Sezonet më ikonike të amvisave reale ndonjëherë

Klea

Sezonet më ikonike të amvisave reale ndonjëherë

Gjatë gjithë viteve, ka pasur disa lëngje Amvise të vërteta sezone që fansat e kanë pasur të vështirë t’i harrojnë. Franshizat Bravo kanë magjepsur audiencën për më shumë se një dekadë, pasi rrjeti synonte të sillte jetën e glitz në TV, duke na bërë ne njerëzit e qyteteve të vogla të gjelbra nga zilia.

Drama i ka mbajtur shikuesit të magjepsur – grep, linjë dhe fundosje. Në mes të Real Housewives të Nju Xhersit, tavolina famëkeqe e rrokullisjes së parukeve të Real Housewives of Atlanta, e ndjerë në mbarë botën, disa sezone dallohen më shumë se të tjerat.

The Real Housewives of Beverly Hills Sezoni 1

Me sa duket, ky është një nga kasetat më të mira që ka mbajtur ndonjëherë diamante. Grupi i zonjave përbëhej nga Lisa Vanderpump, Kyle Richards, Kim Richards, Adrienne Maloof, Taylor Armstrong dhe Camille Grammer.

Sezoni u përqendrua rreth çështjeve të martesës së Taylor me Russell Armstrong. Ai e prezantoi Brandi Glanville si një ‘mik’ i cili nuk humbi kohë duke tronditur gratë dhe besimet e tyre të zbukuruara. Kim dhe Kyle treguan se gjaku nuk është gjithmonë më i trashë se uji. Sezoni mori fund pasi Kyle dhe Kim u grindën për shtëpinë e nënës së tyre në Palm Springs.

The Real Housewives of New York Sezoni 8

Mesia ynë u kthye ndërsa Bethenny Frankel zgjodhi të zbukuronte sërish ekranin e vogël. Zonjat e Mollës së Madhe përqafuan lotët dhe ndarjet, së bashku me disa të qeshura. Sezoni 8 tregoi luftën e Bethenny për t’u divorcuar nga ish-bashkëshorti Jason Hoppy dhe shtoi një fytyrë të re, Jules Wainstein. Së bashku gjatë udhëtimit ishin Luann de Lesseps, Ramona Singer, Sonja Morgan, Carole Radziwill dhe Dorinda Medley. Kontesha mendoi se ra në dashuri me Tom D’Agostinon, por rezulton se ai ishte thjesht një humbës në alumin. Ramona ishte gjithashtu beqare rishtazi dhe kërkonte të hapte krahët e flirtimit.

Drama kryesore ndodhi kur Sonja u përpoq të krijonte biznesin e saj të pijeve alkoolike, duke e quajtur atë TipsyGirl. Bethenny nuk e priti mirë lajmin, veçanërisht pasi e kishte ndihmuar socialisten me idenë e saj për tostierën. Dorinda gjithashtu e ka të vështirë të integrojë në grup të dashurin e saj, John, dhe kjo është koha kur fansat fillojnë ta shohin marrëdhënien e saj të acaruar.

The Real Housewives of New Jersey Sezoni 3

Mama Mia, ishte ky një sezon për t’u llogaritur! Melissa Gorga dhe Kathy Wakile, anëtarët e familjes së Teresa Giudice, i bashkohen shfaqjes dhe mut e godet fansin. Edhe pse sezoni bëhet me të vërtetë stresues, familja e Caroline Manzo fatmirësisht ofroi lehtësimin komik, por beteja Giudice/Gorga vazhdonte ende. Ky është sezoni në të cilin ndodhi përleshja famëkeqe Catskill midis dy Joes dhe askush nuk u rikuperua nga sasia e gjakut dhe llakut të flokëve që u derdh.

I gjithë kasti shkoi edhe në Republikën Domenikane, e cila tregoi Terezën dhe Melisën duke u përpjekur për titullin e çiftit më të nxehtë. Por për të qenë i sinqertë, në atë kohë ata ngjanin aq shumë. Sezoni përfundoi me Terezën që u nda nga familja dhe zgjodhi të ecte në rrugën e saj.

The Housewives Real of Orange County Sezoni 10

Ekskluziviteti që nisi të gjitha, vazhdoi të përmirësohej me kalimin e moshës. Kasti i sezonit 10 përfshinte Vicki Gunvalson, Tamra Judge, Heather Dubrow, Shannon Beador dhe Meghan King Edmonds. Drama kryesore që i bëri shikuesit të hidhnin kokoshkat ishte mes Meghan dhe Vickit. I riu kishte dalluar disa vrima në historinë e kancerit të Brooks Ayers dhe ishte si një qen me një kockë. Siç mësuan fansat më vonë, ajo nuk kishte gabuar për të dashurin skicativ të Vickit.

Sezoni gjithashtu jep një pasqyrë të marrëdhënies së dështuar të Shannon dhe David Beador pasi u zbulua se ai kishte një lidhje. Sezoni i tregoi ata duke punuar në marrëdhënien e tyre, e cila përfshinte terapi shëruese. Sinjalizim spoiler-nuk funksionoi.

The Real Housewives of Potomac Sezoni 5

Sinqerisht, të gjitha sezonet e Real Housewives të Potomac janë të mirë. Megjithatë, sezoni 5 mori tortën falë luftës midis Monique Samuels dhe Candiace Dillard Bassett. Rrëzimi u zhvillua në një punishte vere para të gjitha grave dhe përfshinte një ndjekje me taka me shpejtësi të lartë, ndërsa Monique u përpoq të kapte këngëtaren. Eshtë e panevojshme të thuhet se banditët me sy të gjelbër ishin shumë të zhgënjyer.

Pjesa tjetër e sezonit tregoi Ashley Darby duke u përpjekur të rregullonte martesën e saj me Michael Darby. Australiani kishte një hobi për t’u lidhur me gratë dhe vazhdonte të kapej. Candiace gjithashtu vendosi të ndërmarrë veprime ligjore kundër Monique, por çështja u pushua më vonë. Ky do të ishte sezoni i fundit i Monique-s pasi ajo filloi të ndjente mungesën e mbështetjes nga femrat e tjera.