Shannon Beador arrestohet për goditje dhe vrap, BDI pasi u përplas në shtëpi, përgjigjet avokati

Klea

Shannon Beador arrestohet për goditje dhe vrap, BDI pasi u përplas në shtëpi, përgjigjet avokati

PËRDITËSIM: Duke folur për TMZ, avokati i Shannon, Michael Fell tha: “Kam kaluar mjaft kohë me Shannon dje. Ajo është jashtëzakonisht e ndjeshme dhe e penduar. Ne do të presim informacionin zyrtar për këtë rast pasi të bëhet i disponueshëm dhe Shannon është e përgatitur të pranojë përgjegjësinë e plotë për veprimet e saj.”

Ylli i Real Housewives of Orange County Shannon Beador po kalon një vit të tmerrshëm. Fundjavën e kaluar u përkeqësua kur ajo u arrestua për drejtimin e mjetit nën efektin e alkoolit. Jo vetëm kaq, por autoritetet pretendojnë se ajo e futi makinën e saj në një pronë banimi, duke prerë një shtëpi. Ngjarja ka ndodhur në Newport Beach mbrëmjen e së shtunës.

Lajmi sapo u bë publik, me mirësjellje të TMZ.

Thjesht nuk ka asnjë justifikim

Burimet thonë se Shannon preu një shtëpi, përpara se të kthehej në rrugë dhe të parkonte në mes të rrugës. Në atë moment ajo doli nga automjeti, me të dashurin e saj Golden Retriever, Archie.

Pasi policia mbërriti pas një telefonate në 911, Shannon thuhet se kishte pretenduar se po bënte një shëtitje. Megjithatë, pamja e saj ishte e çrregullt dhe ajo u arrestua menjëherë. Në kuadër të hetimeve iu sekuestrua edhe makina e saj.

Shannon përfundimisht u ndëshkua për dy kundërvajtje: godit dhe ik dhe alkool BDI. Ajo u përmend dhe u lirua pa garanci.

Një rrugë shkëmbore për Shanon

Shannon po kalon 12 muaj të keq. Pas xhirimeve të sezonit të fundit të RHOC, ajo u nda nga i dashuri i saj John Janssen në nëntor 2022. Miqtë kanë pohuar se ai e ka turpëruar atë gjatë lidhjes, gjë që të dy e kanë mohuar. Pavarësisht ndarjes, të dy vazhdojnë të shoqërohen, gjë që ka rezultuar në Shannon duke i bërtitur në telefon vajzës së John në publik.

Në fillim të këtij viti, ajo u ribashkua me ish-bashkëshortin e saj David Beador. Ndërsa dukej se ata po përpiqeshin të ktheheshin në një vend civilizimi për hir të fëmijëve të tyre, përditësimi më i fundit i Shannon në Watch What Happens Live sugjeroi se i gjithë komunikimi ishte prishur edhe një herë.

Tani, ajo duhet të përballet me këtë rrëmujë ligjore. Unë me siguri shpresoj se ajo po merr ndihmën për të cilën ka aq shumë nevojë.