Sezoni 5 i Jahtit Poshtë Deck Sailing: Gjithçka që ka rrjedhur

Klea

Sezoni 5 i Jahtit Poshtë Deck Sailing: Gjithçka që ka rrjedhur

Franshiza Below Deck në Bravo ka lançuar shumë spin-off të suksesshëm që nga fillimi i saj në 2013. Një nga këto spin-off është Jahti me vela poshtë kuvertës, i cili sapo ka përfunduar transmetimin e sezonit 4. Në këtë serial, kapiteni Glenn Shephard drejton me besnikëri ekuipazhin e tij çdo sezon në bordin e jahtit me vela Parsifal III. Që nga sezoni 2, Shefi Stew Daisy Kelliher, Oficeri i Parë Gary King dhe Kryeinxhinieri Colin MacRae i janë bashkuar kapitenit Glenn për xhirime.

Këto tre jahte tani janë bërë fytyrat e Below Deck Sailing Yacht. Miqësia e tyre e lidhur ngushtë dhe batutat lozonjare kanë bërë gjithmonë një televizion të mrekullueshëm. Sidoqoftë, sezoni 4 ishte i ashpër për këtë treshe besnike. Gjatë ribashkimit të sezonit 4, u bë e qartë se disa prej këtyre miqësive u prishën pa u riparuar.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë për të ndihmuar në zbërthimin e kësaj: flirtimi i gjatë i Daisy dhe Gary erdhi në krye. Kjo ishte për shkak të zbulimit “të rastësishëm” të Gary-t të takimit fizik të tij dhe Daisy-t ndërmjet sezoneve 3 dhe 4. Ky lajm erdhi si një tronditje për Colin-in, pasi ai dhe Daisy po hynin në një udhëtim me varkë kur ndodhi kjo zbulesë.

Gjatë ribashkimit, Daisy dhe Colin që nga ndarja e tyre hodhën gurë njëri-tjetrin, duke fajësuar secila si shkak mungesën e besimit. Të dy nuk janë më të afërt. Megjithatë, Gary është ende mik me të dy kolegët e tij.

Aktualisht, fansat e Below Deck i kanë sytë hapur për shenjat e xhirimeve të Sezonit 5. Imazhet e një ekuipazhi së bashku me Parsifal III janë marrë (dhe janë shpërndarë). Fans të tjerë kanë pësuar zhytje të thella në mediat sociale për të zbuluar anëtarët e rinj të mundshëm të kastit. Me këtë në mendje, këtu është gjithçka që është zbuluar në lidhje me Sezonin 5 të Yacht Sailing Below Deck.

Vendndodhja e xhirimeve

Muajin e kaluar, një fans i ka rënë në sy Parsifal III i ankoruar në Ibiza. Imazhet e kësaj anije famëkeqe u shpërndanë menjëherë në nënreditin Below Deck. Në bord mund të shihet edhe një ekip filmi duke kapur pamjet. Menjëherë pasi u nda kjo, një tjetër fans në një lundrim në Ibiza vuri re Parsifal III me një grup të ftuarish charter në brigjet e një fshati të Ibizanit.

Me këto dy pamje në mendje, Ishujt Balearik janë ndoshta vendndodhja e Sezonit 5.

Janë parë vetëm dy anëtarë të kastit të kthyer

Ndërsa mund të supozojmë me siguri se Kapiteni Glenn do të kthehet për Sezonin 5, anëtarët e tjerë të kastit kanë mbajtur një pikëpyetje të madhe pas dramës së Sezonit 4. Thënë kështu, disa ditë pas zbulimit të Parsifal III, fansat zunë sytë një kast të ri duke ngrënë darkë në një qytet të Ibizanit, Dalt Vila. Brenda imazhit shihen qartë Gary dhe Daisy. Kolin mungon dukshëm.

Nëse ka ndonjë Colin stan që e lexon këtë, me shpresë që Colin thjesht po pushon në bord dhe jo në këtë darkë, kam një lajm të keq. Online, Colin po shpërndan video në kanalin e tij në YouTube, Parlay Revival. Këto video tregojnë se Colin aktualisht po lundron përtej Oqeanit Paqësor me Catamaran-in e tij. Meqenëse Ishujt Balearik janë të lidhur me Oqeanin Atlantik, kthimi i Colin për sezonin 5 nuk ka gjasa.

Sa i përket aktorëve të tjerë të sezonit 4, imazhet që bëjnë xhiron nuk shfaqin asnjë nga fytyrat e tyre. Sidoqoftë, Deckhand Alex Propson në të vërtetë njoftoi gjatë ribashkimit se do të shfaqet në një tjetër shfaqje hit Bravo. Alex po i bashkohet kastit të sezonit 3 të Winter House.

Bazuar në imazhet e zbuluara, duket se Daisy dhe Gary do të jenë fytyrat e vetme që do të kthehen nga Sezoni 4. Tifozët Detektivët brenda të njëjtit subreddit, megjithatë, kanë zbuluar dy nga identitetet e mundshme të ekuipazhit të ri, duke pretenduar se një nga biondet duket të jetë Danni Warren. Shënim anësor, Instagrami i Danni së fundmi ndoqi Gary.

JO, Danni, ik.

Danni ndjek gjithashtu shefin e kuzhinës Cloyce Martin, anëtarët e fundit të të cilit janë njerëz të vendosur aktualisht në Ibiza. Nëse Chef Cloyce do të shfaqet vërtet në Sezonin 5, ai do të ketë këpucë të mëdha për të mbushur nga shefja e Sezonit 4, Ileisha Dell. Duhet të theksohet, ndërsa këta 2 anëtarë të rinj të ekuipazhit nuk janë verifikuar, ngjashmëria e tyre ngjason me ato brenda imazhit të rrjedhur.

Një amvise do të miratojë Parsifal III

Ylli i Real Housewives of Dallas, Tiffany Moon, ka postuar imazhe të saj në bordin e Parsifal III në Ibiza javët e fundit. Në postimet e shumta të saj të përbashkëta me ushqime gustator, tavolina në plazh dhe perëndim të diellit mahnitës, fansat po peshojnë për të pyetur nëse ajo ishte me të vërtetë atje për xhirime. Ndërsa Tiffany nuk po u përgjigjet këtyre pyetjeve specifike, afati kohor i saj i postimit përkon me atë të orarit aktual të xhirimeve që po ndodh. Prandaj, është e arsyeshme që Tiffany ka të ngjarë të shfaqet në Sezonin 5.

Data e Premierës së Sezonit 5 – Një Supozim i Edukuar

Fansat e këtij seriali ka të ngjarë të presin për pak kohë që të transmetohen aventurat më të fundit të kapitenit Glenn. Nëse i përmbahemi orarit të tij tipik, Sezoni 5 i Jahteve me Lundrim Poshtë Deck do të fillojë të transmetohet diku rreth shkurtit – prillit të 2024.

Është një kohë e gjatë për të pritur përgjigjet, por ne do të presim.

NA TRUAN – ÇFARË JANË MENDIMET TUAJ PËR KËTO SENDE TË RRJEDHUR DHE CILAT JANË SHPRESAT TUAJA PËR SEZONIN 5?