Sezoni 2 i Luginës: Rregullat e pompës Yjet duhet të ndryshojnë shfaqje

Klea

Sezoni 2 i Luginës: Rregullat e pompës Yjet duhet të ndryshojnë shfaqje

Edhe pse kjo ndjenjë është e vërtetë prej javësh tashmë, shikuesit e Bravo janë ende duke u përpjekur të kuptojnë se si Sezoni 11 i Rregullat e Vanderpompës shkoi aq larg nga binarët. Prodhuesit vendosin të gjitha vezët e tyre në një shportë me shpresën që Tom Sandoval të jetë në gjendje të bëjë një hark shpengimi. Në vend që të mbështesnin Ariana Madix, shumica e anëtarëve të kastit me përjashtimin e Katie Maloney dhe James Kennedy, u përpoqën t'i jepnin Sandy një shans të dytë. Shikuesit u akorduan shpejt.

Megjithatë, Lugina doli të ishte një kalë me një ngjyrë tjetër. Askush nuk kishte shpresa të mëdha për spinoff-in, përfshirë këtë shkrimtar, por gabuam. Bravo u dhuroi fansave një shfaqje të re organike të mbushur me drama të mjaftueshme për të ngopur paletat tona të thata. Me Sezonin 2 zyrtarisht me dritën jeshile, pyes veten se kush do të bëjë kërcimin për të mbajtur gjallë karrierën e tyre televizive në realitet.

Tom Schwartz

E mbani mend kur Tom Schwartz dikur ishte i nxehtë? Pas disa vitesh të trazuara si ndihmës i Sandoval, shkëndija duket se e kishte lënë ish-modelin. Por më pëlqen të shoh mrekullinë e tij të një episodi në The Valley ndërsa ai fliste me Jax Taylor për lokalin e tij. Kështu që më bëri të mendoj. Po sikur Tom dhe Jo Wenberg ta zyrtarizonin atë në ndonjë univers alternativ? Do të doja të shihja Tom Crossover, të qetësohesha dhe të rilidhesha me Kristen Doute dhe Jax. Unë besoj se Schwartzy do të ishte një njeri krejtësisht i ri. Nuk është më paterica për Sandovalin dhe larg grupit të miqve që nuk ishin të gatshëm të ndryshonin. Por veçanërisht në një shfaqje pa ish-grua, mendoj se Tom mund të ketë një rilindje.

Gjithashtu, imagjinoni Schwartz-in me djemtë e Luginës. Ai do të lidhej menjëherë me Danny Booko – të dy shpirtra të ëmbël. Unë mendoj se Tom do të kishte gjithashtu një marrëdhënie të mirë pune me Jesse Lally. Të dy janë të sapo divorcuar dhe mund të krijojnë një shoqëri të mirë për humbjen e tyre të përbashkët.

Scheana Shay

Sezoni 11 i Vanderpump Rules më tregoi se njerëzit mund të ndryshojnë. Në librin tim, 180 më i madhi ishte Scheana Shay. Ajo nuk e lejoi më veten të kontrollohej nga askush në grup dhe filloi të merrte vendimet e saj, edhe nëse ato mund të ishin të gabuara. Por ajo që do ta bënte Scheana-n një opsion të shkëlqyeshëm të kryqëzimit është jeta e saj familjare. Brock Davies e rriti lojën e tij nga sezonet e mëparshme, ku ai nuk ishte i pëlqyer. Ish-lojtari i regbisë tregoi se ishte një familjar dhe një baba djallëzor.

Çifti pati disa biseda jashtëzakonisht serioze gjatë serialit, duke përfshirë Brock që përpiqej të gjente punë jashtë shtëpisë dhe Scheana u hap për OCD-në e saj pas lindjes. Sheesh tashmë është shoqe me Brittany Cartwright dhe Kristen, kështu që ajo nuk do të ishte thjesht vajza e re në grup. Unë gjithashtu mendoj se Scheana dhe Nia Booko do të bënin një çift miqsh të mrekullueshëm. Të dy kanë luftuar me “baby blues” dhe mendoj se shikimi i miqësisë së tyre do të ishte mjaft i vërtetë për shikuesit.

Lala Kent

Unë njoh shumë fansa që do të donin të shihnin kalimin e Lala Kent në The Valley. Unë nuk jam një prej tyre, por e kuptoj arsyetimin e tyre. Lala do të sjellë gjithmonë dramë në çdo emision që të jetë. Ajo është gjithashtu një nënë krenare, duke u larguar shumë nga ditët e dikurshme të festës si drejtuese e SUR. Gjatë sezonit të fundit të Vanderpump Rules, Lala foli për udhëtimin e saj të fertilitetit dhe dëshirën për të qenë sërish nënë. Fansat janë investuar në rrugëtimin e saj dhe kërcimi në spinoff nuk duket aq i jashtëzakonshëm.

Shikuesit e kanë parë tashmë Lalën si mysafire në sezonin premierë në festën e Brittany në pishinë. Dhe ajo nuk e goditi atë me të gjithë. Ajo dhe Xhesi u përleshën kur ai e quajti atë gruaja tjetër. Pra, ekziston tashmë një armiqësi e ndërtuar që mund të përdoret për të nxitur dramën. Unë gjithashtu imagjinoj nëse Janet Caperna-n do t'i kërkohet mbrapa, të dy do të kthejnë kokën. Nuk mendoj se Lala do të ishte një fanse e thashethemeve të fshehta të Xhenetit dhe me shumë mundësi do ta thërriste jashtë.

Ndërsa lista është e hapur për interpretim, unë besoj se këto zgjedhje janë më të mirat për një kryqëzim të përsosur. Më njoftoni nëse jeni dakord!

Ndihuni me sezonin 1 të The Valley në Peacock.