Shannon Beador

Klea

Shannon Beador përballet me burgim dhe gjoba të mundshme për goditje dhe ekzekutim të BDI-së

Shannon Beador përballet me burgim dhe gjoba të mundshme për goditje dhe ekzekutim të BDI-së

Shannon Beador’s BAC (Blood Alcohol Content) ishte trefishi i kufirit ligjor kur ajo përplasi makinën e saj në një shtëpi në Newport Beach, Kaliforni përpara se të largohej nga vendi i ngjarjes, më 16 shtator.

Shannon Beador

Amvise të vërteta të Orange County ylli u ngrit në gjykatë javën e kaluar pasi u arrestua për një BDI dhe një goditje dhe vrap.

Prokurorët e akuzuan yllin e realitetit për dy kundërvajtje, një BDI dhe një goditje me vrap, sipas një raporti të TMZ. Institucionet e brendshme të zbatimit të ligjit thanë për gazetën se Shannon shpërtheu një BAC 0,24% pas rrënimit, trefishi i kufirit ligjor.

Shannon Beador

59-vjeçarja thuhet se filloi të kontrollonte qendrat e trajtimit muajin e kaluar, pasi përplasi makinën e saj në një rezidencë në Newport Beach ndërsa ishte nën ndikimin e alkoolit. Ylli i realitetit humbi ngushtë derën e përparme të dupleksit përpara se të largohej nga skena.

Ajo vazhdoi të parkonte automjetin e saj në mes të rrugës para se të dilte për të shëtitur qenin e saj. TMZ raportoi se ylli i realitetit i tha policisë se ajo “thjesht po ecte qenushin e saj”.

Shannon Beador

Shannon Beador u akuzua dhe u lirua nga burgu i Newport Beach me një garanci prej 2500 dollarësh. Më vonë ajo u fotografua me mavijosje të dukshme dhe një gips në krah.

Ajo thuhet se është zotuar të paguajë për të gjitha dëmet.

Nëna e tre fëmijëve u akuzua zyrtarisht më 27 tetor. Daily Mail shkrepi foto të personalitetit të mjerë RHOC, i cili kishte veshur dollakë të zeza dhe një xhup të zi.

Shannon Beador

Ylli i Bravo theu heshtjen e saj në fillim të këtij muaji, përmes një video të postuar në Instagram.

Shannon shpjegoi më 17 tetor — “E di që ka kaluar një kohë që kur kam postuar dhe është folur shumë për gjithçka që ka ndodhur kohët e fundit. Por për fat të keq, për momentin, nuk jam në gjendje të komentoj.”

Shannon Beador

Disa dënime të zakonshme për goditjet dhe ekzekutimin e BDI-së në Kaliforni përfshijnë: 2-4 vjet burg shtetëror nëse aksidenti shkaktoi një lëndim serioz ose vdekje. Deri në 1 vit burg nëse aksidenti ka shkaktuar një lëndim të lehtë. Deri në 1000 dollarë gjobë ose deri në 6 muaj burg qarku nëse aksidenti përfshinte vetëm dëmtime pronësore (për kundërvajtje goditja dhe vrapimi).

Shannon Beador

Një shikues në lokalin lokal i tha TMZ këtë Shannon u shfaq i çuditshëm natën e aksidentit. Burimi tha se ajo po ankohej me zë të lartë për ish-“Shtëpia” e RHOC-së. Alexis Bellinoi cili ishte gjithashtu në institucionin.

TMZ u kap me Alexis, i cili tregoi se ajo qëndroi larg Shannon pasi dyshja gati u kryqëzuan atë natë.

“Kur unë dhe të dashurat e mia erdhëm për një natë argëtuese së bashku, shumë shpejt u soll në vëmendjen time që Shannon ishte gjithashtu në të njëjtin restorant.” Aleksis tha për median.

Shannon Beador

Aleksis foli për një pretendim se Shannon u dëgjua “kurvëri” për të RHOC alum “për njerëzit e tjerë aty pranë”.

Ajo tha – “Shannon dhe nuk kam ndërvepruar atë natë, por më trishton shumë kur mësova se ajo mund të ushqejë ndjenja negative ose pakënaqësi ndaj meje, pasi nuk isha i përfshirë në e Jim Bellinos padi kundër Shannon.”

Shannon Beador

Aleksis përfundoi – “Nga një nënë beqare në tjetrën, do të dëshiroja Shannon asgjë veç më të mirës, ​​pasi e di se ajo po përballet me kohë të vështira përpara.”

ne vitin 2018, Alexis’ ish-burri, Jim Bellino, goditi Shannon dhe veteran Bravo, Gjyqtari Tamrame një padi 1 milion dollarësh për shpifje. e Shannon-it një pjesë e padisë u pushua në vitin 2019 dhe Tamra përfundimisht u vendos me ish-bashkëjetorin e saj.