Sezoni 11 mund të krijojë ose thyejë rregullat e Vanderpump

Klea

Sezoni 11 mund të krijojë ose thyejë rregullat e Vanderpump

Rregullat e Vanderpompës ishte në prag të kolapsit pas sezonit 9. Producentët e shfaqjes madje kanë folur për rënien e popullaritetit të shfaqjes dhe që mezi po rinovohej për Sezonin 10. Ndërsa Sezoni 9 ishte me të vërtetë një pikë e ulët, Vanderpump Rules Sezoni 10 arriti kulme të pamposhtura. Është e qartë se linja e historisë Scandoval e pa këtë serial të rimëkëmbej si asgjë që nuk kemi parë ndonjëherë më parë në Bravo. Ose në ndonjë shfaqje televizive realitet për këtë çështje. Dua të them, hajde, ju e dini që keni fituar ari kur çdo media, çdo blog, madje edhe drejtuesi i darkës vjetore të korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë përmend dramën tuaj.

Fatmirësisht, zhurma nga afera e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss është shuar pak. Nga perspektiva mediatike, pothuajse çdo kënd është mbuluar dhe zbërthyer, dhe tani, në pjesën më të madhe, ne e kemi tejkaluar. Kastit nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të ecnin përpara. Menjëherë pas xhirimit të ribashkimit të Sezonit 10, ata të gjithë iu kthyen xhirimeve dhe sezoni 11 tashmë ka përfunduar.

Megjithatë, dikush mund ta hamendësojë se si do të shkojë sezoni i ardhshëm. Nëse është e keqe, Rregullat e Vanderpump mund të përfundojnë në fund të fundit. Sidoqoftë, nëse është po aq tërheqëse për t’u parë sa ishte sezoni 10, ky serial tani mund të mbetet në transmetim për një kohë të gjatë. Prandaj, Sezoni 11 mund të krijojë ose thyejë rregullat e Vanderpump, dhe ne do të shpjegojmë pse, dhe si, tani.

Falja do të jetë çelësi

Kur Ariana Madix mësoi se krimbi i saj Sandoval e kishte tradhtuar me Rachel, ajo i dha fund lidhjes së tyre me shpejtësi. Ariana la edhe Rashelin, shoqen e saj dikur të ngushtë. Për lëvizjen e saj të fundit, pastrues, Ariana shkoi përpara dhe hodhi edhe Tom Schwartz-in. E shihni, Schwartzy kishte ditur gjatë gjithë kohës për zënkat e shokut të tij me Rachelin, dhe kështu, në sytë e Arianës, paaftësia e tij për t’i dhënë asaj një kokë lart do të thoshte se edhe ai ishte përgjegjës.

Përpara se kamerat të riktheheshin për të filmuar këtë sezon të ri, Ariana u zotua se nuk do të filmonte më me Sandoval, dhe megjithëse nuk e deklaroi kurrë këtë, gjithashtu nuk ka gjasa të filmojë më shumë se disa momente të shpejta me Schwartz-in. Duke qenë se Ariana është një mike besnike, ajo pret të njëjtën gjë në këmbim nga ata që i ka për zemër. Për shkak të kësaj, ata që qëndrojnë në anën e Arianës janë ndjerë të shqyer për të ecur përpara me Toms. Kjo padyshim që mund ta prishë këtë serial, pasi nëse ky grup nuk pranon t’i falë djemtë, ky emision nuk ka asnjë shpresë për ta kaluar një sezon tjetër.

Në trailer, pamë Scheana Shay dhe Lala Kent duke u përkulur pak për të filmuar me burrat. Megjithatë, ne nuk e dimë se sa skena kanë xhiruar secili së bashku. Ne gjithashtu nuk e dimë nëse ndonjë mish viçi i derdhur është shtypur në të vërtetë. Kjo do të jetë e rëndësishme për të ecur përpara sepse, pa një kast që është i gatshëm të filmojë së bashku, ky serial nuk ka asgjë.

