Sezoni 11 i Poshtë Deck: Kush është shefi i ri i kuzhinës Nick Tatlock?

Klea

Sezoni 11 i Poshtë Deck: Kush është shefi i ri i kuzhinës Nick Tatlock?

Një tjetër Poshtë kuvertës Anëtari i ekuipazhit të sezonit 11 ka ecur në dërrasë. Pas disa gabimesh në galerë, kapiteni Kerry Titheradge liroi shefin e kuzhinës Anthony Iracane nga pozicioni i tij në bord. Meqenëse kanë mbetur ende disa charter për t'u bërë, duhej të thirrej një zëvendësues. Jahti më i ri i Cue BD, Shefi i kuzhinës Nick Tatlock.

Duke folur personalisht, mezi pres ta shikoj këtë kuzhinier të vijë në jahtin me motor St. David. Për herë të parë ndonjëherë, ka një pjesëtar të kastit që është pak më i vjetër se norma. Prandaj, kam pyetje. A do t'i pëlqejë atij netët jashtë në qytet, apo do të jetë ai përgjegjës, duke i nxitur kolegët e tij të kthehen në jaht sapo të ndizen dritat e rrugës?

Çfarëdo që të ndodhë gjatë mandatit të Nick në Sezonin 11, shpresoj që përpjekjet e tij të shohin që këshillat të rriten përsëri pas kartave. Por, përpara se të mund të themi me saktësi nëse prania e tij do të jetë apo jo një goditje apo gabim, le të zhytemi në atë që dimë edhe për djalin. A gatuan ai, bruh? Dhe sa përvojë po sjell me vete në galeri? Ja çfarë dimë për kuzhinierin e ri të Below Deck, Nick.

Përvoja e punës së shefit Nick

Edhe pse Below Deck ka sjellë shumë kuzhinierë të aftë në të kaluarën, jam shumë i sigurt se koha e kaluar e Nick në këtë industri i tejkalon të gjithë ata. Ai vjen me 22 vite përvojë. Shpresojmë, kjo do të thotë që ai do të jetë në gjendje të fshijë enët e tij në kohën e duhur. Duke folur për pjatat e tij, në faqen e tij në Instagram, aftësitë e Nick duken të larta.

Duke gjykuar vetëm nga imazhet e tij, mendoj se ne e kemi fituar veten në Nick. Edhe pse nuk mund t'ju them se çfarë përmbajnë gjysma e pjatave të tij, ato me siguri janë të bukura. Ato janë gjithashtu të ndryshme në natyrë, gjë që jam i sigurt se mysafirët e tij do ta vlerësojnë. Nga pjekja te mezetë, te ushqimet e plota e të përzemërta, Nick po i bën të gjitha.

Ndonëse ishte e lehtë të gjeja imazhe të krijimeve të Nick-ut, nuk mund të gjeja një ton në sfondin e tij, megjithatë gjeta një postim më të vjetër në Facebook me emrin e tij bashkangjitur. Ky postim përfshinte një menu për një restorant tajlandez pop-up në Nikaragua. Nick ka kuruar (dhe gatuar) këtë menu posaçërisht për këtë ngjarje. Po kështu, përsëri në Instagram, Nick është parë gjithashtu duke gatuar për një festë private.

Me gjithë përvojën e tij vite, pjatat që mund të shoh tashmë dhe kohën e kaluar duke punuar në një shumëllojshmëri kuzhinash, mendoj se Nick do t'ia dalë shumë mirë. Dhe nëse jo, mirë, përshëndetje për dramën e tij të ardhshme.

Fakte argëtuese për kuzhinierin e ri të Below Deck

Vendosa kohë për të gjithë ju, duke marrë në konsideratë gjithçka që kishin për të ofruar rrjetet sociale të Nick. Nick, nëse po e lexon këtë, të lutem mos u mërzit. Kjo është fjalë për fjalë puna ime, dhe unë nuk po fshihem në shkurret tuaja që ju përgjojnë. Për tani…

Thënë kështu, llogaria e Nick në Instagram na tregon të gjithëve një histori të mirë se kush është kuzhinieri i ri i Below Deck, kur ai nuk po hedh receta në Bravo. Jo tronditëse, pjesa më e madhe e imazheve të tij përfshijnë një oqean. Ai është gjithashtu një fans i madh i miqve të tij, si dhe apartamenti i tij në shtëpi në tokë të thatë. E kuptoj, pasi do të isha i emocionuar të kthehesha në hapësirën time gjithashtu pas përfundimit të një sezoni stresues charter.

Nick ka gjithashtu një postim me Dylan Piérre De Villiers në palestër. Mendoj se këta të dy janë gati të lidhen në Below Deck. e gërmoj. Për sa kohë që Nick bën pjesën më të madhe të të folurit.

Çfarë ngacmon shikimi i fshehtë për Nick-un

Në prezantimin e fundit të Bravo-s për Sezonin 11 të BD, ne e shohim për herë të parë Nick-un. Anëtarët e tij të rinj të ekuipazhit e vërejnë atë gjithashtu për herë të parë. Kyle Stillie është i pari që pa në të vërtetë Nick duke u afruar, duke pyetur “A është ky kuzhinieri?” Sunny Marquis më pas shkon te telekieri i saj, duke njoftuar “I gjithë ekuipazhi, i gjithë ekuipazhi: kuzhinieri po vjen”.

Duke ecur deri te jahti motorik St David me një bluzë të bardhë dhe xhinse të grisura, Nick-u buzëqesh. Sapo të hyjë në bord, ai zbret në kabinën e tij për të hequr paketimin. Ndërsa ai është i zënë, Fraser Olender përfiton nga rasti për të mbledhur ca çaj, duke pyetur miqtë e tij për përshtypjet e tyre të para për Nick. “E vjetër. Më i vjetër, “përqesh Sunny.

Në përgjigje, Fraser pyet “sa vjeç?” Kamera më pas i prehet Nick në një rrëfim, duke zbuluar se ai është “40. Gati 41. Udhëtimi me jaht është diçka që më mban rininë,” thotë ai. Ai më pas bën shaka se në shtëpi, ai nuk ka “ish-grua” dhe “nuk ka fëmijë”. Kjo është ndoshta arsyeja pse dukem kaq mirë.”

Më pas shfaqet plotësisht humori i Nick-ut, teksa e dëgjojmë duke thënë: “Mendoj se e kam humbur mendjen shumë kohë më parë. Ndoshta, flas shumë me veten, kam disa rriqra të vegjël dhe nganjëherë shkoj pak i zhveshur, por jam i padëmshëm i çmendur. E dini, nuk jam gati të vras ​​askënd,” qesh ai. Megjithatë, këto janë disa fjalë të famshme të fundit, nëse më pyet mua (* pëshpëritje, këtu për të).

Për skenat e fundit të Nick në pamjen paraprake, ai shkon deri në kabinën e timonit, ku kapiteni Kerry vendos ligjet e tij. Pasi dëgjoi për mangësitë e ish-kuzhinierit, Nick thjesht thotë “në rregull”. Pamja paraprake më pas kalon në çështje të tjera, dhe ne nuk shohim asgjë tjetër për Nick.