Sezonet thelbësore të RHOC

Klea

Sezonet thelbësore të RHOC

Në vitin 2006, Bravo solli mbi ne një epokë të re të realitetit televiziv falë premierës së Amvise të vërteta të Orange County. Premisa ishte t’i tregonte botës se si gjysma tjetër jetonte pas komuniteteve të tyre të mbyllura dhe të mbyllura. Ajo që filloi si një eksperiment argëtues social u kap si një zjarr i egër. Sot, ka 11 ekskluzivitete të ndryshme që të gjitha ia detyrojnë fillimin e tyre serisë OG. Nëse jeni i ri në lojë, më poshtë janë disa nga sezonet më thelbësore të RHOC për të filluar.

Sezoni 1

Do të ishim të pakujdesshëm nëse nuk do të fillonim me sezonin 1. Duke parë episodet, ai përshkruante me të vërtetë se si ne të gjithë jetonim në fillim të viteve 2000, klipet e fluturave dhe të gjitha. Kasti përbëhej nga Kimberly Bryant, Jo De La Rosa, Vicki Gunvalson, Jeana Keough dhe Lauri Waring dhe tregonte jetën e përditshme të këtyre grave punëtore.

Ajo që supozohej të ishte një jetë fantazi, në fakt ishte e përzier me divorcet, fëmijët e llastuar dhe operacionet plastike. Sezoni i parë është ende i dashur edhe sot e kësaj dite për momentet e tij të kthimit.

Sezoni 6

Tamra Judge iu bashkua Sezonit 3 të Real Housewives të Orange County dhe bëri mjaft emër për veten e saj. Fansave u pëlqente zjarri i imët dhe miqësia e saj me Vickin. Agjentja e pasurive të patundshme bëri një televizor të mirë, veçanërisht sepse ajo ishte në mes të një divorci të keq. Finalja e sezonit bie në sy për shkak të Tamrës që i hodhi një pije në fytyrë Jeanës. Jeana kishte marrë anën e Simon Barney-t, gjë që e zemëroi pa fund Tamrën.

Gretchen Rossi ishte gjithashtu një personazh i rëndësishëm gjatë sezonit, sepse edhe ajo kishte probleme me Tamrën. Gjatë sezonit, bomba bionde e quajti Tamra një “bit*h i keq”, i cili u bë një citat i njohur për serialin. Dy femrat nuk shihnin sy më sy, falë të dashurit të zhveshur të Gretchen, Slade Smiley. Tamra e ndjeu se ishte një baba i rrahur për shkak të mospagimit të mbështetjes së fëmijëve, me fansat që pranonin se ai nuk ishte djali më i mirë në botë.

Sezoni 8

Sezoni 8 i RHOC ishte një kohë dashurie dhe luftimesh, sigurisht. Tamra sapo ishte fejuar me Eddie Judge dhe po përpiqej të planifikonte një martesë. Çifti u zhvendos së bashku dhe madje hapën palestrën e tyre, CUT Fitness, e cila fatkeqësisht duhej të mbyllte dyert pas pandemisë. Sezoni u përqendrua gjithashtu në grindjen e vazhdueshme të Tamrës me Alexis Bellino. Në atë kohë, Jim Bellino po padit Tamrën për shpifje.

Vicki ishte ende duke u përpjekur të mbronte marrëdhënien e saj me Brooks Ayers ndërsa hodhi poshtë thashethemet se kishte një treshe. Nëna e dy fëmijëve u tërbua në shpatet, duke bërtitur në majë të mushkërive që nuk kishte. Vicki gjithashtu kishte probleme me fëmijët e saj, të cilët nuk e miratuan Brooks. Në ribashkim, Briana madje pretendoi se Brooks i kishte thënë burrit të saj që ta “godiste”.

Sezoni 14

Sezoni 14 ishte i rëndësishëm për shumë arsye. Së pari, ai solli dy të reja për vitin e tyre të dytë, Emily Simpson dhe Gina Kirschenheiter. Të dy kishin probleme me martesat e tyre ndërsa Emily luftoi me Shane Simpson dhe fjalët e tij të mprehta. Ndërsa Gina, e cila kishte kaluar një divorc, zbuloi se kishte pasur edhe një incident të dhunës në familje me Matt.

Braunwyn Windham-Burke u prezantua gjithashtu dhe përfundimisht do të ishte amvisa e parë lezbike. Tamra përfundimisht do të përfundonte duke u lidhur me Braunwyn, gjë që Vicki nuk e miratoi. Vicki tani nuk ishte më me Brooks, por përkundrazi festonte fejesën e saj me Steve Lodge, me të cilin nuk është më. Edhe Shannon Beador më në fund pati një fitore, pasi zgjidhi divorcin e saj të gjatë nga David Beador.

Sezoni 15

Ky sezon filloi me Shannon që ndau se ishte “e emocionuar për vitin 2020”, por askush nuk e dinte se do të duhej të përballeshin me një pandemi mbarëbotërore. Ishte shumë interesante të shihje se si çdo amvise e trajtoi bllokimin mbarëbotëror, me disa duke ndjekur rregullat dhe të tjerët duke u përpjekur ta shtyjnë atë si lajm të rremë.

Edhe pse amvisat duhej t’i drejtoheshin Zoom-it, ato gjithsesi kaluan mjaft argëtim. Ky ishte sezoni i zgjatjes së keqe të flokëve, thyerjes së xhamit dhe maskave.