Sezoni 11 i Poshtë Deck: Momentet më të mira deri më tani

Klea

Sezoni 11 i Poshtë Deck: Momentet më të mira deri më tani

Sezoni 11 i Poshtë kuvertës ka qenë mjaft vorbull. Jo vetëm që St. David humbi tre anëtarë të ekuipazhit në një sezon charter, por drama ka qenë e mrekullueshme. Kasti, në pjesën më të madhe, duket se po shkon mirë. Por siç mund ta prisnit, ka pasur disa udhëtime me varkë, pushkatime dhe komente të çuditshme. Me vetëm disa karta të mbetura, ishte koha për të parë momentet më të mira të deritanishme. Pra, ja çfarë gjetëm!

Probleme Panini

Ekziston një citat që buzët e lira fundosin anijet, por rezulton se po harron të bëjë kryesor një djathë të pjekur në skarë me karavidhe që fundos anijet dhe karrierat. Gjatë episodit më të fundit të Below Deck, kapiteni Kerry Titheradge kuptoi se duhej të bënte disa ndryshime brenda galerisë. Shefi i kuzhinës Anthony Iracane po e lëshonte topin për disa çarter tani, dhe vendimi për ta hequr francezin erdhi pas disa ankesave. Ky episod tregoi Anthonin që vraponte si një pulë me kokën e prerë. Kashta e fundit dukej se ishte mungesa e gatishmërisë së tij kur ishte fjala për piknikun e plazhit.

Kapiteni Kerry u tregua i sjellshëm në shkarkimin e tij, duke i thënë Anthony: “Unë mendoj se ju jeni një kuzhinier i jashtëzakonshëm. Ushqimi juaj është absolutisht i mahnitshëm. Por ju po filloni të zhyteni në hundë.” Si një struc, shefi i kuzhinës bëri sikur nuk kuptonte se për çfarë po fliste kapiteni, duke thënë: “Nuk e di vërtet se për çfarë po flisni. Njerëzit, çdo ditë, më thonë se jam kuzhinieri më i mrekullueshëm në botë. Pra, çdo popull është plot me sh*t?” Për të qenë i sinqertë, ky ishte një nga momentet më të mira, sepse kurrë nuk kam parë dikë të pushtojë kaq fort më parë.

Trajtimi i tapetit të kuq

Gjatë të njëjtit episod, zgjedhjeve paraprake u mungonte pak vetëbesimi – aq shumë sa donin që ekuipazhi të hapte fjalë për fjalë tapetin e kuq dhe të pretendonte se ishte paparac. A harrova të përmend se edhe ata donin të trajtoheshin si mbret dhe mbretëreshë? Dua të them, nuk ka monarki në Grenada. Gërvishteni atë teknikë – është pjesë e Komonuelthit. Por këta të ftuar nuk kanë asnjë lidhje me mbretin Charles III, kështu që ishte absurde.

Miqësia e Anthony dhe Fraser

Që nga episodi i premierës, Sezoni 11 ka treguar një miqësi mjaft të bukur që po krijohet mes Fraser Olender dhe Anthony. Të dy u lidhën për shkak të aftësisë për të komunikuar në frëngjisht dhe dashurisë së tyre për udhëtimet. Por ndoshta momenti më emocionues ishte kur Anthony foli për humbjen e babait të tij. Merak kryesor u sigurua të përqafonte mikun e tij në përvjetorin e vdekjes së babait të tij dhe vuri në dukje se ai do të ishte gjithë ditën aty për të nëse do të ishte e nevojshme. Nuk ndodh shpesh që shikuesit e Bravo të shohin një moment thjesht pozitiv, por ky ishte thjesht kaq i bukur dhe i paharrueshëm. Shpresoj që ata të vazhdojnë të qëndrojnë pranë.

Pra, ishte e qartë që nga dita e parë që Ben Willoughby donte të bëhej bosun. Megjithatë, në atë moment në kohë, Jared Woodin e mbajti atë titull. Për episode të shumta, Beni e kuptoi se sa e keqe ishte një punë që po bënte dhe, pasi u lirua, u hodh shpejt në pozicionin kryesor. Nuk ishte një pamje e mirë për Benin, për të qenë i sinqertë, por promovimi dukej se mbeti.

Megjithatë, në një reagim pak karmik kur erdhi koha që ai të zgjidhte dorën e tij kryesore, Ben u detyrua të merrej me një anëtar të zemëruar të ekuipazhit. Zgjedhja ishte e qartë dhe Beni zgjodhi Sunny Marquis. Ajo është e gëzuar, e njeh varkën dhe është e mësuar. Por Dylan Pierre De Villiers ishte më pak se i kënaqur dhe akuzoi Benin se po mendonte me kokën e tij të vogël. Ndërsa ishte një dhimbje për Benin që duhej të shpjegonte veten, shikuesit kënaqeshin duke parë montazhin e prodhimit se si ai ishte ankuar për Jared. Siç thonë ata, “karma është ab*tch”.

Barbie prishet

Barbie Pascual u nxeh teksa u paraqit si një lloj princeshe. Zierja e fërkoi Fraserin në mënyrën e gabuar me edukimin e saj të prishur, dhe të dy thjesht nuk mund ta merrnin bashkë. Midis shpatullës së saj të ftohtë dhe hijes së vazhdueshme të Fraser, ndërveprimet e tyre kanë qenë goxha argëtuese. Në fillim, e quajta “Mbretëresha e Dramës Barbie”, por në ditën e pushimit të ekuipazhit, ndjeva ndjeshmëri për vendasin argjentinas. Ajo përfundoi duke u larguar në një pjesë të izoluar të plazhit dhe duke qarë. Dua të them, hajde, është e trishtueshme!

Më pas, ajo vendosi të telefononte nënën e saj ndërsa ishte në dhomat e zhveshjes për t'u ankuar për ushqimin kryesor, vetëm që pjesa tjetër e ekuipazhit ta dëgjonte. Por ndoshta momenti më i mirë i mbrëmjes ishte kur i gjithë ekuipazhi i Shën Davidit ishte ulur në tryezën e darkës. Barbie vazhdoi të ngrejë gotën e saj dhe brohorit për çështjet e saj dhe të Fraser. Nuk është lëvizja e duhur, zemër. Vazhdoni të shikoni për momente më të mahnitshme në këtë sezon të Below Deck.

Shikoni Below Deck të hënën në orën 21:00/ET në Bravo.