“Me pakënaqësi, falje dhe aleanca të ndryshueshme, ata përpiqen të lundrojnë linjat e tërhequra në rërë ndërsa rindërtojnë miqësitë, zhvillojnë bizneset e tyre dhe shërohen nga marrëdhëniet e kaluara,” thuhet në një promovim për Sezonin 11. Është e qartë se falja do të jetë çelësi që ndihmon për të përcaktuar nëse Sezoni 11 do të krijojë ose thyejë rregullat e Vanderpump.

Anëtarët e kthimit të kastit mund të krijojnë ose prishin VPR

Me një mungesë të qartë të njerëzve të gatshëm për të filmuar me Sandoval, producentët vendosën të rikthejnë Jax Taylor për sezonin 11. Po, tha jo unë. Ndërsa Jax nuk do të jetë një anëtar i kastit me kohë të plotë, ai do të përballet ballë për ballë me Sandoval, gjë që është e nevojshme. Kjo ka të ngjarë të jetë shpërthyese, pasi këta meshkuj po aq luftarak dhe toksikë janë mbyllur në një debat të çalë “djali numër një në grup” për vite me radhë.

Thënë kështu, Jax ndonjëherë është shumë i çrregullt. E njëjta gjë mund të thuhet për një tjetër alum VPR, Kristen Doute. Megjithatë, Kristen së fundmi u rishfaq në sezonin e 10-të, ku ishte e freskët dhe rikthimi i saj ndihmoi në përmbylljen e duhur të historive. Këto ditë, ajo dhe Ariana janë miq dhe së bashku, të dy kanë kaluar marrëdhëniet e tyre të dështuara me Sandoval.

Kthimi i Kristen për sezonin 11 nuk dihet për momentin. Madje, kthimi i besimtarëve të vjetër si ajo ndonjëherë ndihmon për t’i lidhur gjërat, siç ka treguar ajo. Ose, kthimi i një alum mund të jetë shumë i çrregullt dhe të shkatërrojë dinamikën brenda këtij kastiu edhe më shumë. Në këtë melodi, anëtarët e kthimit të kastit mund të krijojnë ose prishin VPR.

Në përgjithësi, historitë e freskëta do të përcaktojnë të ardhmen e VPR

Dëgjo. Vanderpump Rules ka qenë në transmetim përgjithmonë. Ne kemi parë gjithçka, nga martesat tek divorcet, tek foshnjat në këtë periudhë, dhe megjithatë, nëse gjërat nuk ndryshojnë së shpejti, ky serial do të bëhet i bajat edhe një herë. Ndërsa çështja ndihmoi për t’i dhënë frymë kësaj shfaqjeje, duke ecur përpara, historitë e reja do të duhet të shfaqen për të mbajtur gjallë këtë vrull.

Na duhet që të hapet dyqani i sanduiçëve të Katie Maloney dhe Ariana. Ne gjithashtu do të donim të shihnim Katie dhe Lala duke shkuar në takime argëtuese, ose, thjesht duke lulëzuar në beqarinë e tyre, duke dominuar karrierat e tyre dhe lëvizjet e tyre anësore pa peshën e një burri që nuk i përshtatet. A do të na sjellin diçka të re James Kennedy dhe Ally Lewber? Shpresojmë që të jetë kështu, sepse ndërsa James ndonjëherë është një tren i mbytur, ai është gjithashtu histerik dhe Ally është aq i ëmbël sa ata vijnë.

Ka ndryshuar Sandoval? A do të rritë Schwartz një palë topa dhe do të gjejë zërin e tij? A është Daniel Wai i përshtatshëm për Arianën? Këto janë historitë e reja që na duhen, të cilat do të ndihmojnë për të përcaktuar nëse Sezoni 11 do të krijojë ose thyejë rregullat e Vanderpump, duke lejuar një sezon të 12-të.