Sezoni 8 i Shtëpisë Verore: Kyle Cooke ngacmon 'Lufta të mëdha si vullkane' midis Carl Radke dhe Lindsay Hubbard

Klea

Sezoni 8 i Shtëpisë Verore: Kyle Cooke ngacmon ‘Lufta të mëdha si vullkane’ midis Carl Radke dhe Lindsay Hubbard

Shtëpi verore është kthyer për një sezon të ri. Nëse dikush ende pyet pse Karl Radke i dha fund fejesës me Lindsay Hubbard vetëm disa javë para dasmës së tyre vjeshtën e kaluar, sezoni 8 duhet të sjellë pak qartësi. Sipas Carl, ai dhe Lindsay kishin probleme në muajt e verës. pa shaka! Pyetja e vetme që kam është se pse ata u fejuan ndonjëherë në radhë të parë.

“Gjërat që ishin gjithmonë aty përballë nesh,” pranon ai, “ishin një bisedë e vazhdueshme. [There were] gjëra për të cilat duhej të punonim dhe të kuptonim më mirë për njëri-tjetrin… Financat, karriera… Çdo çift ka gjëra që po ndodhin, por këtë verë, do ta shihni që të luhet nga afër.”

Shokët e shtëpisë së Carl dhe Lindsay kishin një vend në rreshtin e parë të aksionit. “Kishte luftime të mëdha, si vullkane,” thotë Kyle Cooke.

Kyle pa “flamuj të kuq” në marrëdhënie

Kyle thotë se pa “flamuj të kuq” në marrëdhënien që datojnë që nga “dy muajt e parë të takimit të tyre”. Epo, duh. Të gjithë i pamë ata flamuj. Ata kishin madhësinë e Teksasit.

“Kam parë gjëra që më shqetësonin,” thotë Kyle për People. “Por si e gjeni kohën dhe vendin e duhur për t’u përballur jo vetëm me Carl, por edhe me Lindsay? Këta janë të dy miqtë e mi dhe … ju nuk doni të … thoni diçka që mund të rrezikojë miqësitë tuaja. Ndonjëherë nuk jam shumë elokuent me kohën time ose me formulimin tim, kështu që më duhet të zgjedh dhe të zgjedh betejat e mia.”

Edhe pse themeluesi i Loverboy e di se çdo marrëdhënie ka problemet e veta, ai pranon se ato të Carl dhe Lindsay ishin “më të mëdha se shumica”. Megjithatë, ai kurrë nuk priste që ata të anulonin dasmën e tyre në Meksikë.

“Sinqerisht mendova se do ta kalonin akoma këtë, sepse e dija që e donin njëri-tjetrin,” thotë ai. “E dija se ekzistonte kjo miqësi. Sado e çmendur të tingëllojë, është shumë më e vështirë të kesh vetëdije … të anulosh një martesë sesa të propozosh.” Jam 100% dakord me këtë. Karlit iu desh guxim që të ulte Lindsay-in dhe t’i anulonte gjërat, veçanërisht duke ditur se sa e paqëndrueshme mund të jetë ajo. Nuk e fajësoj që ka kamera (dhe siguri) atje.

A lëviznin shumë shpejt?

Disa nga miqtë e tyre të ngushtë shprehën shqetësimin se sa shpejt po përparonte lidhja kur Carl propozoi martesë pas më pak se një viti lidhjeje. Në krye të kësaj liste ishte BFF e Lindsay, Danielle Olivera, e cila pati një shpërbërje në ekran në festën pas fejesës së tyre në fund të verës.

Nga ana e tij, Carl thjesht po përpiqet të bëjë paqe me të kaluarën dhe të ecë përpara. “Sigurisht, ka gjëra në të kaluarën time që do të doja t’i kisha bërë ndryshe,” thotë ai. “Por unë mendoj se thjesht do të çmendesh duke u përpjekur të ripërsëritesh dhe të riprodhosh. Gjërat u zhvilluan ashtu siç bënë. Nuk mund të kthehem pas dhe të ndryshoj kohën. Unë isha një person tjetër dy vjet më parë… [and] mund të bëj vetëm atë që mundem sot [to move toward] shërim… Unë patjetër mësova shumë.”

Sezoni 8 i “Summer House” ka premierë sonte dhe do të transmetohet të enjten në orën 21:00 në Bravo.