Shannon Beador detajon arrestimin e BDI-së, i thotë Alex Baskinit se ka bërë një 'gabim të tmerrshëm'

Klea

Shannon Beador detajon arrestimin e BDI-së, i thotë Alex Baskinit se ka bërë një ‘gabim të tmerrshëm’

Fundi i vitit 2023 ishte plot me tema dhe polemika që mbërthyen fansat e TV realitetit. Ndër këto ishte Shannon Beador’s Arrestimi i BDI-së. Ndërsa Shannon kishte një reputacion të caktuar më parë, fansat mbetën të shtangur kur ajo u përplas në një shtëpi civile ndërsa ishte nën ndikimin e alkoolit.

Pavarësisht nga ashpërsia e krimit, Shannon u dënua me vetëm tre vjet shërbim prove, një program nëntë-mujor alkooli dhe 40 orë shërbim në komunitet. Në një lëvizje të mirë PR, ylli i Real Housewives of Orange County ishte kryesisht i heshtur për këtë çështje, duke shprehur vetëm keqardhje dhe falje.

Tani, megjithatë, Shannon ka zbuluar më shumë rreth situatës përmes Podcast-it Hot Mic të Bravo-s me prezantuesin Alex Baskin. Të dy filluan diskutimin e tyre me Alex duke i kërkuar Shannon-it t’i tregonte atij për atë fundjavë në jetën e saj.

Shannon rrëfen natën e BDI-së së saj

“Unë ende e shikoj prapa dhe e kam të vështirë,” tha Shannon. “Unë jam një përkrahës i madh i Uber. CFO-ja ime më bërtet çdo muaj sepse fatura ime e Uber-it është shumë e lartë. Pra, nëse do të ekzistonte edhe mundësia që unë të pija një gllënjkë alkool, unë gjithmonë marr një Uber.

Ajo vazhdoi, “Dhe atë natë, unë kisha ngrënë një darkë herët dhe po argëtohesha duke takuar njerëz në këtë lagje të re ku po rrija. Dhe mora një Uber në shtëpi dhe e lashë telefonin tim në makinë. Kështu, marrëzi hipa në makinë dhe shkova te John’s … sepse kisha nevojë për ndihmë që të përpiqesha të ktheja telefonin tim.”

Shan shpjegoi se udhëtimi ishte vetëm tre blloqe, dhe ajo ishte e sigurt se mund ta kalonte atë distancë në atë kohë. Ajo më pas “u grind me Gjonin” dhe iu kërkua të largohej. Shannon nuk donte ta linte makinën e saj në shtëpinë e Xhonit, “Dhe bëra një gabim të tmerrshëm … Më mban zgjuar natën të mendoj se mund të kisha lënduar dikë.”

Duke reflektuar mbi përvojën, Shannon e ndau atë “e detyroi” atë të “bënte një inventar”. Ajo zbuloi se asaj iu ofruan qëndrime të shumta rehabilituese falas. “Shkova në një vend të mirëqenies së sjelljes sepse dua të kuptoj pse bëra disa zgjedhje toksike dhe jo të shëndetshme në jetën time.” Gjatë kësaj faze të jetës së saj, Shannon pranoi se kishte pirë më shumë se zakonisht.