Shannon Beador

Klea

Shannon Beador REFUZON të lërë të pijshëm pavarësisht nga përplasja afër fatale e BDI-së

Shannon Beador REFUZON të lërë të pijshëm pavarësisht nga përplasja afër fatale e BDI-së

Pavarësisht një rrëzimi gati fatal të BDI-së, Shannon Beador ka refuzuar haptazi të heqë dorë tërësisht nga pirja, duke zgjedhur në vend të kësaj të kufizojë marrjen e saj të alkoolit.

Shannon Beador

Amvisat e vërteta të Orange County yll Shannon Beador shpalli me guxim një “kufi të dy pijeve” të vetë-imponuar, ndërsa ajo përballet me pasojat e një incidenti traumatik të BDI-së që ndodhi në shtator 2023.

Në skenat hapëse shpërthyese të sezonit të 18-të të serialit, Shannon Beador diskuton ndikimin e thellë që kjo ngjarje ka pasur në jetën e saj, veçanërisht në lidhje me marrëdhënien e saj me alkoolin.

Shannon Beador

Në një vrojtim të ri të publikuar për sezonin e ardhshëm, Shannon është shfaqur duke u angazhuar në një zemër me yll Heather Dubrow, gjatë së cilës ajo ndau një imazh tronditës të fytyrës së saj të gjakosur nga aksidenti automobilistik në shtator 2023 që çoi në arrestimin e saj nga BDI. Fotoja shqetësuese, e cila thekson ashpërsinë e përplasjes, shkaktoi një gulçim nga Dubrow, duke përfshirë tronditjen e momentit. “U hipa në makinë, humba kontrollin” Shannon shpjegoi, me Dubrow duke u përgjigjur me një të habitur, “Oh im zot”, ndërsa ajo ngushëllonte Shannon.

Shannon Beador

Ky moment kalon në një diskutim me një tjetër yll, Emily Simpson, ku Shannon pranon se ka rivlerësuar zakonet e saj të pijes.

“Unë thjesht po merrja shumë vendime shumë, shumë, të dobëta, të dobëta,” thotë ajo Emiliduke sqaruar për qasjen e saj të re ndaj konsumimit të alkoolit: “Unë jam si një person me dy pije maksimumi tani.”

Emily Simpson

Nga biseda bëhet e ditur se në natën e BDI-së, tensionet janë përshkallëzuar mes tyre Shannon dhe ish i dashuri i saj, John Janssen, duke kulmuar me një debat kritik ku Janssen e quajti atë në mënyrë nënçmuese një “idiot të dehur”. Ky konfrontim, rrëfen Beador, ishte pararendës i vendimit të saj fatal për të vozitur, i cili çoi në aksident.

Shannon Beador

Në skenat e mëvonshme të parashikuara për sezonin, është e qartë se e Shannon-it Konsumimi i alkoolit dhe BDI do të jenë pika të rëndësishme të bisedës, duke ndezur dialogë intensivë me kolegët e saj, duke përfshirë Gjyqtari Tamra. Në një darkë grupore, si Shannon reflekton mbi ngjarjen, Tamra me pikëpyetje pyet: “A është kjo pasi keni pirë një pije?” I frustruar nga shqyrtimi i vazhdueshëm, Shannon përgjigjet në një rrëfim: “Kam mbaruar me njerëzit që thonë se jam i dehuri që ka nevojë për ndihmë, sepse nuk jam. Kam kaluar një natë vërtet të keqe. Dua të largohem tani, sepse po më prish grimin, kështu që duhet të largohem.”

Gjyqtari Tamra

Detajet përreth e Shannon-it arrestimi ndriçon peshën e asaj nate: në orën 1:17 të mëngjesit të shtatorit 2023, ajo u largua nga vendi i një përplasjeje që rezultoi në dëme materiale. E zbuluar duke ecur me qenin e saj pasi braktisi makinën e saj në rrugë, Beador u arrestua dhe u përball me akuza për goditje dhe vrapim dhe BDI, por u lirua me një citim.

Pasuan pasoja të mëtejshme ligjore, me Shannon përfundimisht u dënua me tre vjet shërbim prove, 40 orë shërbim në komunitet dhe një program nëntë-mujor të alkoolit të mandatuar, të cilin ajo e përfundoi disa javë përpara afatit të saj në mes të qershorit.

Si sezoni i ri i Amvisat e vërteta të Orange County afrohet, me një premierë të caktuar për 11 korrik, Shannon ka shfrytëzuar rastin për të shprehur pendimin e saj dhe për të korrigjuar. Në një pamje paraprake, ajo përfshihet në një bisedë emocionale me vajzat e saj, ku shpreh keqardhje të thellë dhe kërkon falje për veprimet e saj, duke sinjalizuar përkushtimin e saj për të ecur përpara dhe për të mësuar nga gabimet e saj.

Sezoni 18 i Shtëpiake të vërteta të Orange County premierë të enjten, 11 korrik, në orën 21:00 ET, në Bravo.