Sezoni 9 i Mesdheut poshtë Deck: Kush është Gael Cameron?

Klea

Sezoni 9 i Mesdheut poshtë Deck: Kush është Gael Cameron?

Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 9 do të shfaqë një grup fillestarësh së bashku me yjet e rikthyer, Captain Sandy Yawn dhe Chief Stew Aesha Scott. Qarkullimi i madh i aktorëve nuk është krejtësisht befasues pas reagimit të ashpër ndaj sezonit 8 të BDM. Një nga grupet e reja në ekipin e sezonit 9 është Gael Cameron.

Përveç kastit kryesisht të ri, ky sezon është vendosur në një varkë të re, Mustique, në Athinë, Greqi. Gaelit i bashkohen kolegët e rinj Nathan Gallagher dhe Joe Bradley. Jo, nuk ka një kryqëzim Southern Hospitality/Below Deck Med. Kjo Joe Bradley vjen nga Spanja. Të tre duart e reja të “Below Deck Med” duket se shkojnë mirë, duke i thënë njëri-tjetrit “Ju jeni më të mirët” në trailerin e Sezonit 9.

Para prezantimit zyrtar të Gael në premierën e Sezonit 9, ja gjithçka që dimë për anëtarin e ri të kastit.

Kush është Gael Cameron?

Anëtarët e rinj të kastit të Below Deck Med vijnë nga i gjithë bota, nga Dominika në Spanjë në Afrikën e Jugut. Gael është i vetmi fillestar që vjen nga Sydney, Australi. Profili i saj në Facebook tregon se ajo ka studiuar në Universitetin e Teknologjisë në Sydney.

Sipas Instagramit të saj, baza e saj aktuale është Los Angeles. Ajo ka lindur më 14 maj dhe ylli i saj është Demi.

Cila ishte përvoja e Gaelit përpara Below Deck?

Gael ka tre vjet përvojë në industrinë e jahteve.

Kur u pyet për historinë më të çmendur të charter-it deri më tani në karrierën e saj, Gael kujtoi për Bravo: “Më kanë lënë një grup të tërë një ditor vetëm për të parë se kanë lënë dikë me kokën në tualet”.

Përveç përvojës së saj në jahte, Gael's ka punuar edhe si modele ndër vite. Profili i saj në LinkedIn tregon se ajo është modeluar në Australi me një kontratë të Elite Models Management që nga viti 2019. Në trailer, Aesha tregon se sa të nxehta janë Gael dhe bashkëpunëtorët e saj në Mustique.

Sa i përket njohjes së saj me Bravo, Gael tha se ajo shikon ekskluzivitetin e Real Housewives.

Cilat janë disa nga gjërat e preferuara të Gaelit?

Kur ajo nuk punon, Gael tha se mënyrat e saj të preferuara për të kaluar kohën e lirë janë “zhytja falas, zhytja në skuba dhe të ngrënit”. Në Instagramin e saj, Gael ndan mijëra bobina të kohës së saj të zhytjes në skuba, duke shfaqur pamje të jashtëzakonshme të pamjeve që sheh nën ujë. Madje, ajo e kapërceu frikën nga peshkaqenët dhe këto ditë noton në mënyrë paqësore përkrah tyre.

Gael gjithashtu poston shpesh për vendet e mahnitshme në të gjithë botën ku ajo mund të udhëtojë. Instagrami i saj tregon udhëtime në Bali, Kajro, Norvegji, Maltë dhe shumë destinacione të tjera ziliqare. Kur u pyet për vendin e saj të preferuar që ajo ka vizituar, Gael tha, “Tajlandë. Uji është i bukur, ushqimi të vret dhe atmosfera është zhurmë.

Çfarë drame mund të presim nga Gael në sezonin 9 të BDM?

Duke gjykuar nga traileri, ka një tension serioz romantik midis Gaelit dhe kolegut të ri, Nathan Gallagher. Gael dhe irlandezi thuhet se janë të lidhur në ijë. Megjithatë, Nathan përpiqet ta minimizojë atë, duke këmbëngulur se ata janë thjesht miqtë më të mirë. Pamjet tregojnë se ata janë shumë komod në një makinë. Në fakt, ata pothuajse puthen – përpara se Gael të tërhiqet dhe të kërkojë falje. Duke i shtuar dramës, duket se Gael ka gjithashtu një të dashur në shtëpi. Ajo është shfaqur gjithashtu duke qarë, duke përfshirë një telefon celular dhe duke pranuar se ka pasur vështirësi.

Duke folur për Bravo përpara sezonit, Gael foli për anët negative të linjës së saj të punës. “Aq sa duket si një punë e ëndrrave, ne bëjmë sakrifica. Ne jemi larg miqve dhe familjes për vite me radhë ndonjëherë dhe mbajtja e një marrëdhënieje të shëndetshme në distancë mund të jetë shumë sfiduese.” Në një bisedë me Joe Bradley në fund të trailerit, Gael thotë se herën e fundit që bëri në distanca të gjata, pothuajse mori një unazë. Joe në mënyrë qesharake dëgjon gabimisht “ka marrë një unazë” si “gonorre”.

Të paktën Gael nuk duket të jetë një nga anëtarët e rinj të ekuipazhit që konkurron për dashurinë e Joe në trekëndëshin e fundit të dashurisë Below Deck. Bazuar në aktivitetin e rrjeteve sociale, duket se ajo ka krijuar një miqësi me një nga interesat e dashurisë së Joe, Elena Dubaich. Elena, e cila më parë ishte në dy episode të sezonit 7 të BDM, komenton në postimet e Gael në Instagram. Gael postoi gjithashtu disa histori në Instagram të të dyve duke u shoqëruar. Në Instagramin e Gaelit komenton edhe Bri Miller, e cila duket se po përplaset me Elenën.

Sigurohuni që të shikoni Gaelin dhe të rinjtë e tjerë në një aventurë greke të përshtatshme për perënditë kur sezoni 9 i Below Deck Med të ketë premierë më 3 qershor.