Sezoni 9 i Poshtë Deck Med: Kush është shefi Johnathan Shillington?

Klea

Sezoni 9 i Poshtë Deck Med: Kush është shefi Johnathan Shillington?

Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 9 do të drejtohet nga Shef Johnathan Shillington në galeri. Edhe pse ai është një fytyrë e re në këtë serial të suksesshëm Bravo, ai nuk është një i ri në industrinë e jahteve. Kjo do të thotë që ne (shpresojmë) nuk do të shohim biftekë të pjekur në mikrovalë, shkrirje në pjekje, peshq të konservuar, apo edhe një çaj të zier. E hirshme, kemi pasur disa kuzhinierë shumë të këqij gjatë viteve, a?

Por kush është Johnathani? A do të jetë ai një problem, apo do të sjellë kënaqësinë? Dhe gjithashtu, me kë do të jetë më i mirë ai në sezonin 9 të BDM? Më lejoni t'ju derdh një filxhan të shpejtë Joe Xhonatani këtu tani.

Përvoja e punës së Johnathan

Sipas Johnathan's Bravo bio, ai ka shtatë vjet përvojë në këtë industri. Tani, ai po sjell ekspertizën e tij në bordin e jahtit motorik Mustique. Sa i përket aftësive të tij, për momentin, faqja e tij profesionale në Instagram është private, kështu që nuk mund të gërmoj përreth dhe t'ju bëj të ditur se si prezantohen pjatat e tij. Megjithatë, në faqen e tij personale, ai ka disa imazhe të shpërndara aty-këtu, dhe nga sa mund të them, njeriu ynë është në receta shumëngjyrëshe, të shëndetshme, të stilit nga ferma në tryezë.

Dhe verë. Dhe gjithashtu Speedos.

Biografia profesionale e Johnathan thotë se ai është një “Kuzhinier i Jahtit” dhe një “Arkitekt Kuzhine”. Ai gjithashtu është renditur këtu si një “Empath Twerking”. Në faqen e tij publike, pashë disa nga tregimet e tij dhe hashtag-u #twerkingchef është mjaft dominues. Pra, tani për tani, gjithçka që mund të mbledh është se ne kemi një empati argëtuese dhe me përvojë (për kombin e pasëm) që vjen në bord për të banuar në galerë gjatë Sezonit 9 të Below Deck Med.

Fakte zbavitëse nga fleta e preferencave të Johnathan

Çdo sezon, Bravo bën një punë mjaft të mirë në prezantimin e ekipeve të tyre më të fundit. E përmbledhur pothuajse si fletët individuale të preferencave, rrjeti poston fakte të rastësishme për çdo anëtar të ri të kastit në internet. Këtu janë detajet kryesore që Johnathan dha për ne në lidhje me pëlqimet, mospëlqimet e tij dhe gjithashtu qytetin e tij të lindjes.

Ky kuzhinier i ri do të vijë tek ne drejtpërdrejt nga Roseau, Dominica. I lindur më 7 korrik, Johnathan është një kancer. Pra, nëse i përkisni shenjave të zodiakut, lëreni këtë fakt të udhëheqë proceset tuaja të të menduarit për atë që ai mund të sjellë në tryezë, përveç ushqimit të tij.

Në aftësitë e tij të veçanta të listuara, Johnathan tha, “Twerking, kënduar, gatim i të gjithë ushqimit dhe dizajnit. Unë jam gjithashtu i shkëlqyer në thekse.” Mirë tani. Por, a do të thotë kjo se Johnathan mund të vijë për kurorën e Bugsy Drake si adhuruesi ynë i fundit i tavolinës?

Ashtu si të gjithë ne që jemi mbledhur këtu sot, Johnathan është një adhurues i madh i të gjitha gjërave Bravo. “Shtëpiake të vërteta, Syri Queer [for the Straight Guy], Top Chef, and Project Runway” renditen të gjitha si seritë e tij të preferuara. Një tjetër nga të preferuarat e tij është “mami. Gilly është shkëmbi im dhe nxitësi i tifozëve më të mirë që mund të kërkojë dikush,” zbuloi ai ëmbël.

Së fundi, nëse përfundoni duke rënë në dashuri me këtë kuzhinier të ri dhe dëshironi ta çoni Johnathan në një udhëtim fantastik pasi të përfundojë ky sezon, ai gjithashtu ka preferenca në vendet e tij kryesore të dëshiruara. “Unë e dua Polinezinë Franceze dhe ishujt Tuamotu. Të dyja janë, fjalë për fjalë, parajsë në Tokë,” thotë ai. Njësoj. Pra, tani duhet të më marrësh edhe mua.

Çfarë ngacmon shikimi i fshehtë për Johnathan

Shikimi i parë i Johnathan vjen në shikimin e fshehtë të Sezonit 9 të BDM. Këtu, ai është duke ecur deri në jaht i veshur me një bluzë të zezë, duke u emocionuar. Sa i përket përshtypjeve të tij të para për shtëpinë e tij të përkohshme, Johnathan bëri shaka në biografinë e tij duke thënë se “ajo është një vajzë e lezetshme, e madhe, e vjetër, e cila ndoshta ka nevojë për një ndryshim të fytyrës”. Por më pas, biografia e tij në Instagram fillojnë të tingëllojnë të vërteta, pasi kamerat prehen në galerinë, ku ai po bën lëvizje gjatë punës.

Jo çuditërisht, duke lëvizur menjëherë pas tij është Aesha Scott. Mënyra se si shpresoj që këta të dy të jenë vazhdimisht të fortë gjatë gjithë këtij sezoni… Në tërësi, kjo ekskluzivitet është bërë e errët dhe toksike kufitare kohët e fundit. Ne meritojmë argëtim, gjëra të këndshme, kështu që ju lutemi lëvizni, jahtet.

Pas rrotullimeve të tij në galerë, Johnathan shfaqet përsëri, por këtë herë, ai qëndron jashtë, duke i shërbyer një grupi të ftuarish charter, duke shpjeguar se ai është “vetëmësuar”. Fatkeqësisht për të, skena tjetër në të cilën ai shfaqet tregon një të ftuar (të mundshëm) kryesor që i thotë shefit të tij, i njohur si Kapiteni Sandy Yawn, se “ushqimi ishte vetëm në rregull”. Menjëherë, Johnathan shfaqet përsëri në kornizë, duke u tallur “dreq” në një rrëfim.

Në përgjithësi, ky sezon duket se mund të bëhet dramatik. Por nga ajo që është publikuar deri më tani, Johnathan nuk duket të jetë një nga nisësit kryesorë të problemeve. Unë e dua atë për të.