Sezoni 8 i Shtëpisë Verore Momentet më të mira të Lindsay Hubbard

Klea

Sezoni 8 i Shtëpisë Verore Momentet më të mira të Lindsay Hubbard

Që nga sezoni 1 i Shtëpi verore, Lindsay Hubbard ka pasur ulje-ngritje kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e saj ndërpersonale në shtëpinë e përbashkët të pushimeve. Guruja e PR e kthyer në një influencuese të mediave sociale nuk ka shmangur kurrë që t'i lëshojë ndjenjat e saj të vërteta, shpesh duke u “aktivizuar” me bezdinë më të vogël. Por sezoni 8 u tregoi shikuesve një Lindsay të re. Një lloj. Një që po aktronte e emocionuar për t'u martuar dhe investoi në të ardhmen e burrit të saj së shpejti.

Nusja e arratisur

Pas disa të premteve luftimesh të vazhdueshme me Carl Radke, Lindsay kishte mjaft. Në një mënyrë mjaft dramatike, Lindsay doli me vals nga shtëpia dhe fjalë për fjalë rrëshqiti përmes portës së rojës për të filluar të ecë në rrugën kryesore. Lindsay jo vetëm që po punonte me një fustan veror elegant jeshil, por ky ishte fillimi që Carl të ishte i sinqertë për të me prindërit e tij. Pas kthimit të Lindsay, Amanda Batula pyet: “Ti po ecje në anë të rrugës?” Për të cilën Lindsay përgjigjet rastësisht: “Po. Dhe gati sa nuk u godita nga një kamion postar.” Sinqerisht, lindja ishte gjithçka, sikur kjo të ishte pjesa më e keqe e ditës së saj – shkoni shikoni klipin.

Gruaja e Stepford

Ndërsa Lindsay dhe Carl vazhduan të kishin një tjetër grindje, këtë herë për mënyrën se si të ishin të ndjeshëm, OG ishte thjesht i rraskapitur nga fyerjet. Por Lindsay nuk ishte e pafajshme që e goditi edhe Karlin, le të jemi të sinqertë. Carl vazhdonte të thoshte vazhdimisht se si ai kishte nevojë që Lindsay të ishte “e butë”, duke nënkuptuar që ajo nuk ishte as e sjellshme dhe as mbështetëse. Kur Lindsay u përpoq të shpjegonte se këto terma ishin fyese, ai u dyfishua, duke thënë se kjo ishte ajo që donte nga partneri i tij. Askush që nuk tërhiqej nga një debat, Lindsay e mbylli fjalën njëherë e përgjithmonë Carl, duke thënë: “Fjala që unë mendoj se po kërkoni është se keni nevojë për një grua Stepford. Dhe unë kurrë nuk do të jem ai person. Ju po më kërkoni të jem dikush që nuk jam.”

Lindsay përballet me Sharon

Shikuesit e Shtëpisë Verore shikuan teksa Lindsay përpiqej të shijonte ditën e saj të veçantë që supozohej të ishte e gjitha për të. Por ajo kishte një majmun në shpinë për të cilin duhej të kujdesej. Lindsay sapo kishte mësuar se prindërit e Karlit nuk ishin në mbështetje të bashkimit të tyre. Thënë kjo, ata mund të kishin pasur arsye për të mos qenë. Shikimi i Lindsay-it në pritë ndaj Sharonit ishte kulmi i asaj feste për mua, por jo për shumë. Në vend që ta bënte bisedën private jashtë ekranit, Lindsay e kapi demin nga brirët dhe i adresoi çështjet. Po, le ta poshtërojmë Sharon në televizionin kombëtar në vend të kësaj! Gjithashtu nuk ka kaluar pa u vënë re fakti që ajo i ka dhënë një sy kameramanit duke thyer murin e katërt.

Disa shikues menduan se lëvizja ishte e keqe, por unë mendoj se ishte një lojë fuqie. Një lojë pushteti që mund ta ketë lënë Linds mënjanë në disa fusha. Mbani në mend, ish-i i Carl nuk është përgjegjësi e Sharon. Lindsay mendoi se Carl i tha asaj një version specifik të asaj që ndodhi. Pse do të ishte mirë që Carl ta bënte këtë bisedë me nënën e tij dhe Lindsay të shmangej për të bërë të njëjtën gjë? Dua të them sepse mendoj se Carl nuk i lejohet të flasë me familjen e tij, sipas Lindsay! Unë e admirova se sa i drejtpërdrejtë ishte pronari i Hubb House me të gjithë bisedën. Dukej super e pjekur për të mos e falsifikuar dhe buzëqeshur.

Ribashkimi i Lindsay ia kthen duartrokitje

Bravo sapo hodhi një vështrim të fshehtë për ribashkimin e Shtëpisë Verore, por fansat tashmë e dinë se do të jetë një gjë e keqe. Ndërsa Carl po liston se ai pagoi “gjysmën e qirasë për nëntë muaj”, Lindsay e ndërpret, duke e pyetur: “A doni një përkëdhelje pas shpine për këtë?” kryesisht sepse ai ishte ende me qira, kështu që nuk ishte një arritje e tillë që ai po e bënte atë.

Lindsay-it nuk i ka mbetur asnjë lak

Skena hapëse e finales së sezonit tregoi Lindsay dhe Carl përsëri duke u grindur. Këtë herë, Carl ngriti zërin dhe Lindsay u largua nga skena. Ndërsa po fliste për Danielle Olivera dhe Gabby Prescod, ajo vuri në dukje, “Unë jam duke u përkëdhelur. Ky burrë dhe 10 muaj ftohje në shtëpi si të përpiqet të mendojë për atë që donte të bënte. Dhe tani thjesht nuk e kam përkëdheljen brenda meje. Përkëdhelja është larguar. Nuk e duroj dot fytyrën e tij tani.” Vajza, ti dhe unë të dy! Faleminderit Zotit, Karli kishte mendjen e duhur për t'i dhënë fund gjërave!

Ndihuni me Summer House në Peacock.