My Big Fat Fabulous Life

Klea

Sezoni 11 i ‘My Big Fat Fabulous Life’: Homazh emocional i Whitney për nënën e saj dhe zbulimi i gjysmëmotrës së saj

Sezoni 11 i ‘My Big Fat Fabulous Life’: Homazh emocional i Whitney për nënën e saj dhe zbulimi i gjysmëmotrës së saj

Whitney Way Thore do të përshtatet me jetën pa nënën e saj të dashur në sezonin e ardhshëm të Big Fat Fabulous Jeta ime.

Big Fat Fabulous Jeta ime

Karakteristikat e trailerit të sapo publikuar Whitney dhe familja e saj duke përkujtuar Barbara “Babs” Thorei cili vdiq në dhjetor 2022 nga angiopatia cerebrale amiloide. Whitney e përshkroi sëmundjen si “një gjendje progresive e patrajtueshme e shkaktuar nga proteinat në enët e gjakut të trurit që mund të shkaktojë çmenduri, konvulsione ose si në rastin e nënës sime, gjakderdhje truri (goditje hemorragjike)” në Instagram, në atë kohë.

Whitney Way Thore

Whitney Way Thore’s babai, Glenn Thorelufton për të përballuar vdekjen e gruas së tij në pamjen paraprake emocionale.

“Kur qëndroj rreth kësaj tavoline kuzhine, thjesht sjell të gjitha këto kujtime me nënën tuaj”, thotë ai.

“Ai sapo ka humbur,” Whitney i thotë vëllait të saj, Hunter. “Ai tha: “Unë nuk dua të bëj asgjë pa nënën tënde.”

Whitney Way Thore

Hunter përgjigjet – “Ne vetëm duhet ta ndryshojmë atë qëndrim.”

Whitney Way Thore, 39, dhe Hunter vendosni të krijoni një listë kovë aventurash për të ngritur Glenn’s shpirtrat, e cila përfshin të bërit një tatuazh, të përjetojë parashutë në ambiente të mbyllura dhe të rilidhet me “vajzën e tij të humbur prej kohësh”.

Whitney Way Thore

Familja fluturon për në Zvicër ku ata vizitojnë një akullnajë më parë Whitney është i detyruar të merret me një krizë shëndetësore të lidhur me lartësinë që e ndal grupin në gjurmët e tyre.

“Ju mund të jeni në rrezik të vërtetë,” Glenn vërejtjet. “Nuk dua të të humb dhe nëna jote.”

Big Fat Fabulous Jeta ime

Më vonë në pamjen paraprake, Whitney zhytet përsëri në pishinën e takimeve pas ish-it të saj, Leni, fillon një lidhje me një interes të ri dashurie.

“Kam marrë vesh me një ish dhe më pas ata e gjejnë veten menjëherë në një marrëdhënie të lumtur dhe të suksesshme.” Whitney tregon kamerat. “Do të ishte mirë nëse do të kisha të njëjtën gjë.”

Whitney e përshkruan kthimin e saj në aplikacionet e takimeve si “të turpshme”, veçanërisht pasi ajo vrapon Hunter’s profilin e takimit.

Shtypni play për të parë më poshtë.

Big Fat Fabulous Jeta ime premierë të martën më 5 shtator, në orën 21:00 ET në TLC.