Sezoni i rrethit 6: Data e publikimit, lajmet e fundit dhe më shumë

Klea

Sezoni i rrethit 6: Data e publikimit, lajmet e fundit dhe më shumë

Mesazh i ri: reality show i njohur i Netflix Rrethi më në fund po kthehet! Pasi u shfaq për herë të parë në janar 2020, The Circle u bë një nga hitet televizive realiste të Netflix së bashku me Love Is Blind dhe Too Hot Too Handle. Ashtu si ato shfaqje të tjera, një numër konkurrentësh nga The Circle vazhduan të shfaqen në serinë e kryqëzimit Perfect Match. Meqenëse sezonet e mëparshme ishin hit të shkëlqyera, Netflix transmetoi gjithashtu spin-off me bazë në Francë dhe Brazil.

Për ata që nuk janë të njohur, The Circle bazohet në një seri të mëparshme në Mbretërinë e Bashkuar me të njëjtin emër. Ashtu si Love Is Blind dhe The Ultimatum, ky reality show shërben si një nga eksperimentet sociale të Netflix. Garuesit u ndalohet të komunikojnë ballë për ballë, në vend të kësaj të përdorin një sistem që i ngjan aplikacioneve të mediave sociale. A është çudi që shfaqja u bë një hit i tillë gjatë bllokimit të pandemisë? Ka shumë flirtime dhe lidhje, por garuesit janë më të ndjeshëm ndaj peshkimit të mustakëve, gjë që çon në një dramë të çuditshme. Në fund, ndikuesi më i mirë fiton një çmim parash me gjashtë shifra.

Sezoni 5 i Circle u transmetua nga dhjetori 2022 deri në janar 2023, kështu që ka qenë një pritje e gjatë për episodet e reja. Për fat të mirë, më në fund ka disa përditësime për #CircleFam. Siç rezulton, një sezon i ri po vjen shumë më shpejt nga sa e prisnit!

Data e publikimit të sezonit 6

Pritja pothuajse ka mbaruar! Sezoni 6 i “Circle” u njoftua ndër publikimet e reja të Netflix në prill 2024. Sezoni i ri do të ketë premierë të mërkurën, më 17 prill. Katër episodet e para do të jenë të disponueshme për t'u transmetuar atë ditë. Pastaj katër episode do të shfaqen premierë çdo javë çdo të mërkurë deri në finalen më 8 maj. Sezonet 2-5 kishin nga 13 episode secili, kështu që supozohet se sezoni 6 do të ndjekë të njëjtin model.

Sezoni i ri, vendndodhja e re

Ndërsa sezonet e mëparshme u filmuan në Salford, një qytet i vogël në Anglinë Veriore, Sezoni 6 ka një mjedis të ri. Ndoshta kjo është një arsye për vonesën plus një vit? Netflix njoftoi se sezonet e fundit do të zhvendosen në Shtetet e Bashkuara, dhe konkretisht do të zhvillohen në Atlanta, Georgia. Ashtu si sezonet e mëparshme, garuesit do të filmohen gjatë qëndrimit në një kompleks apartamentesh.

A do të ketë ndonjë ndryshim tjetër në format?

Në njoftimin e tyre për sezonin e ri, Netflix premton se këtë vit do të sjellë disa kthesa të papara. Kjo është tipike për shfaqjen për t'i mbajtur gjërat të freskëta. Për shembull, në sezonin 5, të gjithë garuesit ishin beqarë.

Sigurisht, Netflix nuk po jep ende asnjë sekret. Por shikuesit që humbën formatin unik të The Circle gjatë kësaj pauze të gjatë mund të marrin frymë lehtë. Qiramarrësit kryesorë të shfaqjes, si peshkimi i mustakëve, janë ende shumë në lojë.

Lajmet e transmetimit të sezonit 6

Jemi ende në pritje për të parë #CircleFam-in e ri. Anëtarët e kastit të sezonit 6 nuk janë shpallur ende. Megjithatë, është e mundur që të rikthehen veçoritë nga pesë sezonet e para. Për shembull, ylli i sezonit 1, Shubham Goel u rikthye sezonin e kaluar. Një tjetër kthesë argëtuese në sezonin e pestë ishte se garuesit e eliminuar më parë u kthyen si mustak.

Tifozët e vjetër me siguri do të donin të shihnin yjet e Circle si Joey Sasso, Nick Uhlenhuth dhe Chloe Veitch të kthehen përsëri. Gjithashtu, do të ishte mirë që kampionët e origjinalit në Mbretërinë e Bashkuar, si dhe të dalluarit e The Circle France dhe Brazil, të provonin dorën e tyre në lojën në SHBA.

Janë shfaqur edhe garues nga seriale të tjera konkursi televizive realiste, si Brett Robinson nga Big Brother. Për të mos përmendur, Sezoni 4 shfaqi legjendat e muzikës pop, Mel B dhe Emma Burton të Spice Girls. Pra, asgjë nuk është jashtë tryezës. Sigurisht, kjo do të thotë gjithashtu se ka shumë mundësi për peshkim mustakësh.

Po sezoni 7?

Netflix tashmë ka rinovuar The Circle për sezonin 6 dhe 7. Kjo u njoftua në nëntor 2023. Megjithatë, për momentin, nuk ka asnjë tregues se kur mund të ketë premierë sezoni i ardhshëm. Në të kaluarën, ka pasur dy stinë në vit kalendarik. Pra, është e mundur që Sezoni 7 mund të jetë i disponueshëm për t'u transmetuar para fundit të 2024.

Për ata që janë të rinj në serial dhe duan të arrijnë përpara premierës së 17 prillit, pesë sezonet e para janë aktualisht në dispozicion për t'u transmetuar në Netflix.