Sezoni 13 i RHOBH është sezoni më i mirë i Sutton Stracke

Klea

Sezoni 13 i RHOBH është sezoni më i mirë i Sutton Stracke

Paralajmërim për përmbajtjen: përmendje e shkurtër e vetëvrasjes.

Amvisat e vërteta të Beverly Hills yll Sutton Stracke ka qenë gjithmonë polarizuese. Gjatë sezonit 10, ajo u shtua si mike e kastit. Pastaj ajo u ngrit në një mbajtëse diamanti sezonin e ardhshëm. Sutton e ka zënë në skarë Erika Jayne për rrëmujën ligjore të burrit të saj të larguar, Tom Girardi. Aftësia e saj për t’i bërë pyetje Erikës tregonte se ajo nuk kishte frikë të përballej me bashkë-yjet e saj. Ndryshe nga disa anëtarë të tjerë të kastit që qëndruan të heshtur.

Por këtë sezon, Sutton erdhi në vetvete. Edhe shikuesit që fillimisht nuk ishin fansa filluan të ngroheshin me pjeshkën e jugut. Ja pse sezoni 13 është sezoni më i mirë i Sutton deri më tani.

Ajo është e hapur dhe e pambrojtur

Gjatë udhëtimit të zonjave në Barcelonë, Sutton u përgatit të lëshonte hirin e mentorit të saj, Merce Cunningham. Merce ishte një koreograf dhe balerin të cilin Sutton e takoi ndërsa punonte në kompaninë e tij të kërcimit. Merce udhëtoi në klasën e parë për në Barcelonë me një çantë Ziploc. I gjori Merce!

Sutton ishte emocional dhe i prekshëm kur ishte koha për të lëshuar hirin e Merce në detin poshtë. “Kur mora hirin e Merce-s, më shkoi mendja – kjo do të më bëjë të qaj tani; Nuk e di se çfarë nuk shkon me mua – [there have been] tre burra të rëndësishëm në jetën time,” shpjegoi Sutton në RHOBH: After Show. “Merce ishte njëri prej tyre, babai im ishte një tjetër dhe më pas Kristiani [Stracke]. Dhe më duhej t’i lija të shkonin.”

Ajo vazhdoi, “Më duhej ta lija martesën time. Dhe tani nuk e kisha hirin e babait tim… [but] ai ishte me mua,” shtoi Sutton. “Ishte koha.”

Në vitin 2016, Sutton dhe Christian u divorcuan. Ata ishin të martuar për 16 vjet. Tani që Christian po zhvendosej në Londër, Sutton do të ishte i pavarur. Epo, ai kontroll mujor i alimentacionit prej 300,000 dollarësh ndihmon. Cenueshmëria e saj për të hequr qafe dhimbjen nga divorci i saj ishte e ngjashme dhe reale.

Sutton është kthyer në skenën e takimit

Le te jemi te sinqerte. Bashkë yjet e Sutton RHOBH u shqetësuan kur mësuan se Sutton nuk kishte shënuar ende një takim të dytë. Pra, Sutton punësoi një mblesëri. Të shikoja Sutton-in duke i shënuar të gjitha kërkesat e saj ishte qesharake. Z. Right duhet të jetë i gjatë, i pashëm dhe të ketë disa para të tijat. Hyr në radhë, Sutton!

Shikuesit e panë Sutton në një takim të vështirë dhe ishte e çuditshme. Fatmirësisht, kjo mrekulli e vetë-shpallur me një takim më në fund arriti një takim të dytë. Sutton e goditi atë me Steve dhe ata të dy ndanë një pasion për karaoke. Sutton ndau me krenari lajmin e saj emocionues për Steve me zonjat. Rekuizita ndaj saj për vënien e vështirësive të saj për takime në shfaqje.

Sutton mbështeti Kyle pas vdekjes së shoqes së saj

Page Six raportoi se në maj 2022, shoqja më e mirë e Kyle Richards, Lorene Shea, i mori jetën. Kyle organizoi një ngjarje Celebration of Life në kujtim të saj. Por kur burri i Kyle, Mauricio Umansky, nuk mundi të merrte pjesë sepse ishte larg për punë, Sutton u tërbua.

“Unë nuk po e pranoj justifikimin që po jep Mo,” tha Sutton në rrëfimin e saj RHOBH. “Nëse nuk jeni në spital ose i vdekur në një hendek, ju paraqiteni për gruan tuaj, dhe gruan tuaj të vdekur, familjen e mikut më të mirë.” Në fund të fundit, edhe babai i Sutton-it mori jetën e tij, kështu që ajo i kuptoi të gjitha emocionet që ndiente Kyle.

Dhe, në një kishë në Barcelonë, Sutton i kërkoi falje Kyle. “Më vjen keq që nuk kam qenë një shoqe më e mirë,” tha ajo. Ishte një moment miqësie të vërtetë mes dyshes, të cilët kishin qenë në mosmarrëveshje kaq shpesh këtë sezon.

Ajo tregoi anën e saj budallaqe

Gjatë një udhëtimi të aktorëve të RHOBH në Ojai, Kaliforni, zonjat u liruan. Gjatë drekës në një punishte vere, grupi luajti një lojë me letra. Një kartë udhëzoi dikë t’i lëpinte gishtin e këmbës dikujt. Sutton doli vullnetar dhe lëpiu gishtin e këmbës së Kyle. Nuk mund t’i mbroj veprimet e Sutton, por ishte fantastike ta shikoja atë duke u argëtuar.

Amvisa e re Annemarie Wiley lëpiu sqetullën e Sutton dhe Sutton më vonë preku gjuhët me Dorit Kemsley. Më pëlqeu të shihja Sutton të ishte budalla dhe lozonjare. Dhe të mos harrojmë se Sutton solli favoret e saj të festës në darkën e barërave të këqija të Kyle. Më duket sikur kemi mësuar shumë rreth Sutton gjatë sezonit 13.

Emri i saj ikonik ‘Em Moment

Pas shpërbërjes së shfaqjes Magic Mike të Sutton në Las Vegas, Kyle shkoi për të vizituar Sutton. Ajo u përball me Sutton për sjelljen e saj dramatike në Vegas. Kyle tha se Sutton ka një histori të “humbjes së tij në rrethana qesharake”.

Sutton mbylli shoqen e saj, duke shqiptuar përgjigjen e saj ikonike, “Emërtoji ato”. Dhe sa herë që Kyle u përpoq, Sutton e përsëriste frazën. Ishte një trazirë derisa Kyle filloi t’i bërtiste asaj.

Gjuajtja e Sutton-it “emri ‘em” ishte një ndjesi e menjëhershme. Aktori Julia Roberts madje luajti Sutton në një sken në Watch What Happens Live. “Unë jam vërtet pa fjalë, sepse ky është një moment që nuk mund ta imagjinosh kurrë se do të ndodhte në jetën tënde… Ndoshta isha pak i lodhur atë natë, por mendoj se u shpagua sepse kjo është një herë në jetë,” tha Sutton për E! Lajme.

Sezoni 13 i RHOBH është me të vërtetë sezoni më i mirë i Sutton. Sigurisht, Sutton pati disa shkrirje epike. Por shikuesit u trajtuan gjithashtu me anën e çuditshme, argëtuese dhe emocionalisht të prekshme të Sutton. Dhe ky kombinim unik është arsyeja pse ajo është e preferuara e fansave.

Nëse ju ose dikush që njihni po lufton me mendimet e vetëvrasjes, ju lutemi telefononi 988.