Shannon Beador

Klea

Shannon Beador nën hetim nga kontrolli i kafshëve për drejtimin e dehur me qenin e saj në makinë

Shannon Beador nën hetim nga kontrolli i kafshëve për drejtimin e dehur me qenin e saj në makinë

Shannon Beador fytyrat vazhduan shqyrtimin pas arrestimit të saj nga BDI fundjavën e kaluar.

Faqja gjashtë ka mësuar se në vijim Amvisat e vërteta të Orange County Arrestimi i yllit, ajo tani është nën hetim nga njësia e kontrollit të kafshëve të Departamentit të Policisë së Newport Beach, sepse ajo kishte qenin e saj të dashur, Archie, në makinë gjatë incidentit.

Shannon Beador

Një oficer i informacionit publik nga Departamenti i Policisë së Newport Beach na konfirmoi të premten, duke deklaruar se oficeri i tyre i lartë i kontrollit të kafshëve “aktualisht po shqyrton situatën.

“Ne nuk kemi ligje për rrezikimin e kafshëve si ju me fëmijët, por ne kemi ligje për mizorinë e kafshëve, kështu që ai do ta shqyrtojë atë pak më tej,” Sgt. shton Steve Oberon.

Shannon Beador

Sipas njoftimit të policisë, Shannonnën ndikimin e mbrëmjes së së shtunës, ka rrëshqitur anash një banesë fqinje, duke rezultuar në fragmente betoni dhe rrënoja të tjera në vendngjarje.

Insajderët më herët informuan TMZ se 59-vjeçarja Bravolebrity më pas parkoi automjetin e saj dhe shtiret duke e marrë qenin e saj për një shëtitje përpara se oficerët t’i afroheshin.

Shannon Beador

Oberon që atëherë e ka informuar mediumin se Shannon kërkoi që Archie të “lihej në shtëpinë e një shoku për t’u kujdesur ndërsa ajo trajtonte gjendjen e saj të vështirë.

Oficeri theksoi se retrieveri i dashur i artë dukej i padëmtuar, kështu që nuk u kërkua kujdes mjekësor. Për rrjedhojë, forcat e rendit përmbushën kërkesën e pronarit.

Shannon Beador

Oberon nuk bëri të ditur se kush Shannon e caktuar për t’u kujdesur për Archie gjatë kohës së saj në paraburgim policor. Përpjekjet e Page Six për të kontaktuar përfaqësuesin e saj për koment mbetën pa përgjigje në këtë moment.

Megjithatë, një i brendshëm i tha ekskluzivisht leckës së thashethemeve se Archie u soll në shtëpinë e tij e Shannon-it flaka e dikurshme, John Janssenatë mbrëmje të së shtunës.

Shannon Beador

Shannon duket se po kërkon ngushëllim nga ish i dashuri i saj pas arrestimit. Dëshmitarët vunë re dyshen duke hyrë në një apartament në Newport Beach, Kaliforni, të martën e kaluar.

Personaliteti i realitetit, për të cilin shoku i ngushtë Jeff Lewis pretendon se ndihet thellësisht i “turpëruar” nga e gjithë situata, u vëzhgua me atë që dukej të ishte krahu i saj në një hobe gjatë shikimit.

Shannon Beador

Një hajdutë e Shannon Gjithashtu zbuloi për Page Six se, “Shannon nuk është kontaktuar nga kontrolli i kafshëve” dhe se “Archie është mirë dhe aktualisht është me Shannon”.

Oberon, në fund të tij, theksoi se ai parashikon që hetimi të përfundojë me shpejtësi, “nëse nuk ka një lëndim, [the case] ndalet aty.”

“[The dog] nuk iu mor asnjëherë për sa i përket kujdestarisë [goes]”, përfundon oficeri.

Shannon Beador

Shannon dhe Archie nuk janë të huaj në situata të vështira. Në tetor 2021, qeni u zhduk, duke çuar në një periudhë shumë emocionale për nënën e tre fëmijëve.

Në ankthin e saj, Shannon iu drejtua komunitetit të saj të mediave sociale, duke lëshuar një lutje të përzemërt në Instagram, duke shprehur: “Pra, ka kaluar ora 4 e mëngjesit, dhe Archie disi, disi mungon.”

“Nuk e di se çfarë ndodhi, por unë po bërtas emrin e tij çdo dy sekonda për pesë orët e fundit, kështu që nëse dikush këtu në Port Streets [Orange County] ka parë qenin tim, jemi të shkatërruar.”

Shannon Beador

Të nesërmen, Shannon përditësoi me gëzim ndjekësit e saj në Instagram, duke njoftuar se Archie kishte bërë rrugën e tij të sigurt në shtëpi.

“Faleminderit të gjithëve që më ndihmuan gjatë gjithë natës dhe veçanërisht fqinjit tim që e mori brenda dhe e mbajti të sigurt!” ajo shkroi në Instagram më 1 nëntor 2021. “Mirënjohëse përtej…”

Shannon Beador

Shpejt përpara gati dy vjet, dhe duket Shannon është e gatshme të bëjë ndryshime thelbësore në jetën e saj dhe të marrë përgjegjësi më të mëdha.

Sipas e Shannon-it shok, Jeff Lewisajo po eksploron objektet e trajtimit për të trajtuar konsumin e saj të alkoolit.

Shannon Beador

Në një deklaratë për Page Six në fillim të kësaj jave, Shannon Beador’s avokati, Mike Fell, tha:

“Ajo është jashtëzakonisht e ndjeshme dhe e penduar. Ne do të presim informacionin zyrtar për këtë rast pasi të bëhet i disponueshëm, dhe Shannon është e gatshme të pranojë përgjegjësinë e plotë për veprimet e saj.”