë të keqe, dhe unë disi e admiroja atë,” tha ai, “Ai ishte një fanatik, ai ishte një i çmendur, por ai kishte mendime për të, e dini. Ishte e keqe ajo që bëri, ishte e tmerrshme ajo që bëri, ai vrau të gjithë këta njerëz dhe çfarëdo, por ishte sikur, erm, ai kishte diçka për të, e dini.”

Ozzy Osbourne

Ai shtoi: “E admirova, jo për atë që ishte, por për njerëzit; Papritur u ndala dhe mendova, prisni një minutë, nëse dikush e shpreh atë në një mënyrë pozitive, për të mirën e njerëzimit… çfarëdo që dikush të thotë për mua, unë mund të jem i çmenduri më i madh që keni takuar ndonjëherë në jetën tuaj djema, por Unë jam këtu për ju djema, unë jam këtu për njerëzit, unë jam këtu për kënaqësi, unë jam këtu për t’u dhënë njerëzve jetën time, shpirtin tim, gjithçka.