Shannon Beador

Klea

Shannon Beador shkon në rehabilitim dhe rilidhet me ish-John Janssen pas arrestimit të BDI-së!

Shannon Beador shkon në rehabilitim dhe rilidhet me ish-John Janssen pas arrestimit të BDI-së!

Amvise të vërteta të Orange County’s Shannon Beador është parë me ish të dashurin e saj, John Janssenpër herë të parë pas arrestimit të saj për BDI-në dhe goditja me vrap të shtunën e 16 shtatorit.

Shannon Beador59 vjeç, u pa teksa hynte në rezidencën e saj Orange County, Kaliforni të martën, më 19 shtator, me John Janssen shihet duke hapur derën për të në imazhet e kapura nga Daily Mail.

Shannon Beador

Ditë më parë, TMZ e kishte raportuar këtë Shannon Beador kishte hipur në një pronë private në Newport Beach, duke goditur pa dashje një shtëpi ndërsa drejtonte në mënyrë të pamatur. Pas incidentit, ajo thuhet se ka parkuar makinën e saj në mënyrë të rastësishme në rrugë dhe ka zbritur me qenin e saj, duke u përpjekur të jepte përshtypjen se sapo kishte dalë për një shëtitje me qen kur u shfaq policia.

Sipas Newport Beach PD se e Shannon-it automjeti u sekuestrua teksa po hetohej për dëmtimin e rezidencës në Newport Beach. Ylli i Bravo më pas u citua dhe u lirua.

Shannon Beador

Pavarësisht trazirave pas arrestimit të saj, Shannon duket se ka ish të dashurin e saj, Gjoni, duke qëndruar pranë saj. Viti i kaluar ka qenë i vështirë për të dy; Shannon njoftuan ndarjen e tyre në janar, pas përfundimit të sezonit të 17-të të RHOC, i cili u transmetua në qershor.

Shannon Beador

“Gjithçka që mund të bëj është të përsëris në kokën time atë që më tha gjatë xhirimeve. Ishim në një vend të mrekullueshëm. Por shtatë ditë më vonë, kur kamerat ishin të fikur, ishte një histori krejtësisht tjetër,” shprehu ajo habinë e saj në atë kohë, duke vënë në dukje se ndihej “e verbër” nga e Gjonit zgjedhja për të përfunduar marrëdhënien e tyre.

Shannon Beador

Edhe pas ndarjes së tyre të vështirë, Shannon u ngrit për Gjoni kohët e fundit, kur anëtari i saj i kastit, Taylor Armstrong, pohoi këtë Gjoni e kishte turpëruar atë gjatë kohës që po dilnin. Akuzat u shfaqën gjatë episodit të RHOC të 13 shtatorit.

“Kur zgjoheshim në mëngjes, ai thoshte: “Pse duhet të jesh kaq e bukur?” Kjo ishte gjëja e tij e vogël.” Shannon Na tha ekskluzivisht. “Ai kurrë nuk më ka turpëruar apo kritikuar pamjen time. Dhe kjo është e dhimbshme sepse nuk dua që ai të ketë atë re të keqe mbi vete dhe është e vështirë për të.”

Shannon Beador

Më tej ajo deklaroi se akuzat e shumta ndaj kastës së saj kanë ngritur Gjonime të cilin ajo filloi të takohej në vitin 2019, janë të pabaza.

“Ka probleme me ndarjen e tij me mua dhe mendoj se njerëzit do të mërziten për këtë, por ai nuk tha apo bëri shumë gjëra që janë pretenduar nga anëtarët e kastit tim,” tha ajo.

Një banor vendas, që jetonte pranë vendit ku ndodhi incidenti, na tha ekskluzivisht të martën se Gjoni banon vetëm disa shtëpi larg vendit ku ndodhi fatkeqësia. Ka spekulime të mëtejshme pasi disa fqinjë pretenduan se kishin dëgjuar dyshen duke pasur një shkëmbim të nxehtë natën e aksidentit.

Shannon ka qëndruar në heshtje për çështjen e arrestimit, por përfaqësuesi i saj ligjor, Michael Fell, dha një deklaratë zyrtare për ne të hënën, më 18 shtator. “Kam kaluar mjaft kohë me Shannon dje. Ajo është jashtëzakonisht false dhe e penduar”, tha Fell për Na. “Ne do të presim informacionin zyrtar për këtë rast pasi të bëhet i disponueshëm dhe Shannon është e përgatitur të pranojë përgjegjësinë e plotë për veprimet e saj.”

Shannon Beador

Ne te njejten dite, e Shannon-it shok i mire, Jeff Lewisi bëri jehonë një ndjenje të ngjashme në programin e tij Sirius XM “Jeff Lewis Live”, duke përmendur se Shannon ndihet “thellësisht në siklet” nga veprimet e saj.

Lewisnë moshën 53-vjeçare, e ndau më tej atë Shannon “do të hyjë në këshillim këtë javë.” Megjithatë, ai shprehu besimin e tij se ajo nuk po lufton një varësi nga alkooli.

“Si shoqja e saj e ngushtë, mendoj se ajo po kalon shumë vështirësi personale tani, dhe mendoj se ajo ndoshta ka qenë e mbështetur te alkooli, por nuk besoj se është një alkoolike,” tha ai.

Shannon Beador

Vetëm disa ditë para arrestimit të saj, Shannon foli për konsumimin e alkoolit. Duke adresuar këtë çështje, ajo na tha ekskluzivisht, “Le të shqyrtojmë disa anëtarë të tjerë të kastit këtë sezon, të cilët kanë qenë mjaft të kënaqur.” Kjo ishte në përgjigje të aktorit të saj Gina Kerschenheitere cila i etiketoi zakonet e saj të pijes si “një problem” në një bisedë ekskluzive me Ne në fillim të muajit.

Shannon Beador

Më herët, Shannon kishte shprehur pakënaqësinë e saj kur Gjyqtari Tamra e etiketoi atë si “të dehur” gjatë një episodi të qershorit të RHOC.

“Është e vështirë. E di që nuk jam kjo,” tha ajo për Na pas transmetimit të episodit. “Fëmijët e mi e panë episodin me mua dhe ishin shumë të mërzitur për këtë. Ata thonë: “Mami, kjo nuk është ajo që je”.

Shannon bashkë-prindërit Sophie, 21, dhe binjaket 18-vjeçare Stella dhe Adeline me ish-bashkëshortin e saj, David Beador.