Sezonet më të mira të Big Brother SHBA

Klea

Sezonet më të mira të Big Brother SHBA

Big Brother 26 është pothuajse këtu! Sezoni i ri do të nisë me një premierë dy netësh të mërkurën, 17 korrik dhe të enjten, 18 korrik.

Shumë për sezonin e ardhshëm është ende në mbyllje, por një promo e re e lëshuar në fillim të këtij muaji bëri që fansat të flasin. Videoja e shkurtër zbuloi se muret e shtëpisë BB “do të flasin” këtë verë. Fansat kanë spekuluar se çfarë mund të thotë mesazhi i fshehtë. Disa fansa menduan se promoja përcolli se AI do të luante një rol në sezonin e ardhshëm.

Ndërsa presim që të zbulohen më shumë të dhëna rreth BB26, le të hedhim një vështrim prapa në historinë e shfaqjes. Sezoni i ri do të ketë këpucë të mëdha për të mbushur. Ka pasur kaq shumë sezone të shkëlqyera gjatë gjithë viteve sa që është e vështirë të imagjinohet që BB26 të jetë në krye të disa prej të preferuarve tanë.

Për nder të rikthimit të shfaqjes, ne kemi përpiluar një listë të pesë sezoneve më të mirë të të gjitha kohërave.

** KUJDES. SPOILERS PËRPARA. MOS VAZHDO TË LEXONI NËSE NUK DO TË LEXONI SPOILERAT**

Ja ku shkojmë:

5. Big Brother 20

“Stinët moderne” të Big Brother shpesh kritikohen se nuk janë aq konkurrues apo imponues sa sezonet e mëparshme. Megjithatë, Big Brother 20 dallon nga paketa. Kishte një lojë të ndërlikuar, kryesisht në emër të trurit Tyler Crispen, një kastë dinamike personazhesh dhe disa kthesa të reja, inovative. BB20 prezantoi lojtarë të shumtë që vazhduan të ishin të preferuarit e tifozëve, duke përfshirë Tyler, Bayleigh Dayton dhe Kaitlyn Herman. Ai gjithashtu shfaqi diçka që fansat adhurojnë, një shtëpi të ndarë. Shumë shpesh një aleancë e madhe krijohet herët dhe merr kontrollin e një sezoni. Këto aleanca parashikojnë vdekjen për një sezon të Big Brother. Nuk është kënaqësi të shikosh një grup të madh që kontrollon lojën ndërsa lojtarët në fushë duhet të kërkojnë siguri afatshkurtër. Skenari më i mirë është një shtëpi e ndarë ku pushteti po zhvendoset vazhdimisht midis dy grupeve të njerëzve. Ky ishte rasti me BB20. Lufta për pushtet midis FOUTTE dhe Nivelit të Gjashtë ishte një gëzim për t’u parë dhe i mbajti shikuesit në këmbë.

4. Big Brother 14

Big Brother 14 filloi ngadalë, por sapo trajnerëve iu ofrua mundësia të humbnin autoritetin e tyre dhe t’i bashkoheshin lojës si lojtarë të rregullt, loja filloi. Të rinjtë tani u detyruan të konkurrojnë me lojtarët me yje, Mike “Boogie” Malin, Dan Gheesling, Janelle Pierzina dhe Britney Haynes. Modaliteti i lehtë u çaktivizua dhe modaliteti ekspert u aktivizua. BB14 prezantoi momente të panumërta të paharrueshme, duke përfshirë pjesën e verbër të Shane Meaney në finalen e katërt dhe daljen e improvizuar të Willie Hantz nga loja. Për të mos përmendur Funeralin e Danit, i cili mund të jetë momenti më i madh i Big Brother i të gjitha kohërave. Nuk do të lodhem kurrë duke shikuar Danin duke dalë nga telashet.

3. Big Brother 6

Një tjetër sezon që shfaqi një shtëpi të ndarë ishte Big Brother 6. Ah, po, Miqësia kundër Sovereign Six. Të dy aleancat luftuan gjatë gjithë sezonit dhe nuk luajtën gjithmonë të drejtë. Ata thyen premtimet, shkëmbyen fjalë të neveritshme, madje u vunë edhe fizikisht me njëri-tjetrin. Shtëpia nuk ishte vetëm e ndarë, ata ishin në luftë. Drama ishte konstante, loja ishte solide dhe aktorët ishin të shkëlqyer. Në përgjithësi, ishte një sezon i mrekullueshëm.

2. Big Brother 10

Big Brother 10 nuk pati ndonjë kthesë të çmendur, por nuk kishte nevojë për to. Sezoni u ndje si një rikthim në bazat dhe u dha anëtarëve të kastit një shans për të luajtur brenda kufijve të lojës. Ai shfaqi një lojë të jashtëzakonshme në emër të tifozit të preferuar të BB, Dan Gheesling dhe ishte bindës nga fillimi në fund. Kasti i qyqeve të personazheve e bëri sezonin jashtëzakonisht argëtues për t’u parë. Nuk munguan momentet ikonike, nga festimi i ditëlindjes së Keesha Smith që shkoi keq tek Jerry MacDonald duke krahasuar Danin me Judën.

1. Big Brother 7

Big Brother 7, i njohur gjithashtu si Big Brother: All-Stars, është zgjedhja jonë numër një për sezonin më të mirë BB të të gjitha kohërave. Sezoni shfaqi një kast të jashtëzakonshëm lojtarësh dinamikë nga gjashtë sezonet e para, gjë që rezultoi në lojë mjeshtërore. Në netët e dëbimit pati zënka, rrahje verbërish dhe disa fusha vërtet të paharrueshme. Ne mund ta shikojmë këtë sezon pa pushim.