Shannon Beador

Klea

Shannon Beador tregon ZERO pendim pas BDI – Merr ‘shuplakë në dore’ dhe bëhet edhe më arrogant!

Shannon Beador tregon ZERO pendim pas BDI – Merr ‘shuplakë në dore’ dhe bëhet edhe më arrogant!

Pavarësisht nga incidenti i saj i fundit ngarje në gjendje të dehur, Shannon Beador duket më shumë konfrontues sesa i penduar, duke sulmuar prokurorët në vend që të tregojë përulësi ose pendim.

Shannon Beador

Shannon Beador59 vjeçare akuzoi prokurorët e caktuar në rastin e saj BDI për “Trajtimi i saj ndryshe” për shkak të saj “Shtëpiake të vërteta të Orange County” famë, raporton Radar Online.

Avokati i yllit të realitetit rrëmbeu Prokurorin e Qarkut Orange për të kërkuar një dënim 30-ditor burg pas e Shannon-it aksident i shkaktuar nga alkooli. Ylli i Bravo u përplas në një dupleks të Newport Beach, Kaliforni dhe u largua nga vendi i ngjarjes ndërsa drejtonte nën ndikim, më 16 shtator.

Shannon Beador

TMZ ndau pamjet video që tregonin e Shannon-it makinë mbyllet në një qoshe përpara se të hidhet në një bordurë dhe të përplaset me një mbjellës çimentoje në anën e përparme të shtëpisë.

Në tetor, prokurorët e akuzuan yllin e realitetit për dy kundërvajtje, një BDI dhe një goditje me vrap. Institucionet e brendshme të zbatimit të ligjit thanë për gazetën se Shannon shpërtheu një BAC 0,24% pas rrënimit, trefishi i kufirit ligjor.

Shannon Beador

e Shannon-it avokati, Michael L. Fell, u përgjigj pasi lexoi raportin e dënimit të DA, i cili përfshinte një klauzolë “kërkimi dhe sekuestrimi” në kushtet e saj të provës. Klauzola i lejon zyrtarët të kryejnë inspektime në shtëpi për çfarëdo arsye, pa një urdhër.

Fell e etiketoi klauzolën drakoniane “të habitshme” si dhe “shumë të pazakontë”.

Shannon Beador

Shannon Beador po trajtohet ndryshe nga çdo individ tjetër që përballet me të njëjtat akuza”, shkroi Fell në përmbledhjen e zjarrtë të 2 nëntorit.

Shannon Beador

Avokati shtoi – “I nënshkruari është i vetëdijshëm se Gjykata ka qenë një oficer gjyqësor për më shumë se 35 vjet dhe ndihet i sigurt se nuk ka dhënë kurrë një dënim të tillë për asnjë shkelës të BDI-së për herë të parë.”

“Është më tej befasuese që në një rast të kundërvajtjes së përgjithshme që nuk kishte të bënte me drogë dhe/ose armë, prokurori do t’i kërkonte gjykatës të ofronte provë joformale me një afat dhe kusht kontrolli dhe sekuestrimi,” shkroi Fell.

Shannon Beador

Fell deklaroi – “Ajo që u përfshi në Dokumentin e Prokurorit, për disa arsye, është se Zonja Beador është një personazh publik dhe është paraqitur në një emision televiziv kombëtar. Dikush pyet veten pse ky informacion ishte i rëndësishëm për t’u përfshirë në përmbledhjen e tyre, por tregon faktin se Zonja Beador nuk po trajtohet njësoj pasi çdo individ tjetër përballet me të njëjtat akuza.”

Shannon Beador

Gjykatësi Brett G. London hoqi dorë nga akuza për goditje me vrap dhe e lejoi Shannon për të mos kontestuar BDI-në. Ylli i Bravo u dënua me tre vjet provë joformale dhe u gjobit me 960 dollarë. Ajo gjithashtu u urdhërua të kryente 40 orë shërbim në komunitet dhe të merrte pjesë në një 9-mujor program edukimi për alkoolin.

Shannon Beador

DA Todd Spitzer e goditi fjalinë e lehtë, duke shkruar: “Drejtimi i makinës nën ndikim duhet të ketë pasoja. Kur një gjykatës i jep një shuplakë dore dikujt që jo vetëm ka vozitur me një nivel alkooli në gjak prej 0,24 – trefishi i kufirit ligjor – por më pas ka ikur nga vendi i një përplasjeje të BDI-së, ju po dërgoni një mesazh se BDI-të nuk janë krime të rënda që kërkojnë përgjegjësi”.

Shannon Beador

Ai shtoi: “Kjo nuk është drejtësi. Ne si shoqëri duhet të zgjohemi dhe të adresojmë pasojat reale – dhe shpesh vdekjeprurëse – të drejtimit të automjetit nën ndikim.”