Sezoni 9 i Mesdheut poshtë Deck: Kush është Nathan Gallager?

Klea

Sezoni 9 i Mesdheut poshtë Deck: Kush është Nathan Gallager?

Nathan Gallager po vjen në bord Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 9 si një nga deckhands më të rinj të këtij sezoni. Ai ka përvojë dhe nga sa mund të mbledh, ai do të jetë një i ri i punësuar argëtues. Nëse marka e tij është apo jo një lloj argëtimi pozitiv apo negativ, unë ende nuk mund ta deshifroj. Por sido që të jetë, për sa kohë që Nathani është një skuadre e fortë, çfarë mund të shkojë keq, apo jo?

Fjalët e fundit të famshme. Unë jam i vetëdijshëm.

Kjo tha, kush është Nathan? Çfarë mund të presim të shohim nga ky fillestar i Below Deck Med? Dhe për më tepër, si një email i bezdisshëm në lidhje me punën që pëlqen të pyesë, a do ta gjejë BDM mirë këtë deckie?

Përvoja e punës së Nathan

Ndërsa bashkëpunëtorët e Nathan-it kanë të paktën tre vjet përvojë në industrinë e jahteve, Nathan arrin në bord vetëm me dy. Sipas biografisë së tij Bravo, ai është i apasionuar pas kësaj industrie megjithatë, pasi i pëlqen “Çdo gjë që ka të bëjë me varkat!” Shpresojmë, ky pasion i tij përkthehet në një pozicion të sigurt në bordin e jahtit motorik Mustique, pavarësisht statusit të tij më të gjelbër në ekipin e tij.

Duke folur për bandat e tij të gjelbra, në Insta-n e tij, Nathan nuk ka një ton imazhesh që lidhen me kohën e kaluar në ujërat ndërkombëtare. Megjithatë, ai ka disa nga mbi 180 javë më parë që përmbajnë jahte, dhe poshtë njërit, ai shkroi “Mezi pres të kthehem në të”. Nën një tjetër, ai thjesht tha “Gjë e sezonit”.

Me gjasë për shkak se ai është më i ri, Nathan nuk është ende si dikush i lodhur nga zgjedhjet e tyre të karrierës, si shumë prej nesh, pasi ai ka vetëm gjëra pozitive për të thënë për industrinë e tij. “Ju mund të bëni miq me njerëz me të cilët nuk do të bënit kurrë miq në jetën normale,” shpjegon ai. Aw. Kjo është e mirë dhe shpresoj që pasi të përfundojë sezoni 9, ai ende ndihet i njëjtë.

Nëse jo, gjithçka mirë, pasi drama e të tjerëve më bën të ndihem më mirë për jetën time. Kështu që unë do ta lejoj.

Fakte zbavitëse nga fleta e preferencave të Nathan-it

Poshtë Deck do të ishte një rrëmujë pa fletë preferencash. Këto formularë të plotësuar i bëjnë kuzhinierët të dinë se çfarë të gatuajnë dhe çfarë jo. Ata gjithashtu paralajmërojnë ekipet e kuvertës se çfarë lodra uji duhet të përgatisin, nëse ka. Sa i përket ekipit të brendshëm, preferencat e të ftuarve i bëjnë të ditur se cilat pije të shërbejnë dhe përfshijnë gjithashtu kërkesat absurde të mysafirëve të tyre, të tilla si vetëm gomat e bardha, por i bëjnë ato të disponueshme 24/7.

Ashtu si me të ftuarit e tij që vijnë në bord, Bravo gjithashtu pëlqen që çdo anëtar i kastit, si i riu ashtu edhe ai i rikthyer, të plotësojë një pyetësor të shkurtër shumë përpara se të transmetohet sezoni i tyre. Në Nathan, ai ka disa gjëra të listuara që e bëjnë atë të lumtur. Një nga këto është “udhëtimi”, megjithëse ai nuk mund ta bëjë këtë aq shpesh. Në vend të kësaj, ai po punon, duke vënë në dukje se “aktualisht po kursen për një shtëpi në Spanjë”, kështu që “koha e tij e pushimit është e kufizuar”.

Kur nuk punon, po shton shikueshmërinë e Bravos. Seriali i tij i preferuar në këtë rrjet janë “[The] Ekskluziviteti Below Deck dhe Summer House.” Interesante. Kini parasysh, Bravo, pasi Nathan tani mund të jetë një tjetër anëtar i kastit të kryqëzuar, duke lënë tropikët pas për Winter House.

Megjithatë, ajo që jam më i emocionuar është se Nathan-it i pëlqen “Të bëjë njerëzit të qeshin”. Po të lutem. Ne kemi pasur shumë sezone të zymta, toksike në BDM, kështu që unë jam këtu për humor.

E dini për çfarë është Nathan këtu? Këshilla. Në fakt, ai sapo zbuloi se “Këshillat që kam marrë gjatë kohës që isha në Mustique (janë më të mëdhatë). Unë kurrë nuk kam marrë këshilla të tilla në jetën time.” Duket sikur kjo ekuipazh e di se si t'i trajtojë mirë mysafirët e tyre, që shpresojmë të barazohet me një sezon argëtues 9.

Çfarë ngacmon shikimi i fshehtë për Nathan

Në shikimin e fshehtë të Sezonit 9 të Below Deck Med, Nathan shihet për herë të parë, duke qëndruar menjëherë pas Aesha Scott. Ndërsa ajo thyen atë që duket të jetë një gotë vere, krahët e Nathan ngjiten pas kokës së tij, i pasigurt për të qeshur se çfarë të bëjë më pas.

Në klipin e tij të radhës, Nathan ka veshur më të mirat e tij të viteve 80, që do të thotë një triko rozë e nxehtë, geta jeshile dhe një bluzë vjollce me mëngë të gjata. Në mes të këmbëve të tij ka një lloj brezi të bardhë vezullues, të cilin ai po e drejton me mjeshtëri nëpër kërcellet e tij në një mënyrë të ngjashme me festën.

Për më tepër, duket se Nathan dhe Gael Cameron, kolegët e tij, do të afrohen shumë këtë sezon. Në një skenë, ne dëgjojmë Aesha duke thënë se ai “dhe Gael u bashkuan në ijë mbrëmë.” Kamera më pas tregon çiftin të ulur në stolat e barit jashtë jahtit, të përkulur drejt tjetrit. Në përgjigje, Nathan shpjegon “Ne jemi miqtë më të mirë. Cfare mund te them?”

Më pas ai vazhdon ta puthë në një taksi. Mjerisht për të, ajo tërhiqet duke thënë “më fal”. Oh.

Një tjetër linjë historie që mund të jetë e keqe përfshin një punë ekipore që nuk e bën ëndrrën e kapitenit Sandy Yawn. Pasi i është thënë se çfarë të bëjë në kuvertë, Nathan shkon te rrëfimi i tij, duke theksuar se “mikromenaxhimi, është i bezdisshëm”. Në fund të këtij vështrimi të fshehtë, Nathan edhe një herë pohon se gjërat në kuvertë janë “fatastrofë e tmerrshme”.

Më numëro, Nathan.